Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gizli çakmaklık Hazırlanması

Teoman S.

Soru

Herkese selam. Önce ne yapmak istediğimi yazayım. Araçta görünmeyecek şekilde bir yerden (torpido,far anahtar altındaki boşluktan....) dişi çakmaklıkla güc alıp bir nevi piriz oluşturacağım. Amacım sigorta kutusundan direk güç çekmek nedeni ise normal çakmaklıktan çekersem araç çalıştırmada güç kesintisi oluyor bunun olmaması için böyle bir yol düşündüm. Şimdi resimdeki ürünlerden hangisi ya da hangileri işime yarar ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir yol varmı? Ayrıca bu resimdeki iki sigorta arasında ne fark var?

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
1 dakika önce, Teoman Saraç said:

Olmazzzzz. :D Fikrini söyle  belki benimde aklıma gelir :D Buralardan bakacağım olmazsa bi ara Çinden yada senin siteden alırım. kim önce alırsa o 2 adet versin sipariş. Link

Zaten 2 adetmiş bea. Ya bende ufak kamera var. Adaptöre felan ihtiyacı yok direk 12v ile çalışıyor. Onu teybin arkasından elektrik alıp takacaktım. Ama böyle parça varsa çok rahat monte ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Al sen al evet 2 adet.. Benim aldıklarım çok geç geliyo seninkiler hemen geliyor.. Benim düşüncem direk sigortadan çekmek. Sende bırak teypten almayı. Sigorta kutusundan çekriz. Bakarız mühendislerimiz hangi sigortanın uygun olacağını söylerler. Herlalde 3-5 amperliklerden biri işimizi görür.

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Teoman Saraç said:

Al sen al evet 2 adet.. Benim aldıklarım çok geç geliyo seninkiler hemen geliyor.. Benim düşüncem direk sigortadan çekmek. Sende bırak teypten almayı. Sigorta kutusundan çekriz. Bakarız mühendislerimiz hangi sigortanın uygun olacağını söylerler. Herlalde 3-5 amperliklerden biri işimizi görür.

Seni kandırmışlar bak daha ucuz tanesi. http://tr.aliexpress.com/item/Japanese-Type-Car-Automotive-Standard-Fuse-Holder-Mini-In-Line-Circuit-Security-12V-30A-Fuse-Adapter/32586807580.html?spm=2114.010208.3.327.ulPCH6&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201644_5_505_506_503_504_301_502_10001_10002_10016_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_10008,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6452&btsid=1a501e66-5abb-4cf8-b399-8d21220d3d25

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Teoman Saraç said:

Ona bakarsan bu daha ucuz  ama sorduğum gibi mini ve small durumu var bu sanırım small olan. uyar mı?

Şimdi, Doğan Kurban said:

Mini yazıyor ya.

fuse tap diyorlar bu sigortalara sanırım. ben de yakında A118c kamera sipariş edeceğim ve nasıl bağlayacağımı düşünüyordum. 1 adet fazla sipariş edebilir misiniz benim için de?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

fuse tap diyorlar bu sigortalara sanırım. ben de yakında A118c kamera sipariş edeceğim ve nasıl bağlayacağımı düşünüyordum. 1 adet fazla sipariş edebilir misiniz benim için de?

Hocam %500 karla satarım kabul mü? :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

kabul abi :) nasıl olsa senden daha montaj yardımları da isteyeceğim :D

Ne monte ediyoruz. İşçilik ücretini Teoman a gönderecen patron o. :D  Ya ne ara gelecem oraya da montaj yapacas?

Teoman bak burada ne var işine yarar sanırım. Aynı satıcıdan ürün topluyorum.

http://tr.aliexpress.com/store/product/12V-120W-Car-Motorbike-Boat-Tractor-Cigar-Cigarette-Lignter-Type-Power-Sockets/517233_32573416162.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ne monte ediyoruz. İşçilik ücretini Teoman a gönderecen patron o. :D  Ya ne ara gelecem oraya da montaj yapacas?

Teoman bak burada ne var işine yarar sanırım. Aynı satıcıdan ürün topluyorum.

http://tr.aliexpress.com/store/product/12V-120W-Car-Motorbike-Boat-Tractor-Cigar-Cigarette-Lignter-Type-Power-Sockets/517233_32573416162.html

Yazın bir haftasonu koltuk ısıtmaları alıp geleceğim Ankara'ya. İşçilik olarak Bursa'dan kestane şekeri getireyim, soslu soğanlı ısmarlarım üzerine de kestaneleri yeriz uyar mı? :)

bu arada fuse tapler 5'er adetli paketler halinde mi satılıyor? şirkette aliexpresse giremiyorum bakamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.