Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bagaj Su alıyor.

Ali Rıza Tekin

Soru

Daha önce açtığım bir konuda , aracımın sol farında buğu olduğunu su aldığını söylemiştim. Bendeki şansızlıkmıdır nedir, şimdide bagaj su alıyor. Yağmur çok yağıyor bugunlerde, bu öğle arası arabanın bagajından bişey alacaktım, açtım ve ne göreyim. Bagajın sol arka tarafı sırılsıklam olmuş, ama benim arabanın sol arka tarafında ne değisen nede tamir görmüş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ali Rıza Bey aynı durum bundan yaklaşık iki hafta önce benim başıma geldi.Aracınız sedan ve kesin olmamakla beraber havalandırma ızgaralarından yapıyor gibime geldi.Sezgin Bey'in koyduğu fotolardaki parçalardan bahsediyorum.

Çünkü benim aracında sağ ve sol taraflarından almıştı.Hatta Arka koltuğa kadar geldi.Stepne yuvası dolmuştu.Sonra Bagajın bütün döşemelerini söktük ve tampon ile kaporta birleştiği yerden su döktüğümüzde havalandırma ızgaralarının conta kısımlarından su girdiğini gördük.

ÇÖZÜM: Kaportacıya gittim,arka tampon söküldü ve havalandırma ızgaraları dışarı alındı.temizlendi,kurulandı ve güzelce slikonlanarak takıldı.Bir gün o şekil bekledim döşemeyi koymadım.Bir gün sonra su testi yaptığımda su almadığını görünce aracı topladık.

Bu durum bana normal sanayide iyi bir  kaportacı da 75 TL ye mal oldu.

Ali Rıza Bey size o ızgaraları kapatalım falan diyen olursa yaptırmamanızı öneririm.Çünkü o ızgaralar kapıların örtülmesi sırasında içerdeki hava tahliyesini sağlıyor.Ve bunu kaportacıda test ettik.

Böyle bir sorun için focus gibi bir araçtan soğunulmaz diye düşünüyorum, sevgi ve saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.