Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Ferhat Türkkan

Aracimda Titreme Var

Question

Merhaba arkadaşlar 2001 model hb focus aldım yeni ford focus ailenize dahil oldum. fakat 3 gün geçmedi uzun yolda izmire giderken araç 80-90 km hızı geçtiğinde gaza bastığımda şiddetli bir şekilde titreme oluyor aynı hızda giderken boşa veya ayağımı gazdan çektiğimde titreme kesiliyor.  izmire vardığımda. rot balansa soktum aracımı hafif eğrilik varmış çelik jantlarda onlar düzeldi ve balans ayarları yapıldı. fakat dönüşte yine aynısını yaptı ama ilkindeki kadar şiddetli bir titrşim yoktu hafif titriyordu. sebebini bilen varmı başına gelenn..

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Benzer bir sorunu ben de geçenlerde yasamistim jantlarin göbeğindeki bilezik denen bir parça daki boşluktan dolayı olduğu gittiğim 3. Rot balansci buldu. Ortalama 5 TL lık bir parçaydı. Çelik jantlarda oluyormuş. Kontrolü yapılmadıysa bakılabilir.

• 0

gazı bırakınca kesilen titremeyi nasıl balansa/lastiğe/janta bağlıyorsunuz?

• 0
gazı bırakınca kesilen titremeyi nasıl balansa/lastiğe/janta bağlıyorsunuz?

Hızlanınca artmasına :)

Gazı bırakınca aynı hızda mı gidiyor araba. Kesilmesi derken birden kesilmiyordur.

Ayrıca jant bile eğriymiş. Ne kadar düzeltebildilerse artık. Ayrıca gaza basınca lastik esnerken yapısal bozukluklarında n kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilir. Bırakınca esnemekten azalır.

• 0

Son kiraladığım Fiesta'da aynı durum vardı, jant darbeli ve lastik balonlu çıktı.

Jantları ön arka yapın.

Titreme azalır ve en azından gaza basınca belirginleşmesi kesilir. 

Bu durumda yeni jant ve belki lastik gerekecektir.

• 0
On 18.03.2016 at 13:45, Ferhat Türkkan said:

Merhaba arkadaşlar 2001 model hb focus aldım yeni ford focus ailenize dahil oldum. fakat 3 gün geçmedi uzun yolda izmire giderken araç 80-90 km hızı geçtiğinde gaza bastığımda şiddetli bir şekilde titreme oluyor aynı hızda giderken boşa veya ayağımı gazdan çektiğimde titreme kesiliyor.  izmire vardığımda. rot balansa soktum aracımı hafif eğrilik varmış çelik jantlarda onlar düzeldi ve balans ayarları yapıldı. fakat dönüşte yine aynısını yaptı ama ilkindeki kadar şiddetli bir titrşim yoktu hafif titriyordu. sebebini bilen varmı başına gelenn..

Gazdan ayağınızı çektiğinde titreme eğer azalıyorsa akslardan olabilir. Akslar gaza yüklenince titrer genelde.

• 0

Bizim arkadaşın megane 2 sinde 3 kere başımıza geldi her gittiğimiz usta eğer gazı bırakınca kesiliyorsa akstandır dedi yaptırdı düzeldi. Ki lastikleride yamuk fakat öyle bir titremeye sebep olmuyo bazen hissedilmiyo bile. Benim kendi focusumun kışlıklarının takılı olduğu jantlarda yamuk ben hiç titreme hissetmedim 150 160 tık yok.bi baktırın derim

• 0

aynı sorun bende de vardı.ustamla bindik deneme sürüşüne hız 80-90 ve üzerinde titremeye başlıyor ayağını gazdan çekince bir şey yok  tekrardan gaza yüklenince başlıyordu titremeye.ustam aksları tamire yollayacağım birde sökülmüşken diskleri de tornaya yollayalım hafif frene basınca titreme yapıyor dedi. şükür şuan titreme mitreme :) kalmadı

• 0

Geçen yıl sattığım fiesta da aynısını yapıyordu. normal seyir halinde iken tatlı bir yokuş görünce dip gaz yapınca arabayı bir titreme alırdı ki, gülüyor sanıyordum :) Rot, balans, lastik, bilye sorun yoktu. İnternetten araştırdım volandan kaynaklandığından emin oldum. Yaptırmadığım için doğru olup olmadığını öğrenemedim.

• 0
29.08.2016 - 16:56 tarihinde, Kasım Göz yazdı:

aynı sorun bende de vardı.ustamla bindik deneme sürüşüne hız 80-90 ve üzerinde titremeye başlıyor ayağını gazdan çekince bir şey yok  tekrardan gaza yüklenince başlıyordu titremeye.ustam aksları tamire yollayacağım birde sökülmüşken diskleri de tornaya yollayalım hafif frene basınca titreme yapıyor dedi. şükür şuan titreme mitreme :) kalmadı

Merhaba, Ankara'da bulunan bir ustaya mı götürdünüz aracı. aynı sorun şuan benim 2003 focus ambiante de var. 2 tane rotcuya götürdüm aracı çözüm bulamadılar.