Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dd6373 Focus Betmap Yazılım

Samet Mumcu

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar yakın zamanda araca yaptığım işlemleri paylaşmıştım fakat bazı abilerimiz beni bozsa da yeni işlemlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Kat iptali

Custom Downpipe

60 lık krom düz boru

BetMap yazılım 

Bu uygulamar sonucunda 150-160 ps arası güç aldık. İşlemler öncesin deki ve sonrasındaki focus çok farklı oldu. 2.ve 3. vites aşrı değişti. yüksek viteslerde ki ara hızlanmalar baya tatminkar oldu ve yakıt ta gözle görülür bir artma görmedim hatta azalma var gibi. uzun zamanlı izlenimlerimi tekrar sizlere aktaracağım..

Ve aracımın içini biraz daha güzelleştirdim. Onları da ilerleyen zamanlarda ilgili bölüme konu açarak sizlerle paylaşacağım.

4b5b9ed22667e44af1048765f8e12bd0.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eklenen değil ulaşılan toplam güç...

Teşekkür ederim

Bahsettiğiniz uygulamalarla yeni bir 1.5 ecoboost motor takmissiniz araca. Rakamlar çok abartılı geldi 150-160 ps yazılım vs ile mümkün değil . Olacağı en fazla 50 ps olsun 

150ps değil de 100 ekleyen var türkiye de [emoji23]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eee böyle yazılı kalmasın, buluşmalara gelin görelim [emoji4] 

Geçen pide yemeye gelicektim fakat iş nedeniyle gelemedim ilk buluşmada yanınız da olucam inşallah[emoji4]

Ben buradan ulaşılan değil alınan toplam ps değerini anlarım. Neyse ps leriniz iyi günlerde kullanınız 

Sağolun darısı başınıza[emoji6]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Arka plakayı nasıl güzelleştiririm diye düşündüğümden, ben plakaya takıldım. Ne olur şu plakaları alıp takmayın. Rakamlar ve harfler birbirine karışıyor. Belli ki standart dışı. Bence estetik de değil.

Yaklaşık 2 senedir bu plakaları kullanıyorum. Beşiktaş baskı App diye geçiyor. Mühürlü ve sıkınıtısız. Onlarca çevirmeye girdim hiç bir memurda bu plaka neden böyle demedi mühürlü olduğu için. Bence en güzel plaka bu font plaka 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Samet Mumcu said:

Arkadaşlar yakın zamanda araca yaptığım işlemleri paylaşmıştım fakat bazı abilerimiz beni bozsa da yeni işlemlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Kat iptali

Custom Downpipe

60 lık krom düz boru

BetMap yazılım 

Bu uygulamar sonucunda 150-160 ps arası güç aldık. İşlemler öncesin deki ve sonrasındaki focus çok farklı oldu. 2.ve 3. vites aşrı değişti. yüksek viteslerde ki ara hızlanmalar baya tatminkar oldu ve yakıt ta gözle görülür bir artma görmedim hatta azalma var gibi. uzun zamanlı izlenimlerimi tekrar sizlere aktaracağım..

Stage-1 veya 2 de soylediginiz kadar donanimla arabanizda boyle 150ps-160ps guc alabilmeniz bana pek mumkun gorunmedi. Hele ki downpipe ve duz boru ile... Olcum yapildi mi? Yapilmadiysa Dr. Ecu da guzel bir dyno var cikip baktirmanizi oneririm. Hissiyatla veya yazilimci abinizin size soyledikleriyle bu gemi yurumez. 150-160ps diyince siz zaten muallak bir deger oldugu ve muhtemel yazilimcinin verdigi bilgi oldugu tahmin edilebiliyor.

Simdi gel gelelim nedenlere niyelere. Egerki downpipe 60mm den buyuk baslayip 60mm ile bitiyorsa ve duz borunuz 60mm ise 160ps icin 10mm fazla bir kesit olmus. Egsoz basincini kabettiginiz an flow bozulur ve turbonuz gerekli basinci uretmez. Ki zaten bu olculerde kaybettiginiz gayet asikar. Aracinizla log alip manifold basincini kontrol edin. Eger ki 1.8Bar peak 1.6Bar devamli gormuyorsaniz arabaniz bu gucte degil demektir. Bu donanimla 1.6 peak 1.3-4 devamli goruyor olmalisiniz ki bu da yaklasik size en iyi ihtimalle 130-135bg saglar. Su anki halinde temposuz giderken gaza yuklendiginizde eskiye nazaran daha gec toparliyor bile olabilir. Yukarida soylediklerimi gayet kolay dyno uzerinde (aman diyim dynojet olanlarda degil, yuklu dynolarda) dogrulayabilirsiniz.

Dusuk devirlerdeki basinc kaybindan dolayi normal kullanimdaki yakitiniz muhtemelen %10-20 oraninda artacaktir bu arada.

Egsoz basincini kazansaniz dahi turbo ve enjektorlerle oynamadan, intercooler buyutmeden, yakit katkisi kullanmadan alabileceginiz max guc 140hp 310nm guc. Ki bu Istanbulda deniz seviyesinde oldugunuz icin ulasabileceginiz deger. Ankaraya gelseniz bundan 10bg daha duser mesela.

Hevesle girdigin isten psikolojik olarak kazancla cikmissin, kusura bakma firca atma laf soyleme amacli yazmiyorum. Dogru yolu bul yanlis yapma demek istiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar abiler ben burada kimseye bişe kanıtlamak yada yalan söylemek için konu paylaşmadım. Burada yapmış olduğum değişiklikleri paylaştım fakat bazı kişiler olayı farklı boyuta taşıma çabasında. Yapmayın yaşınıza saygım var

Biri çıkar ne olur bu plakayı takma der biri çıkar ecoboost motorumu koydun abartı der. Yorumlara saygım var ama yani bu kadar cürretkar olmazsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.