Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus 2015 Ses Yalıtımı

Sedat K.

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Sedat K. yazdı:

lastikler michelin. Ancak fazla ses alıyor gibi geldi. 

Modeli değil markayı söylediniz ki sanıyorum eski modeldir.(Fabrikadan en yeni model zor çıkar genelde)

Doğrudur, beklentinize göre sonuçlanır. Aynı yolda benzer sınıfta bir çok aracı denerseniz eğer iyi olduğunu anlarsınız veya güvendiğiniz yayınların dB değerlerine (Bu da tam verimi vermez) bakarak yoksa bu tür yorumların pek faydasını göremezsiniz.

Önerim: Conti Pre 5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fabrika çıkışlı olarak gelen michelin primacy 3 lastiklerinin hamurları hemen bozuluyor. Kuru da yol tutmamaya, sertleşmeye ve asfalt gürültüsü yapmaya başlıyor. Continental lastikleri'nin de tek düşük özelliği yol gürültüsü oluyor genelde. Desibel olarak daha iyi değer veren lastikler var. 205/55/16 ölçüsünde önerim kesinlikel goodyear efficientgrip performance olacaktır. 68 desibel ile gayet sessiz bir lastiktir ve ıslak, kuru yol tutuşu ciddi anlamda başarılıdır. Yabancı lastik testlerinin büyük çoğunluğunda premium contact 5 ile kafa kafaya değerleri vardır ama daha sessizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fordun yalitimi mukemmel diye birsey soyleyemeyiz ama oyle tenekeye teker takmislar harala gurele de diyemeyiz.

Ses ve gurultu algisi insandan insana degisebiliyor. Ben Mk3 arabamin ses yalitimindan genel olarak memnunum. Yol sesi benide rahatsiz eder, ozellikle uzun yolda hisir hisir uykumu getirir. Bu yuzden camurluk iclerine yalitim yaptim. Eh peh biraz daha kesildi. Aslina bakarsan kendimce olcum yapip birkac dB dustugunu bile olcmustum fakat tamamen amator olcumler oldugu icin pek bir degeri yok.

Mk3.5 araclarda fazladan yalitim oldugunu biliyorum. Ornegin cam kalinliklari biraz daha fazla. Muhtemelen farkli gelistirmelerde mevcuttur.

Bazi lastiklerin yapisi geregi daha fazla ses cikardigi bunlarinda belli basli EU standartlara gore olculup belirlendigini biliyoruz. Sessiz lastik iyi lastik demek degildir gercegini de bir kenara not ederek bundan sonraki lastik seciminizi bu degerleride goz onunde bulundurarak yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2015 1.5 tdcı aracımın ses yalıtımından çok memnun değilim. Sırf bu yüzden petlas lastiklerimi nokian e line 2 lastiklerle değiştirdim. Lastik verileri: ses 68db, yol tutuş A, yakıt A. Daha iyi verilere sahip bir lastik de bulamadım işin açığı. Ancak sorunum ortadan kalkmadı. Asfalt yollarda hiçbir sıkıntı yok. 120 km hızda giderken müzik kapalıysa eğer sessizlikten uykum geliyor. Ancak mucur asfalt denilen yollara girdiğimde inanılmaz gürültü alıyor araç. Hatta o kadar rahatsız oluyorum ki hızımı 100 km nin altına düşürüyorum hemen. Ekstra ses yalıtımı yaptırmayı düşünüyorum. Sorunumu çözer mi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben araç alım satım işiyle uğraşıyorum ben araçların yalıtımını şu şekilde ölçüyorum; müzik ort bütün araçlarda aynı ses seviyesindeyken camları kapatıp dışardan dinliyorum. Focusda sadece bas vuruyor. Bindiğim c segmenti araçlar arasında en başarılısı. Seyir halinde giderken camı kapattığın anda dışarıyla ilişkin kesiliyor. Çoğu zaman korna duymuyorum. Ama aman aman da mondeo-passat beklemeyeceksin. Diğer kompak c segmenti arasında bariz fark var. Lastik gürültüsü 130 da başlıyor.

Furkan İlker Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen kuga testine gittik. Yol sesi baya az geldi. Araçtaki diğer arkadaşlarda beğendi. İşimiz bitti benim araca bindik aynı yolda (bozuk asfalt) daha fazla gürültü aldığını farkettim. Benim Lastikler primacy 3 ve 20.000 km'de. Yeni kuganın yalıtımı sanki daha iyi, ben farkı tek başına lastiğe bağlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31.08.2016 - 12:19 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Modeli değil markayı söylediniz ki sanıyorum eski modeldir.(Fabrikadan en yeni model zor çıkar genelde)

Doğrudur, beklentinize göre sonuçlanır. Aynı yolda benzer sınıfta bir çok aracı denerseniz eğer iyi olduğunu anlarsınız veya güvendiğiniz yayınların dB değerlerine (Bu da tam verimi vermez) bakarak yoksa bu tür yorumların pek faydasını göremezsiniz.

Önerim: Conti Pre 5

conti premıum 5 kullanıyorum başarılı lastik .Yalıtım gayet başarılı mca kasada Ford bu konuda kendini 1-2 tık daha geliştirmiş ama kulağı hassas biri olarak bence olması gereken kadar değil mesela depoda halen bir dalgakıran yok :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel otomatik focusu ilk aldığımda bana çok sessiz gelmişti. Bir önceki aracım olan 1.2 tsi benzinli golfe göre özellikle araba soğukken daha az motor sesi alıyordu . Bununla birlikte 2 seneyi devirdikten sonra motor sesinin daha fazla içeri geldiğini duymaya başladım. Kapı ve kaput fittillerine Würth silikon sprey uygulasam fayda görür müyüm ?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Dizel otomatik focusu ilk aldığımda bana çok sessiz gelmişti. Bir önceki aracım olan 1.2 tsi benzinli golfe göre özellikle araba soğukken daha az motor sesi alıyordu . Bununla birlikte 2 seneyi devirdikten sonra motor sesinin daha fazla içeri geldiğini duymaya başladım. Kapı ve kaput fittillerine Würth silikon sprey uygulasam fayda görür müyüm ?  

Kapı fitillerini değiştirmeyi denesen abi baya farkediyor . Ben bakımda bu şikayetle başvuracağım. Baya teker sesi alıyor içeri
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, H. Cenk yazdı:

Bununla birlikte 2 seneyi devirdikten sonra motor sesinin daha fazla içeri geldiğini duymaya başladım.

Bence kulak alışıyor bir müddet sonra abi. Araç daha fazla ses almıyordur şu an ilk günküne göre. Motor performansı da böyle bence. Zamanla o performansa alışınca daha fazlasını istiyor insan. Kapı fitilleri de hatalı bir işleme maruz kalmazsa  (yakın mesafeden tazyikli su veya hava tutulması gibi) çok zor deforme olur Ford'ta. Yani onlar da sağlamdır bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.