Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

iyi Niyet Garantisi Yokmuş

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Aşağıda link verdiğim konuda uzun uzun konuştuğumuz dönüş çapı sorunum vardı. Özetle, aracımın direksiyon turu az ve dönüş çapı fabrika verisine göre fazla, doğal olarak bu sorun baştan beri var ve daha önce defalarca farklı servislere başvurumda var. Ve muhtemelen bu sorun ilk seri araçların tümünde var.

En son bir ay kadar önce Şahsuvaroğlunda sorunun direksiyon kutusunda olduğu, değişmesi gerektiği, söylendi ancak garantim Temmuz ortasında bitmişti, yani o günden 90 gün kadar önce. Yine de garantim varken aynı şikayetle başvurum olduğu için garantiden onay gelebileceği söylenmişti.

Ben İstanbulda değilken otosan fotoğraf vs istediği için süreç askıya alınmıştı. Geçen gün istenenler gönderildi ve otosan garanti talebini garanti bittiği için REDDETTI. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini arayıp talebimi ilettim ancak yine red geldi.

Yani,

- üretimden beri olan sorunu (ki ayıplı mal)

- servislerin görememesi

- görse bile ne yapacağını anlamaması gibi nedenlerle

- bakımlarımı düzenli olarak yetkili serviste yaptırıyor olmama rağmen otosan sorunu gidermeye yanaşmadı.

Beğenmediğimiz VWde böyle mi olurdu bilemiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence VW'de de böyle olurdu.En azından uğraştırırlar...Bana da Opel'de yaptılar ama şikayette bulundum. Garantim 21 gün önce bitti diye kronik arızalı cim modülünü değişmek istemediler. Yaptığım başvurular sonucunda "iyi niyet garantisi" adı altında değişimi sağlandı tabi sonradan başka bir kazıkla bunu benden çıkarttılar o da ayrı mesele. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VWde garnti bittikten 1 ay sonra yolda kaldım. 

Yol yardımı geldi, hiç bir ücret almadı takviye yapıp yolladı. Yolunuz ne kadar dedi. 1,5 saat dedim. O zaman şarj olur. Sonra yeniden çalışmazsa gene arayın dedi. 

Eve geldim. Parkettim. Ertesi gün marşı bırak merkezi kilit çalışmadı. 

Tekrar çağırdım. Bu sefer başka servis geldi, takviye yaptı. Çalıştırdı hemen servise git dedi. Gittim. Ben itiraz etmeden akü arızalı garantiniz bitmiş ama iyi niyet garantisinden değiştireceğiz dediler, fakat sadece 50 TL işçilik istediler.  ;)

Sonra arabayı sağlam verdiler.   Artık akü değiştirdiler mi beni mi kandırdılar bilmem 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada ana kriterin "araba yürüyor mu yürüyor işte" olduğunu düşünüyorum... Cenk abinin olayı buna iyi bir örnek değil. Araç zaten ortada kalakalmış. Aynı şekilde şanzıman arızaları da bu şekilde... Kaldı ki Sabrinin direksiyon kutusuda garantisi bitmesine rağmen değiştirilmişti ama orada ciddi bir arıza vardı. 

Ama dönüş çapındaki fazlalık için yanaşmamış, bunu dikkate değer bulmamış olabilirler. Benim aklıma bu geliyor.

Münferit uygulama için iyi niyet garantisi yok denemez. Aslında bunun adı iyi niyet garantisi de değil, olsa olsa iyi niyet yardımı olur. 

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

@Ozan Kar senin lastik ölçüsüyle ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Benim aldığım mondeo jantlarına 215 tabandan daha dar lastik olmuyordu. Acaba buna benzer bir sorun olmasın sendeki.

215 55 16 205 55 16 215 50 17 hepsi aynı abi. 

17 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Burada ana kriterin "araba yürüyor mu yürüyor işte" olduğunu düşünüyorum... Cenk abinin olayı buna iyi bir örnek değil. Araç zaten ortada kalakalmış. Aynı şekilde şanzıman arızaları da bu şekilde... Kaldı ki Sabrinin direksiyon kutusuda garantisi bitmesine rağmen değiştirilmişti ama orada ciddi bir arıza vardı. 

Ama dönüş çapındaki fazlalık için yanaşmamış, bunu dikkate değer bulmamış olabilirler. Benim aklıma bu geliyor.

Münferit uygulama için iyi niyet garantisi yok denemez. Aslında bunun adı iyi niyet garantisi de değil, olsa olsa iyi niyet yardımı olur. 

Benim vurgulamak istediğim nokta sorun garanti bittikten sonra ortaya çıkmadı, yada ben garanti bittikten sonra farketmedim. Servisler anlamadı. Başlık genelleme değil, kendi durumum için yazdım tabiki. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

VWde garnti bittikten 1 ay sonra yolda kaldım. 

Yol yardımı geldi, hiç bir ücret almadı takviye yapıp yolladı. Yolunuz ne kadar dedi. 1,5 saat dedim. O zaman şarj olur. Sonra yeniden çalışmazsa gene arayın dedi. 

Eve geldim. Parkettim. Ertesi gün marşı bırak merkezi kilit çalışmadı. 

Tekrar çağırdım. Bu sefer başka servis geldi, takviye yaptı. Çalıştırdı hemen servise git dedi. Gittim. Ben itiraz etmeden akü arızalı garantiniz bitmiş ama iyi niyet garantisinden değiştireceğiz dediler, fakat sadece 50 TL işçilik istediler.  ;)

Sonra arabayı sağlam verdiler.   Artık akü değiştirdiler mi beni mi kandırdılar bilmem 

Abi sana çok iyi davranmışlar. Arkadaşımın dsg arızalandı. 7 bin ücret istediler. Garanti kapsamında. İstanbul şubelerinden birisi diyeyim. :)

Berat Hasbek tarafından düzenlendi
imla :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne garanti ne de iyi niyet garantisi, ikisi de değil. Madem bu şekilde bir üretim hatası var ve bu bilinen bir şey, firmanın malum araçların tümünü geri çağırıp sorunu çözmesi lazım. Bir çok firma farklı farklı sorunlarda bunu yaptı, yapmaya da devam ediyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bu kadar çağrılan arasında Ozan dışında bunu fark eden var mı acep meraktayım. Yabancı forumlara baktın mı?

Bir de değişmesi gereken parça/parçaların ücreti ne kadardı?

Sorun konusunda konuşmuştuk farkedenler, ama normal olduğunu düşünenler vardı.

Detaylı bakmadım, 18" jantlı alıp limitörü nası sökeriz diyenler var.

Bilmiyorum ama tahminen 2000 civarındadır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Sorun konusunda konuşmuştuk farkedenler, ama normal olduğunu düşünenler vardı.

Detaylı bakmadım, 18" jantlı alıp limitörü nası sökeriz diyenler var.

Bilmiyorum ama tahminen 2000 civarındadır. 

Ozan evet daha önce konusunu açmıştın, bende ohh benim gibi takıntılı insanlar var yalnız değilim diye

sevinmiştim :)

Naylon tabir ettiğimiz araba varya, garanti biteli bir kaç ay olmuştu Ankara dönüşü otobanda 150 km hızla giderken büyük bir gürültüyle motor durdu ve ekranda tüm ışıklar yandı. Bakımdan yeni çıkmış arabanın krank mili ortadan ikiye ayrılmış (motor açıldıktan sonra ortaya çıktı). 

Sonuç; büyük ihtimal üretim hatası ama üzgünüz garantiniz bitmiş :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ozan evet daha önce konusunu açmıştın, bende ohh benim gibi takıntılı insanlar var yalnız değilim diye

sevinmiştim :)

Naylon tabir ettiğimiz araba varya, garanti biteli bir kaç ay olmuştu Ankara dönüşü otobanda 150 km hızla giderken büyük bir gürültüyle motor durdu ve ekranda tüm ışıklar yandı. Bakımdan yeni çıkmış arabanın krank mili ortadan ikiye ayrılmış (motor açıldıktan sonra ortaya çıktı). 

Sonuç; büyük ihtimal üretim hatası ama üzgünüz garantiniz bitmiş :)

geçmiş olsun abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

YUH! Fabrika bombalama sebebi :mad:

Ne bombalayacak yahu. Hakkını aramasına engel olan mı varmış? Gidip hakkını arayacak o zaman. Mahkemesi var bilirkişisi var var da var. Ozan da eğer cidden haklı olduğundan eminse gidip mahkeme yoluyla hakkını arayabilir. Bizim en büyük öpülme nedenimiz zaten hakkımızı aramamamız değil mi? Amerikada avrupa da sıkıyo mu fabrikasyon hatalı da olsa  garantiniz bitti üzgünüz yapamayız hatalı desinler. Adamı ipe çekerler ipe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.