Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Değişik viteslerdeki hızı nasıl hesaplarız?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Lastik ölçülerinde bir fark yok. Demekki var bir sapma biryerlerde.

Mertcan senin dediğin gps cihazının adı neydi yahu?

Akıllı telefon yok mu? Gps programı yükle orada araç hızı yazıyor bununla direk sapmalara bakılabiliyor. Yarın müsait olursam biraz bende yapayım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik ölçülerinde bir fark yok. Demekki var bir sapma biryerlerde.

Mertcan senin dediğin gps cihazının adı neydi yahu?

Devire göre hesaplarsan yanılmaz abi. Yanılma ihtimali de neredeyse yok dişlilerin filan kaçırması lazım.

Harry's Lap Timer'dı benimki de igo filan da rota üzerindeki hızı gösteriyor, en yüksek hız ve ortalama hızı da gösteriyordu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada uyduruk gpsler düz yolda doğru gösterir, eğimde sapar. 2 boyuttaki değişime göre hesaplıyor çünkü. yollardaki kameralarda genellikle doğru gösteriyor ankara içinde nerede var bilmiyorum ama bi afyon yapalım görürüz :D hem sucuk yeriz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah gelirken baktım benim arabada 4.vites 2000 dd yaklaşık 63 km/h (gauge menu değeri) gösteriyor, bundan yola çıkarak hesaplarsak 192 km/h gibi bir değer veriyor hız göstergesi. % 4 civarında sapma normal, yani hesap tutuyor bu ölçümle. 

AB normlarına göre hız göstergesi asla reel değerinden az gösteremez ve sapma oranı %7'yi aşamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

şimdi hesap çok kolay : aynakol büyük  dişli sayısını  kaset ruble küçük dişli sayısı na bölüyoruz. Bu rakamı,  tekerlek çevre ölçüsü (metre cinsinden) ile çarpıyoruz. Bir pedal çevirişimizde yaptığımız yolu buluyoruz. Sonra bunu kadans yani dk da çevrilen pedal sayısı ile çarpıyoruz. Dakikada gittiğimiz metreyi buluyoruz. Bunu 60 la çarpıp saatte gittiğimiz metreyi , 1000 e bölerek de kilometryi buluyoruz. ..

.. Pardon bura bisilet forumu değil miydi ? :D :D Kusura bakmayın silemeyeceğim şimdi idare edin anacım :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.