Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Günün filmi

Tevfik

Önerilen Mesajlar

aslında bir bakıma Birdman (Cahilliğin Unutulmayan Erdemi) filmi Michael Keatonun yaşadıklarıyla özdeşleşmiş kendisi BİRDMAN=BATMAN Filminde başrol oynamış ve ilk büyük prodüksiyonlu bu projeye seçilmesi ve sonrasında ise unutulmuş yada isim yapmayan rollerde günümüze gelmiştit.Spotlar üzerindeyken bir insanın ışıklar kapandıktan sonraki hezeyanlarını anlatıyor..Akademi saçma sapan filmlere sanat adına hersene odül veriyor işte...Takmamak lazım zaten Büyük Budapeşte Otelinin dışında filmde yoktu bu sene mıymymıyyıyymıy türündeydi hepsi...2000 yılından beri sinema yok saçmalıklar var Marvel evreni süper kahramanlar falan uyduruk işler işte amannnnnn kafa yormamak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akademi saçma sapan filmlere sanat adına hersene odül veriyor işte...

İyi anlamadım herhalde, Birdman bu durumda saçmasapan bir film mi oluyor?

Hani "bana hitap etmiyor", "çok içselleştiremedim", "seyrederken yorgundum pek bir şey anlamadım" gibi açıklamaları anlarım da saçma sapan tanımlamasını kesinlikle hak etmiyor.

Sinematografisi, kurgusu, sosyal gerilimleri yansıtmadaki başarısı, sanatın tüketilmesine yönelik eleştirel yaklaşımı, gerçekle gerçeküstünü bir potada eriten  güçlü dili ve başarılı oyunculukları ile kesinlikle benim "en iyi filmler" listedmde yer alacak bir yapıt. Tabii Budapeşte Oteli de öyle, ona da sözüm yok. 

Bana ilk andan itibaren 2004 yapımı "Crash" filmini hatırlattı, o da benzer Oscar ödüllerini almıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence evet saçmasapan bir film kurgusu, devamlı insanı sinir eden bateri sesi şusu busu film seyreden bir insan olarak etkileyici ve oyunculuk adına ama film olarak benide sardı fakat kendini canlandırdığı kahramanla şizofrenleşmiş bir oyuncu eskisinin yeniden kendini ispat için ipe sapa gelmez bir oyunu sergilemek adına yaşantısı ne verdi ki bana hiç...eğer bu siteden biri desin ki bu film çok güzel ben adımı değiştireceğim...siz sinema tutkunu olarak izlediğinizden dolayı size çok güzel gelebilir ama sıkıldım açıkçası ayrıksı iş yapacam derken ne kadar manyak varsa toplayıp evet ruhsal yolculuğumuzda bu tür duraklar hepimizde var türü beylik laflar bende edebilirim bu tür eden sinema eleştirmenlerinden de nefret ediyorum.Ona bakarsanız nighcrawler var oda nefis bir film..ve habercilik adına insanın yukarılara gelmek adına nasıl değişebileceğinin hikayesi...

Tevfik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ha ha ha siteye karşı ben! Neyse uzlaşmamız mümkün görünmüyor

Kesinlikle siz de haklısınız ki...tüm yorumunuza katılıyorum ben kendi adıma da sevdim...tüm söylemleriniz benim içinde geçerli...seyrederken ona bir şey yok....

ama akademik açıdan Oscar verilirmi o konuda ayrılıyoruz...Crash'a gelirsek Babil'in uzantısı gibi gelmişti bana yine cem yolmazın gora yada arog filminin isim babası Argo ya verilmesi ki filmde absürd bir bilimkurgu çekilmesi gündemdedir rehine kurtarma adına falan gerçek bir olaydan alınmadır..Bana göre sıfır bir filmdi...

Adını ne yapacağına bağlı beğenebiliriz

ne biliyim len...5-10 adet koyrsın anket yaparsın sonra biri seçilir bana oyle hitap edersin... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Dün akşam Interstellar'ı izledim...

Filmi 2 açıdan değerlendireyim:

1- Bilimsel açıdan harika bir film olmuş..zaten danışman da Kip Thorne.. adam bu konuların piri.. Einstein'ın kuramları çok güzel işlenmiş.. 

2- Bir sinema filmi açısından ise oldukça vasat bir film olmuş.. Konuda akıcılık, hikaye derinliği vs yok gibi birşey.. Dünya'ya birşeyler olmuş ama tam olarak ne olmuş ve neden olmuş belli değil. Olmuş işte, fazla karıştırmayın diyor. Senaryoda kopukluklar var, herşey çok hızlı ve bir anda gelişiyor.. Sanki anlatmak istediği kısma çabucak gelmek için temel kısımları next--next---next diyip geçmiş gibi..

Genel olarak beğenmedim diyemem ama birkez daha izler miyim? şüpheli.. hele ki imdb notundaki gibi 8.8 alacak bir film kesinlikle değil.. 7.5 belki.. o da bilimsel öğelerin ve christopher nolan'ın hatrına..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.