Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gizli çakmaklık Hazırlanması

Teoman S.

Soru

Herkese selam. Önce ne yapmak istediğimi yazayım. Araçta görünmeyecek şekilde bir yerden (torpido,far anahtar altındaki boşluktan....) dişi çakmaklıkla güc alıp bir nevi piriz oluşturacağım. Amacım sigorta kutusundan direk güç çekmek nedeni ise normal çakmaklıktan çekersem araç çalıştırmada güç kesintisi oluyor bunun olmaması için böyle bir yol düşündüm. Şimdi resimdeki ürünlerden hangisi ya da hangileri işime yarar ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir yol varmı? Ayrıca bu resimdeki iki sigorta arasında ne fark var?

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Senin çakmaklığınetrafı metal dimi? Bana plastik gerek hani bi sakatlık çıkmasın kısa devre falan.. Asıl önemli olan düşünceme göre  1.resim çünkü ek yapmadan kablo kesmeden direk sigortadan alırım diye düşünüyom ordanda dişi çakmaklığa ilave yapaım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Teoman Saraç said:

Senin çakmaklığınetrafı metal dimi? Bana plastik gerek hani bi sakatlık çıkmasın kısa devre falan.. Asıl önemli olan düşünceme göre  1.resim çünkü ek yapmadan kablo kesmeden direk sigortadan alırım diye düşünüyom ordanda dişi çakmaklığa ilave yapaım..

Güzel fikir Teoman, 

Kamera için aynı şeyi ben de düşünüyorum. Senin proje bana da öncü olur, takipteyim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fiyatlar uygun, yapan da var ama bakalım burdan tedarik edebilirmiyim? Yurt dışında çok ucuz aliexpressten ama beklemek sıkıcı. Burada fiyat 50-60 tl arası. Ayrıca mühendislerimiz bağlantı hakkında şema ya da fikir verirse hangisi hangisine bağlanır gibilerinden... daha hızlı ilerleriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

soruyu tam anlamadım, daha detaylı sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

İlk resimdeki yuvayı söktüğünüz sigorta yerine takıyorsunuz, yeni iki yuvanında, anladığım kadarıyla, biri söktüğünüz sigorta diğeri yeni çekeceğiniz hat için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konulardan hiç anlamayan biri olarak sorayım :) Sigorta kutularında spare olarak tanımlı bir çok yer görünüyor. Direk o noktalardan alınması ve uygun amperde bir sigorta bağlanması en doğru yol değil mi? Neden tavandan, çakmaklıktan vs alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat hocam bende onun için direk sigortadan alayım diyorum. Bana göre daha güvenli ve kolay geliyor. Diğer türlü orayı kes burayı biç ilave yap. Ya bişi olsa sigorta atsa ara bul bidaha arızayı ama diğer türlü tak değiştir bilirsin ne olabileceğini. Onun için ilk resimdeki aparat kesin lazım diye düşünüyorum. Sonuçta sigortadan çekiyoruz. Bu arada o aparatında 2 çeşidi varmış MİNİ ve SMALL diye. 

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.