Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Kullanım Tüyoları..

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Halil Zengin yazdı:

arkadaşlar benim bu arabanın park halinde iken kapılar kilitlemeyi unutup kendiliğinden kapıları kilitlemesi ile bir sorum olacak. bazı yerlerde okudum kumandadan otomatik kilidi resetlemeyi. ama benin bu araç kapıları kendi isteği zaman kilitliyo. mesela araç karşımda duruyo park halinde ve kapılar kilitli. Kapıları karşıdan kumanda ile açıyorum. yaklaşık 1 dakka içinde tekrar kilitliyo. tekrar açıyorum tekrar kilitliyo. burda bi sıkıntı yok. Ama arabaya binip işden eve gidiyorum kapıları kilitlemeden karşıdan bakıyorum acaba kendi kendini kilitlermi diyo ama bu sefer de kilitlemiyo. bu sistemin böle çalışması normal mi yoksa benim araçtamı mı bi sıkıntı var

Bu zaten normal hali. Kafasına göre davranmıyor yani. Ha keşke şunu yapabilseydi. Araç içerisinde ve 20m etrafında kumandayı algılamadığında kapıları güvenlik nedeniyle kilitleseydi. Ama maalesef yok.

Şimdi araç kapalıyken kapıları kumandadan açtığınızda araç sizin bilerek ya da yanlışlıkla kapıları açtığınızı anlamıyor. Diyorki 1dk içinde kapıyı eliyle açık hale getirmezse geri kilitlerim. Ha siz kapıyı açınca zaten sorun kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Halil Zengin yazdı:

çok saçma bi sistemmiş:wacko:teşekkür ederim.

Aslında güzel sistem ama eksik tasarlanmış sanırım. Araç içinde kumanda algılanmayınca marş basmıyorsa kumanda algılayıcı antenler kumandayı algılamayınca ve araçta uzaklaştığında kapıları kilitleyip camları kaldırabilir bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Bu zaten normal hali. Kafasına göre davranmıyor yani. Ha keşke şunu yapabilseydi. Araç içerisinde ve 20m etrafında kumandayı algılamadığında kapıları güvenlik nedeniyle kilitleseydi. Ama maalesef yok.

O da içeride yolcu olduğu zaman sıkıntı olurdu abi. Araç içinde çocuk ya da kedi köpek olursa iyi olmaz. Yaz aylarında yaşanan sorunlar malum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

O da içeride yolcu olduğu zaman sıkıntı olurdu abi. Araç içinde çocuk ya da kedi köpek olursa iyi olmaz. Yaz aylarında yaşanan sorunlar malum.

Ya illaki devreden çıkartmak için bir ayarı olurdu. Mesela kumandadan aktif etme gibi. Kumanda programlanabilirdi. Mesela nasıl kumandadan açma tuşuna 1 kere basınca sadece şöför kapısı açılıyor programlarsan. Aynı öyle yapılabilir bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Halil Zengin yazdı:

çok saçma bi sistemmiş:wacko:teşekkür ederim.

Neresi saçma? 

İlk oto kilitin anlamı 'Yanlışlık Açma Önleme Sistemi'  

Sizin istediğiniz ise 'Sürücüm araba sürmeyi biliyor, arabayı kitlemeyi bilmiyor sistemi' :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.