Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Kullanım Tüyoları..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Tama işte Alperen; Bora da cam titriyor demiyor ki; ayna titriyor diyor.bende öyle diyorum.

Benim arabanın videosunu çekeyimmi? Sırf cam değil heryeri titretiyom ben :)

Bazen müzik dinlerken dikiz aynasından arkamdan gelen arabanın markasını göremiycek kadar titriyor dikiz aynası :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç dikiz aynasının titremesinin nedeni ön camdaki titreşim arkadaşlar....Ön cama yoğun bas dalgaları vuruyor....Bu arada ayna ayarının bozulması meselesi de aynanın bu ses titreşimlerinden etkilenmesi..Yani bir üretim ve malzeme hatası daha....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ses ayarlarını optimizeye ayarlarsanız baslar ön cama vurmaya başlar be ön cemlardaki ampedans iç orta dikiz aynasını titretir..Şu andaki DAB sistemde baslar subcenter olmadığından dengesiz ve çok kuvvetli çıkıyor..O yüzden basların yoğun olduğu şarkılarda iç orta dikiz aynası titreme yapıyor...Bende de var....

"cemlardaki ampedans" nedir Bora?

Düşük frekanslı ses dalgaları yönlü değildir, araç içinde basınç artışı oluşturarak her tarafa eşit etki eder, bu dalgaların kapıdan veya sub'tan gelmesinin titreşecek yer açısından önemi yoktur, sadece sub daha düşük frekanslı ses dalgası üretme kabiliyetine sahiptir.

Sonuçta bu basınç dalgaları frekansı ile uyumlu rezonansa girebilecek her yeri titretir, kapı trimini, aynayı, camı, göbeğimi vs.

Sizin durumunuzda aynanın titremesi için camın oynaşmasına gerek yok, askı aparatının her hangi bir noktasından bu titreşim oluşabilir.

Aynada titremeyi bende hissediyorum. Birde 2-3 günde bir aynanın ayarı bozuluyor sanki. Yukarı aşağı bir oynama yapmak zorunda kalıyorum.

Bende ayna sakin ama her gün sıcağın etkisiyle arka camdan arka koltuğu gösterecek şekilde aşağı iniyor kendiliğinden, kışın olmuyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yemin ederim ilk engin abi düzeltiyorum deyince şunu yazacaktım :P

Yorulunca farklı oturuyorsundur belki :P

Benimde aklıma bu geldi. Akşamları arabaya binice aynaya bakmayacağım artık, yorgunluktan çöküyorum boyum yetmiyor. Sabahları bakarım arkama.

Şaka bir yana bende kendimden şüphelendim aslında çünkü fark dik oturuşla kayık oturuş arasındaki kadar birşey.

Birde koltuğun minderinin sol kısmındaki hani savrulmayı önleyici kısım hep sol bacağımın altında kalıyor ve rahatsızlık hissediyorum. Sağ da olmuyor çünkü gaz pedalı ve ön konsol bacağını o kadar açmayı engelliyor. İlk zamanlarda koltuğa ortalayıp oturamıyorum diye kendimden şüpheleniyordum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

empedans yazacaktım ama hem iş hem cevap bu kadar oluyor...Empedans şu oluyor Sayın Doktorum Bred Pitim....

http://www.baybul.com/diger-elektronik-konulari/784267-empedans-nedir-oz-direnc.html

Ses dalgalşarı ön camda direnç oluşturuyor ve bu direnç aynen ev camlarındaki gibi ön camda titreşime neden oluyor..Ön cama yapışık iç dikiz aynası da haliyle titriyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teybin sesini biraz açınca ki biraz dediğim 5-6 seviyeleri.

Dikiz aynası titriyor.Arkadan gelen araçlar müziğin ritmine uyup zıplıyor gibi görünüyorlar.

Müzik sisteminden memnun kalmadım; FII nin sony sistemini aramıyorum desem yalan olur :(

Ama telefonla konuşmak çok güzel araç içinde :)

benim dış aynalar bile titriyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ohh be içim rahatladı..Ne zaman yakıt ödemesi için kartı uzatsam hep elim titriyordu bende yaşlılıktan zannetmiştim meyersem radyodanmış :) bir dahaki ödememde arabadan inerken radyoyu kapatayım bakayım :P :P

:kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah;

MP3 çalarımı ilk kez usb den araca bağladım; ilk müziğimiz "Empire of the sun" We are the people oldu.

Sizin araçlarınızı bilemiyorum ama benim aracımda ön cam kesinlikle titremiyor; ev iş arasının neredeyse yarısını elim ön camda geldim kesinlikle bir titreme yok.

Ama ayna sürekli göbek atıyor ritim tutuyor şarkılara :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah;

MP3 çalarımı ilk kez usb den araca bağladım; ilk müziğimiz "Empire of the sun" We are the people oldu.

Sizin araçlarınızı bilemiyorum ama benim aracımda ön cam kesinlikle titremiyor; ev iş arasının neredeyse yarısını elim ön camda geldim kesinlikle bir titreme yok.

Ama ayna sürekli göbek atıyor ritim tutuyor şarkılara :P

bu konuyu kapatmamış mıydık yaw? :muha:

Yeminle ben de pazar günü denedim.. bariz şekilde ön cam titriyor.. demek ki style olunca, maraba olunca ön camı bile dandik bizimkinin.. naapalım, paramız anca buna yetti -_-

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşük frekanslı ses dalgaları yönlü değildir, araç içinde basınç artışı oluşturarak her tarafa eşit etki eder, bu dalgaların kapıdan veya sub'tan gelmesinin titreşecek yer açısından önemi yoktur, sadece sub daha düşük frekanslı ses dalgası üretme kabiliyetine sahiptir.

Sonuçta bu basınç dalgaları frekansı ile uyumlu rezonansa girebilecek her yeri titretir, kapı trimini, aynayı, camı, göbeğimi vs.

Sizin durumunuzda aynanın titremesi için camın oynaşmasına gerek yok, askı aparatının her hangi bir noktasından bu titreşim oluşabilir.

Bende ayna sakin ama her gün sıcağın etkisiyle arka camdan arka koltuğu gösterecek şekilde aşağı iniyor kendiliğinden, kışın olmuyordu.

vala sıcağın etkisiyle cam ayna değil uzuvlarımız bile iniyor.... :kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konuyu kapatmamış mıydık yaw? :muha:

Yeminle ben de pazar günü denedim.. bariz şekilde ön cam titriyor.. demek ki style olunca, maraba olunca ön camı bile dandik bizimkinin.. naapalım, paramız anca buna yetti -_-

Ciddiyim yahu; ön camda kesinlikle titreme yok bende.

Baslar vurdukça ayna ve kutucuk titriyor; camda yok titreme.

Style ları bilemicem titanium için konuşuyorum malumunuz :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddiyim yahu; ön camda kesinlikle titreme yok bende.

Baslar vurdukça ayna ve kutucuk titriyor; camda yok titreme.

Style ları bilemicem titanium için konuşuyorum malumunuz :kıhkıh:

Abi hakikaten ben de ciddiyim, pazar günü araçtayken aklıma geldi dikiz aynasının göbek attığını görünce bir bakayım dedim, bariz bir şekilde ön cam titriyor bass vuruşlarında.

Dedim ya ben de style için konuşuyorum.. sizinki araba bizimki maraba çünkü :muha:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.