Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 ön Kaput Nasıl Açılır?

Samet VURAL

Soru

Önerilen Mesajlar

• 1

Kaput yuvasından kurtulup biraz havalandı ise ortadan elinizi kaputun altına sokup aracın sağına doğru tarayın, bir mandal bulacaksınız, onu hafif ittirince kilitten kurtarır. İki elle yukarı doğru kaldırıp tespit çubuğunu yuvasından çıkarıp kaputtaki yuvaya takacaksınız.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Otomobil Sohbetleri kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar aracın yağını filtreleri falan değiştirdikten sonra aracımın kaputunu açamıyorum.  

Kaput açma mandalını çekiyorum boşa geliyor belli ki teli falan varsa onu yanlışlıkla yerinden çıkarttık  ya da sıyrıldı vb.. birşeyler oldu veya her ne oldu ise kaput açılmıyor.  Mandal  harici nasıl açabilirim?  Sanki evin anahtarını içerde kapının arkasında unutmuş gibi hissediyorum. Polen filtresi de değişti. 

2015 Focus 3

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Seydi A. yazdı:

Merhaba arkadaşlar aracın yağını filtreleri falan değiştirdikten sonra aracımın kaputunu açamıyorum.  

Kaput açma mandalını çekiyorum boşa geliyor belli ki teli falan varsa onu yanlışlıkla yerinden çıkarttık  ya da sıyrıldı vb.. birşeyler oldu veya her ne oldu ise kaput açılmıyor.  Mandal  harici nasıl açabilirim?  Sanki evin anahtarını içerde kapının arkasında unutmuş gibi hissediyorum. Polen filtresi de değişti. 

2015 Focus 3

Direksiyonun altındaki kolu çekince gelmiyorsa kaput kilidinin teli yerinden çıkmış olabilir. Siz açamazsınız bence. Servisden yardım almanız daha mantıklı gibi duruyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yukarıdaki linkten ilhamla başka bir focus üçten de görerek, arabayı lifte kaldırdıktan sonra  kaputu açmamız alttaki kartonumsu toz korumayı sökmek ve pimi ittirmek dahil sadece üç dakika sürdü. @Doğan Kurban beyin dediği gibi tam olarak tel yerinden çıkmış , kopmuş da olabilirdi. Başka bir focus üçten görmemiş olsaydık belki servise gidip kayıt açtırıp bir de işgüzar servis elemanlarına denk gelsek tel mel değişecek muhabbetlerine bir dünya masraf çıkartma yolu bile görünebilirdi. Başına böyle bir şey gelmiş-gelecek arkadaşlara bilgilendirme olması amacıyla paylaşıyorum.

KAPUT.jpeg

kPUT.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.