Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gizli çakmaklık Hazırlanması

Teoman S.

Soru

Herkese selam. Önce ne yapmak istediğimi yazayım. Araçta görünmeyecek şekilde bir yerden (torpido,far anahtar altındaki boşluktan....) dişi çakmaklıkla güc alıp bir nevi piriz oluşturacağım. Amacım sigorta kutusundan direk güç çekmek nedeni ise normal çakmaklıktan çekersem araç çalıştırmada güç kesintisi oluyor bunun olmaması için böyle bir yol düşündüm. Şimdi resimdeki ürünlerden hangisi ya da hangileri işime yarar ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir yol varmı? Ayrıca bu resimdeki iki sigorta arasında ne fark var?

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Teoman Saraç said:

Bir sorum daha var. Bu resimdeki uç sigortaya girermi? Görünüm farklı olsa bile sanki sigorta için.

Girmez ama bağlanabilir yahu. Ama o senin problemin. Ben çakmaklık tamıycem. Benim kamerada +- kabloları açıkta direk.

4 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

Yazın bir haftasonu koltuk ısıtmaları alıp geleceğim Ankara'ya. İşçilik olarak Bursa'dan kestane şekeri getireyim, soslu soğanlı ısmarlarım üzerine de kestaneleri yeriz uyar mı? :)

bu arada fuse tapler 5'er adetli paketler halinde mi satılıyor? şirkette aliexpresse giremiyorum bakamadım.

Ankara tayfası baya çoktur. 1 kg felan kestane şekeri kesmez bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ne monte ediyoruz. İşçilik ücretini Teoman a gönderecen patron o. :D  Ya ne ara gelecem oraya da montaj yapacas?

Teoman bak burada ne var işine yarar sanırım. Aynı satıcıdan ürün topluyorum.

http://tr.aliexpress.com/store/product/12V-120W-Car-Motorbike-Boat-Tractor-Cigar-Cigarette-Lignter-Type-Power-Sockets/517233_32573416162.html

Bu standart dişi çakmaklık. İşime yaramaz. Bana dış bölümü plastik ve sigortası bu şekil tüp değilde yassı sigorta gerek. Bakalım artık nası yaparım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Teoman Saraç said:

Bu standart dişi çakmaklık. İşime yaramaz. Bana dış bölümü plastik ve sigortası bu şekil tüp değilde yassı sigorta gerek. Bakalım artık nası yaparım.

Yav arkadaş kablo bantı diye bişe var. Sar üstüne 5 tur oldu bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Kerem Bozdoğan said:

@Doğan Kurbantadımlık abi tadımlık :)

Valla ben bilmem Ankara tayfası karar verir ona. Ya beklersin ben oraya gelince Osman abiyle beraber girişiriz sağlı sollu arabana.Ya da sen buralara gelirsin. Kış bitti artık ısıtıcı takmaya gerek yok şuan için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Doğan Kurban said:

Valla ben bilmem Ankara tayfası karar verir ona. Ya beklersin ben oraya gelince Osman abiyle beraber girişiriz sağlı sollu arabana.Ya da sen buralara gelirsin. Kış bitti artık ısıtıcı takmaya gerek yok şuan için.

Ankara/Bursa bana ikisi de uyar, zaten siparişi yaz girişi vereceğim, kışa girmeden de montajı yaparsak değme keyfime :)

yakın zamanda bir tiyatro oyunu için haftaonu kaçacağız Ankara'ya, buluşma olursa gelmişken katılıp Ankara tayfasıyla da tanışmak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

Ankara/Bursa bana ikisi de uyar, zaten siparişi yaz girişi vereceğim, kışa girmeden de montajı yaparsak değme keyfime :)

yakın zamanda bir tiyatro oyunu için haftaonu kaçacağız Ankara'ya, buluşma olursa gelmişken katılıp Ankara tayfasıyla da tanışmak isterim.

Hallederiiiiz. Geçen birisi koltuk ısıtıcı için yardım istedi. Buluştuk dedim koltuklar için döşemeciye gitmen iyi olur. Elektrik tesisatını da bak karşıda elektrikçi var o halleder bence daha iyi olur dedim döndüm :D . Ama koltuk dikişleri benim yapabileceğim gibi değildi. Elektriği ise pek ellemek istemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Hallederiiiiz. Geçen birisi koltuk ısıtıcı için yardım istedi. Buluştuk dedim koltuklar için döşemeciye gitmen iyi olur. Elektrik tesisatını da bak karşıda elektrikçi var o halleder bence daha iyi olur dedim döndüm :D . Ama koltuk dikişleri benim yapabileceğim gibi değildi. Elektriği ise pek ellemek istemedim.

Focus 3 değil miydi? Senden focus 3 kurtulamaz :D

konudan da saptırdık burayı iyice

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Teoman Saraç said:

Bant işi bana uymuyo ben sevmim kes biç yoksa direk tavandan al elektiriği oldu bitti. Ama şu parçalaırı ayarlayıp dişi çakmaklığıda bulup halledecem. Bu ara çok yoğunum bakalım hangi ara yapabilirim.

Cumartesi oğlumla balığa gitmezsem tüm işleri halletcem ben. Tabi cumartesiye kadar siparişlerimde gelirse süper olur. Olmadı pazar günü yapces

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Teoman Saraç said:

Kamerayı nerden aldın? Kendi sitesindenmi çindenmi? Birde şu ayrı gps işini pek çözemedim. Olmazsa olmazı mı,?

Kamera önceden vardı. Hatta cyclone takılıyken teybe bağlamıştık. Gps olmasada olur. Bence çok önemli birşey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sizin yapmaya çalıştığınızı ben daha önce yaptım.Yarın yine yapacam foto çekerim isterseniz

boşa masraf etmeyin derim

2 saat önce, Teoman Saraç said:

Bant işi bana uymuyo ben sevmim kes biç yoksa direk tavandan al elektiriği oldu bitti. Ama şu parçalaırı ayarlayıp dişi çakmaklığıda bulup halledecem. Bu ara çok yoğunum bakalım hangi ara yapabilirim.

direk çakmaklık sigortasından alsana tavana çıkacağına

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.