Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 1.6 Titanium X Hb Alınır Mı?

Yavuz er

Önerilen Mesajlar

Herkeze merhaba. Forumu uzun zamandır misafir olarak takip ediyordum kısmet olup konu açmak bugüne nasipmiş diyelim. 

2010 hb colection dizel aracımı eşimin otomatik ısrarlarına dayanamayarak satalı 2 yıl oldu sonrasında çok pişman oldum ama iş işten geçmişti. Sonrası malum fiyatlar yüzünden bütçemiz elveripte otomatik bir araç alamadık. 

Şimdi ise biraz birikim yapıp bir araç almak istiyoruz kısmet olursa ve fikrinizi almak istediğim bir kaç konu var. 

Ben focustan başka bir araç almak istemiyorum eşimde kullanacağı için otomatik olsun istedik. 1 tane 1.6 hb titanium x 2014 model ve kırmızı renk bir araç buldum 45000 km'de araç alırken nelere dikkat etmeliyim değişen sadece ön tampon diyorlar. Galeri burası ekspertiz yerlerine güvenebilirmiyim. Bazı arkadaşlar aracı ford servisine götür diyorlar bu sadece yeterli olur mu?

bütçemiz kısıtlı olduğu için 55.000₺ ye kadar mecburen benzinli olacak yakıt konusunda çok üzülürmüyüz. Öyle çok km yapan biri değiliz ama yılda bir. Memlekete felan hafta sonları bazen çıkarız. 

Son olarak malum önümüz ramazan ayı fiyatlar bu sıralar birazda olsa düşüş gösterir mi? 

Sahibinden ilan no 414606974

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese çok teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yavuz er yazdı:

Herkeze merhaba. Forumu uzun zamandır misafir olarak takip ediyordum kısmet olup konu açmak bugüne nasipmiş diyelim. 

2010 hb colection dizel aracımı eşimin otomatik ısrarlarına dayanamayarak satalı 2 yıl oldu sonrasında çok pişman oldum ama iş işten geçmişti. Sonrası malum fiyatlar yüzünden bütçemiz elveripte otomatik bir araç alamadık. 

Şimdi ise biraz birikim yapıp bir araç almak istiyoruz kısmet olursa ve fikrinizi almak istediğim bir kaç konu var. 

Ben focustan başka bir araç almak istemiyorum eşimde kullanacağı için otomatik olsun istedik. 1 tane 1.6 hb titanium x 2014 model ve kırmızı renk bir araç buldum 45000 km'de araç alırken nelere dikkat etmeliyim değişen sadece ön tampon diyorlar. Galeri burası ekspertiz yerlerine güvenebilirmiyim. Bazı arkadaşlar aracı ford servisine götür diyorlar bu sadece yeterli olur mu?

bütçemiz kısıtlı olduğu için 55.000₺ ye kadar mecburen benzinli olacak yakıt konusunda çok üzülürmüyüz. Öyle çok km yapan biri değiliz ama yılda bir. Memlekete felan hafta sonları bazen çıkarız. 

Son olarak malum önümüz ramazan ayı fiyatlar bu sıralar birazda olsa düşüş gösterir mi? 

Sahibinden ilan no 414606974

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese çok teşekkürler. 

fiyatı çok uygun geldi bu aracı bu fiyata vermezler eğer hatasiz ise ,hasar kaydi vs. var mıymış boyasız olması hasarsız olmayacağı anlamına gelmez..Eger hasar kaydı yoksa kaçırmayın bu aracı.Ekpertiz bakan yerler servisten 10 kat daha iyi bakıyorlar ,Ekspertizcilere götürün alın ,araç kaçmaz eğer hata yoksa

--4 dakika sonra eklendi--

Birde ramazan ayında fiyat niye düşüş göstersin onu anlamadım millet Ramazan geldi indirim mi yapalım diyecek .Bu gidişle daha da artar araba fiyatları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumu okuyormuşsunuz o sebeple yakıt için yakıt kategorisini, ilgili aracın problemleri için soru ve sorunlar bölümünü tekrar gözden geçirmenizi önerebilirim :) 

-Yakıt üzer mi?

-Ne kadar yakarsa üzülürsünüz mesela? 

- Değişen sadece tampon var.

- Peki ya içerisi ? 

Herkes kabuğa bakıyor, siz içine baktırın aracın :yeah: Ford servisi bakarım diyorsa iyi olur -bakmak zorunda değiller, belge de vermezler- bir de geçmiş muhabbetiniz varsa daha iyi olur.

Fiyata gelince, hep aynı cevabım var; biz galeri değiliz sizin gibi kullanıcıyız sadece. Her ürünün kendi fiyatı vardır ayrıca az-çok görünen değerlere bakarak sizin araca vereceğiniz değer önemli olsun gerisini takmayın. Burada ucuz almışsın pahalı almışsın diyenlere de görmezden gelmeye çalışın :) 

Diğer tüm bilgiler; biraz okumayla forumdan elde edilebilir hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlan numarasını verdiğiniz araç tit  x değil önce bunu belirtelim. Titanium + smart paket var sanırım araçta, birde sport paket. 

İstanbul'da yaşıyorsunuz sanırım, aynı aracı aynı motor ve vites tipiyle @Mert Yürüyen kullanmıştı,yakıt hakkında direkt kullanıcı bilgisi verebilir. 

Son olarak siz yinede aracı tek bir yere bağlı kalmadan birkaç yere gösterin ne olur ne olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yavuz er Yavuz Bey; benim iki hafta kadar sattığım aracın aynısı... Öncelikle düzeltelim; araç kesinlikle Titanium X paket değil! Sadece Titanium + Spor Paket + Sony Ses Sistemi mevcut. Benzinli otomatik 2014 model araçlarda smart paket gibi bir opsiyonda söz konusu değil. Bu araçta ön ve arka park sensörü de bulunmaz. Ki resimlerden de görüleceği üzere arka tarafa sonradan da olsa park sensörü takılmamış servis tarafından... Bu aklınızda olsun. Elektrikli otomatik katlanır aynanın fabrika çıkışı olması olanaksız, dediğim gibi powershift şanzımanla gelen araçlarda katlanır ayna ve park sensörleri fabrika çıkışında olmuyor, bunu da bir yere not edin! 

Onun dışında tampon, boya vs. bunları şahsen önemsemem... Bu aracı alıyorsanız TEK ÖNCELİĞİNİZ KAVRAMA SETİNİN DEĞİŞİMİŞ OLMASI OLMALI! 

Powershiftlerin kronik sorunu olan (henüz yaşamayan görmedim) 1'den 2'ye geçerken ki titreme ve kararsızlık davranışı serviste garantiden değiştirilen modifiyeli kavrama seti ile çözümleniyor. Bunu mutlaka sordurun. Eğer yapılmadıysa ve  garantisi bitmişse almayın, garantisi varsa serviste değiştirebilirsiniz. 

Aracın fiyatı uygun... Benim aracımda buna ek olarak Bi-Xenon far vardı ve ekstra 2 yıl daha garantisi ile birlikte ben 37.000 km'de ki aracımı 64.000 TL'ye sattım. Ama kondisyonlarına ve kullanım şartlarına da bakmak lazım.

Yakıt için ise uzun yolda sakin kullanımla 6,5-7,5 şehir içinde kullanıma ve trafige bağlı olarak 9-11 arasında değişir. 

Özellikle kavrama ile ilgili ilettiğim kısmı atlamayın, sonra canınız sıkılmasın...

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Elektrikli otomatik katlanır aynanın fabrika çıkışı olması olanaksız, dediğim gibi powershift şanzımanla gelen araçlarda katlanır ayna ve park sensörleri fabrika çıkışında olmuyor,

çok nadiren de olsa yanlışlıkla filan takılıp gelmiş olanlar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar merhaba konu ile alakalı yapmış olduğunuz yorumlara verdiğiniz fikirlere çok teşekkür ediyorum eksik olmayın ?

Araç ile alakalı biraz telefondan bilgi alma fırsatım oldu

araçta 9000₺ hasar kaydı varmış

dediklerine göre köpeğe çarpmış sahibi ön tamponun değişmesi bu yüzden dediler ama şöför tarafındaki air bag açılmış. Serviste orjinalini ile değişim olmuş sanırım fiyatının uygun olması bu yüzden. 

Kazanın fotoları varmış. 

@Mert Yürüyen dostum seninde bahsettiğin kavrama seti değişmemiş ancak garantisi 8. Aya kadar devam ediyor dediler. Ayrıca söylediğin gibi araçta park sensörü ve katlanır ayna da yok. Sorduğumda yanlış yazılmış dediler :)

aracın paketini onlarda tam olarak bilmiyorlar body kit dediler Benimde çok anladığım işler değil açıkçası. 

Air bag açılmış bir araç ağır hasar kayıtlı mı olur ? Alınsa satılamaz mı? Bazı arkadaşlarım uzak dur dediler. Bilemedim :)

bu yada başka bir aracın garanti sürelerini uzatmak mümkün mü? Yada çok para tutan bişey midir bilmiyorum.  Biraz kararsız kaldım 4-5 yıl problemsiz binebilecek bir araç almak istiyorum detaylar artık kafamızı karıştırıyorda karıştırıyor. 

Yorumlarınız benim ve diğer bilgi sahibi olmayan insanlar açısından çok değerli. Forum sayesindede  epey bir fikir sahibi olduk hepinize teşekkürler saygılar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yavuz er bu tür kazalar hepimizin başına gelebilir. O yüzden "sakın almayın, bulaşmayın, tü kaka, cüzzamlı" gibi bir yaklaşım sergilemek istemiyorum. 

ANCAK; aracın Bağcılarda bir galeri de olması, satanın araba hakkında en ufak bir fikrinin olmaması, kazalı olması, airbag açılmış olması vs. gibi tüm etmenler bir araya gelince şahsen ben almam :) yakınımdaki birisine de aldırmam...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yavuz er yazdı:

araç ağır hasar kayıtlı

evveliyatından emin iseniz alınabilir, ama satanın galeri olması bile kazalı aracı almamak için liste başıdır.

o aracı bi tanıdığıma almak için telefon etmiştim lakayık konuşmasından ötürü karşıya geçmek istemedim iyikide geçememişim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.