Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gizli çakmaklık Hazırlanması

Teoman S.

Soru

Herkese selam. Önce ne yapmak istediğimi yazayım. Araçta görünmeyecek şekilde bir yerden (torpido,far anahtar altındaki boşluktan....) dişi çakmaklıkla güc alıp bir nevi piriz oluşturacağım. Amacım sigorta kutusundan direk güç çekmek nedeni ise normal çakmaklıktan çekersem araç çalıştırmada güç kesintisi oluyor bunun olmaması için böyle bir yol düşündüm. Şimdi resimdeki ürünlerden hangisi ya da hangileri işime yarar ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir yol varmı? Ayrıca bu resimdeki iki sigorta arasında ne fark var?

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
1 dakika önce, Teoman Saraç said:

Bende çok aradım benzer bişiler buldum ama onları birleştirmek gerekiyor. Bulacam umarım.

Dur ben çözecem o işi. 5 li paket halde vardıya ondan alalım 2 paket. Nasılsa lazım olur birilerine.

Ya ben o parçadan gördüm ama inan nerde gördüm hatırlayamadım. Kesin elimizin altında vardır biryerde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sipariş sorun dilde gelmesi sorun. Uzun sürer diye düşünüyorum. Ayrıca adamların yılbaşı tatili bugün bitti. Yoğundur işleri..

Bu malzemelerden dişi çakmaklık aparatı genelde motorsiklet malzemeleri satan yerlerde mevcut. Bana göre öncelikli olarak sigorta giriş aparatını bulmam gerekiyor.

İnternette sabahtan beri arıyorum yok yok yok.. Bulamıyorum bu aparatları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi akşamlar, a118c araç kamerasının elektrik bağlantısı için (başka bi forumdan esinlenerek) aşağıdaki linkteki ürünü aldım. Kamera adaptörünün artı ucundan kablo çıkarıp araya bu aracı ekledim ve çakmaklık sigortasının + tarafından kablo ile birleştirdim şaseyi de sağ taraftaki ayak üflemenin vidasından aldım araya 7,5 amper sigorta attım. Sıkıntısız çalışıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kablo-uzeri-sigorta-kutusu-mini-sigortaya-s1818-209457461

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet arkadaşlar bağlantı elemanları fotolarda mevcut en son yolcu tarafındaki çakmaklık sigortasını bulup takıyorsunuz,eksi ucu da o kısımda bir somun lu saplama mevcut oraya somunla sıkıyorsunuz ve işlem tamam.Parçaları oto elektrikçi den yada oto aksesuarcıdan alabilirsiniz.

IMG_3511.JPG

IMG_3512.JPG

IMG_3514.JPG

IMG_3518.JPG

IMG_3519.JPG

IMG_3520.JPG

IMG_3521.JPG

IMG_3522.JPG

IMG_3523.JPG

sigorta gösterimi temsilidir.Siz kablo ucunu sigortadan önce yuvaya sol delik kısmına sokup sonra dikkatli bir şekilde sigortayı takıyorsunuz işlem bu şekilde olur.Yapamaz sanız bilen bir oto elektrikçiye gidiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Osman Türkol said:

Mesela ne gibi bir ip ucu ver bakim

Söylemeeeeem abi. Söyleyimde sen de gidip orj çakmak yerine usb çıkışı koy demi. Orj çakmaklığı da altta usb çıkışına çevirip teybin oradan samsung şarj cihazı gibi çıkart dimi. Yok öyle söylemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Söylemeeeeem abi. Söyleyimde sen de gidip orj çakmak yerine usb çıkışı koy demi. Orj çakmaklığı da altta usb çıkışına çevirip teybin oradan samsung şarj cihazı gibi çıkart dimi. Yok öyle söylemem.

sevdim bunu dükkana bir bakiyim ona benzer bişey görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Osman Türkol said:

sevdim bunu dükkana bir bakiyim ona benzer bişey görmüştüm.

Bundan aldığımı söylemem abi çakmaklık yuvasına http://urun.n11.com/arac-sarj-cihazi/lampa-twin-iki-usbli-uzatma-soketi-1m-38965-P66509059

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.