Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Mtv ücretleri Belli Oldu

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Serdar Eryürekli yazdı:

Vuhhuuuuu. 200 kaat kÂrdayım... Herkese benden çay :) 

2013 ekim sonu trafiğe çıkışlı benim araba. 2014 ocak vergisinde 2 yaşında sayıldı. 2015 de 3 ve 2016 da 4-6 yaş kategorisine girdi. 2. yılım olacak işte 4-6 kategorisinde. Dövletimiz burada cinliği atlamış bence. Aslında trafiğe girişinden itibaren saysalar yılları çok güzel ek gelir elde ederler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

2013 ekim sonu trafiğe çıkışlı benim araba. 2014 ocak vergisinde 2 yaşında sayıldı. 2015 de 3 ve 2016 da 4-6 yaş kategorisine girdi. 2. yılım olacak işte 4-6 kategorisinde. Dövletimiz burada cinliği atlamış bence. Aslında trafiğe girişinden itibaren saysalar yılları çok güzel ek gelir elde ederler.

Bu konuyu ben zamanında dile getirmiştim, hatta yazmıştım ama dinlemedi yekililer :D:D 

Dünyanın her yerinde model yılı ağustos eylülde döner. Yani model yılına ait değişiklikler o zaman yapılır . Bizde de öyleydi bunlar anlamadığımız bir sebepten model yılını takvim yılına çevirdi. İyi ama bu devletin bir miktar vergi kaybı demek . Çünkü insanlar eskiden bir sonraki yılın aracını bir önceki yıl sonunda aldığı için o yıl 0 yaşında sayılıyordu ve genellikle insanlar tam 7 kez en üst dilimden vergi veriyordu. Şimdi ise insanlar 5 veya 6 kez en üst dilimden vergi veriyor ;) Bu da ufak da olsa vergi kaybı demek ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

:D:D

;)Bu da ufak da olsa vergi kaybı demek ..

Ufak mıııı? Abi 700 küsür yerine 450 ödedim :D tek arabada 250tl düz hesap da. e bunu 2013 ağustostan sonra satılan arabaların sayısıyla çarpsak ohoooo sarayın parası çıktı işte.Tmm tmm abartmıyım 1 yıllık elektrik parası olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Karpuz kabuklarını hatırlatmasan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Osman Türkol yazdı:

Cenk abi ile Sen Doğan aklınıza başka bir şey gelmedi mi?bir kar ettiğimiz orası kaldıydı

Dövlete öneri bile gönderdim ki ben. Güncellememiz var dediler. Özellikle lpg li arabaya vergi farklı olacakmış. %350 fazla olacakmış. Nasılsa yakıtınız ucuz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Dövlete öneri bile gönderdim ki ben. Güncellememiz var dediler. Özellikle lpg li arabaya vergi farklı olacakmış. %350 fazla olacakmış. Nasılsa yakıtınız ucuz :D

Doğan Doğaaaan Kaynak milletimiz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.