Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çocuk Oto Koltuğu Düşünceleriniz Ve Tavsiyeleriniz

Erol Süzer

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.

Minik kızım için oto koltuğu hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var. Kızım ellerinizden öper 3 aylık ve 5 kilo :) uzun süre kullanabileceği bir ürün olursa iyi olur. Tabi güvenliği öncelik. Şu 3 ürün arasındayım 

http://www.hepsiburada.com/joie-stages-lx-0-25-kg-oto-koltugu-p-AILEEBKC0925DAB?magaza=Ebebek

http://www.hepsiburada.com/besafe-izi-comfort-x3-9-18-kg-oto-koltugu-p-AILEEBBK-525172?magaza=Hepsiburada

http://www.hepsiburada.com/recaro-young-sport-hero-9-36-kg-oto-koltugu-p-AILEEBK62032120B?magaza=Ebebek

Ne düşünüyorsunuz ,tavsiyeleriniz nelerdir ,önerebileceğiniz başka marka varmı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam,

Öncelikle Allah bağışlasın. 3 aylık bir bebek için oto koltuğu değilde puset almanız gerekli. Yaklaşık 13 kg civarına kadar kullandıktan sonra oto koltuğuna geçmelisin. Malum 3 aylık bebek oturamaz, yatması gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oto koltuğu için henüz erken. 9 kg'dan sonra oto koltuğuna geçebilirsiniz. Oto koltuğu alırken yapmanız gereken en önemli şey, kızınızı da yanınızda götürüp belirlediğiniz modellere oturtup, kemerlerini bağladıktan sonra rahat olup olmadığını baş ve boyun bölgesini  olması gerektiği gibi sarıp sarmadığını kontrol etmek. Bu şekilde modeli belirledikten sonra dilerseniz internetten sipariş edebilirsiniz.

Ben cybex sirona plus modelini aldım. 360 derece dönebilen bir koltuk. Bu şekilde olduğu zaman, bebeğinizi koltuğa yerleştirirken ve alırken çok rahat ediyorsunuz. Ayrıca alacağınız koltuk mutlaka isofix bağlantılı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an için kullandığımız hediye gelen ( içime sinmeyen)bir pusetimiz mevcut. Benim ki biraz heves biraz koruma iç güdüsü. Ki ayrıca ilk paylaştığım http://www.hepsiburada.com/joie-stages-lx-0-25-kg-oto-koltugu-p-AILEEBKC0925DAB?magaza=Ebebek 

ürün hakkında yetkiliyle yaptığım görüşmede yatış pozisyonu ve ekstra koruma pedleri sayesinde şu an içinde (0-25) kullanabileceğimi söylemişti. Tabi kızımla birlikte denemedik! İsofix aklımda ki koltukta olmasada sonradan isofix kemeri alıp kullanılabilir sanırım.

Erol Süzer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Erol Süzer yazdı:

Şu an için kullandığımız hediye gelen ( içime sinmeyen)bir pusetimiz mevcut. Benim ki biraz heves biraz koruma iç güdüsü. Ki ayrıca ilk paylaştığım http://www.hepsiburada.com/joie-stages-lx-0-25-kg-oto-koltugu-p-AILEEBKC0925DAB?magaza=Ebebek 

ürün hakkında yetkiliyle yaptığım görüşmede yatış pozisyonu ve ekstra koruma pedleri sayesinde şu an içinde (0-25) kullanabileceğimi söylemişti. Tabi kızımla birlikte denemedik! İsofix aklımda ki koltukta olmasada sonradan isofix kemeri alıp kullanılabilir sanırım.

Merhaba

Ben doğmadan almıştım. Allah analı babalı büyütsün. Araçta isofix varsa isofixli alın. Çocukla gidin ve deneyin. Marka model belli olduktan sonra yine interneten alabilirsiniz. En önemlisi koklayın. Bu ürünlerin çoğu uzakdoğu menşeli. Plastik ve pedleri koklayın. Çok güzel gözüküp çok kötü kokan ürünler çıkabiliyor. Hurda vb malzeme kullanılabiliyor. Kötü kokan ürünlerden uzak durun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 senedir besafe kullanıyorum. diğer koltuklara göre artısı koltuğun yüksek konumlandırılmış olması. dolayısı ile çocuk araç içinde sıkılmıyor dışarıyı rahat izleyebiliyor ve uzun süre oturabiliyor. besafe yıllardır en güvenli oto koltuğu seçiliyor. linkteki modelini kullanıyorum. aynı modelin isofiksli olanı ile fiyat farkı çok olduğu için bu modeli aldım. emniyet kemeri ile sabitlenmesi ise güven veriyor hiçbir sıkıntı yok. tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşların söylediği gibi 9 kg oluncaya kadar puset kullanın, 9 kg dan sonra ise 9-36 kg kullanım aralığı olan bir model seçerseniz yaklaşık 6 yaşına kadar değiştirme gereksinimi duymazsınız. alacağınız modele gelecek olursak bu tamamen bütçe ile ilgili ama ben gaza gelip de çok pahalı bir model almanızı tavsiye etmem. Ben hem kendi hemde abimin kızı için bu modelden aldım 3 ay önce 600 TL ye almışım ayrıca kredi kartına 75 TL chip para puan kampanyası sırasında almışım. oldukça memnunum sizlere de tavsiye ederim.

Kraft Golden Fix Oto Koltuğu Kırmızı 9-36 Kg

http://urun.n11.com/oto-koltugu/kraft-golden-fix-9-36-kg-red-P106484185?cid=604001&gclid=CJeTjday1c8CFUGVGwodUagAKw&gclsrc=aw.ds

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adac testlerine bakarak f/p ve güvenlik kriterine göre karar verilebilir https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/

Britax Römer Advansafix kullanıyoruz; sonuç "tatmin edici" çıkmış 2016 testine göre. 9-36 kg olması, 5 noktalı kemer olması; çocuk büyüdükçe ayarlanması ve test notunun yüksek olması tercih sebebimizdi.

Kiloya göre sınıflandırma yapıldığından; çocuk 18 kg geçtiğinde değişim yapmak durumundasınız bu da ekstra masraf. Tabi sadece booster alıp devam edebilirsiniz ama herhangi bir kaza anında booster yerine sertifikalı bir koltukta oturmasının tercih edileceğini düşünüyorum.

Besafe, Cybex, Römer; bu 3 marka sanırım sıyrılıyor biraz ama çocuğun rahatı da göz önüne alınmalı; biz mağazada İdil'i üçüne de oturttuk hatta kilo sınıflandırmasına göre; Römer gözümüze en rahat olanı gibi gözüktü...

Son bir şey; koltuktan ziyade arabanın arka kapı omuz çizgisi yüksekliği de çocuğun huzursuzlanma katsayısına direk etki ediyor; İdil, bizim arabanın arka omuz çizgisinin biraz altında henüz ve sadece yana kaykılıp ön camdan ileriyi izleyebiliyor ve bir süre sonra -takribi 1-1.5 saat- sıkılıp huysuzlanıyor. Arkaya dönük Ana Kucağında çok kısa sürüyordu huysuzlanması, koltuk süreyi uzatıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben "Recaro monza nova is" modelini tercih etmiştim. Pek memnun kaldığımızı söyleyemem.

5 noktalı kemeri yok. Aracın kendi kemeri kullanılıyor bu modelde bizim ufaklıkta kolundan çıkarmaya çalışıyor haliyle.

ön koruma barını hiç kullanamadık desem yeri var. Çok sıkıcı olsa gerek buna da alışamadı ufaklık.

Oturma konumu olarak biraz aşağıda kalıyor olmalı ki dışarıyı göremiyor ve sıkılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Besafe nin yüksek konumlandırılmış olması gözümde şu an için artı olarak yerini aldı. Recaro gibi ön koruma barı olan koltuklarla ilgili kullanılamama sorununu ürün yorumlarımda okudum. Cyber, römer kendini kanıtlamış markalar. Çevremdende Uçuk fiyatlara yönelmeme konusunda tavsiye aldım ama bugün bir cep telefonuna bile en az 1500 tl verirken bundan kaçmak aklıma yatmıyor. Dediğim gibi besafe şu an için ilk sırada bakalım bunların hangisinde kızım rahat edicek ona göre tercihimizi yapıcaz artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Britax Römer Trifix aldık. Açıkçası bizim kız çok rahat ettiği için hiç parayı da düşünmedim. Allahtan mağazada tek kalmış 1800 den 1200e düşmüştü fiyatı. Bizim kız kendinden geçiyor binince,uzun saatlerce uyuduğunu biliyorum uzun yolda. Şahsi fikrim çocuğunuzla gidin deneyin,en çok hangisinde rahat ediyorsa onu alın. Isofixli model tercih etmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.