Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kia Niro

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Kısmetimiz yeni SUV'lardan açılmış.

Daha bir-iki gün önce Seat Ateca'dan bahsetmişken karşımıza hemen aynı ebadlardaki  Kia Niro çıktı.

Kia aslında Soul'den başlayıp Sportage üzerinde Sorento'ya uzanan çok sayıda SUV modeline sahip. Soul ile Sportage arasındaki boşluğu hibrid motorlu bir modelle doldurmaya niyetlenmişler.

Yeni Niro bir Kore - ABD ortak yapımı. Yani birkaç kıtadaki değişik pazaralara göz dikmiş gibi duruyor.

Sportage'deki Avrupa'nın gözüne hoş görünen sade, yumuşak ve fakat dinamik tasarımı devam ettirmişler. Çekik gözlü farlar, görkemli panjurla önden bir vahşi kedi imajı yaratmıyor değil. Arka daha sıradan ve heyecansız olsa da genelde huzurlu bir çizgisi var.

En önemli farkı motorda, Kia Niro'yu doğrudan hibrid olarak üretime sokuyor. 105 PS'lik 1.6 GDI benzinli motora  32 kWh'lik elektirkli motor eşlik ederek toplam gücü 148 PS'e ve torku 265 Nm'e çıkartıyor. Bu sayede norm tüketim 3,8L/100km olarak tanımlanabiliyor. 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ve güçlü Li-ion bataryalar sistemi tamamlıyor.

Aslında tahrik sistemi kardeş firma Hyundai'nin yeni hibrid modeli Ioniq'te kullanılan ile aynı.

Araç önümüzdeki günlerde ABD'de Şikagor furarında ve Mart'ın ilk haftasında Cenevre'de görücüye çıkacak. 

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-392053fd846a

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-3ed143668194

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-687843573869

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-6a2643c3b450

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-5dd084b6a194

Kia-Niro-Genf-2016-1200x800-467c6620e3cd

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ön berbat arka kötü.. demek isterken çok sıradan bir tasarım olmuş.. ama motor güzel..

ama gelgelelim habertürk sayfalarında yine en az arıza yapan araçlar verilmiş her 100 araçtaki arıza sayısı, kia bizlerin erişebileceği markalar içinde en az arıza oranına sahip, atıyorum rakamları-75, sonra hyundai-85, arkasından bmw-95, ford hatırlıyorum 107, vw az daha kötü.. sektör ortalaması 112, en kötü ise fiat..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Kia'nın tasarımlarını genelde beğeniyorum. 

Niro'nun özelliği kolay erişilebilir bir hibrid olması.

Ne kadar verimli zamanla göreceğiz. 

Toyota'da aynı segmentte değil ama Prius'u yeni elden geçirdi ve son versiyonu çok başarılı bulundu.

Diyeceğim o ki hibridlerin hayatımıza girmesi an meselesi. 

Die-Stars-von-Genf-1200x800-5da932bdf371

Die-Stars-von-Genf-1200x800-92c78438da8e

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir önceki sortageyi 2012 de almıştım sıfır olarak ve toplam 1 yıl binmiştim. O kasa bana daha güzel ve çekici geliyor. Yeni kasada tam olmayan bişey var ama çözebilmiş değilim. Gerçi canlı görmedim henüz ama sanki Tucson daha güzel gibi geliyor. Oysa önceki kasayı ilk gördüğümde o segmentteki tüm SUV lara göre tasarımını tek geçerim demiş ve almıştım. Bence halen öyle ama yeni kasasında bişeyler eksik kalmış gibi. 

Motor ise mükemmel. Eğer eski kasa bu TGDI motora sahip olsa idi hiç satmazdım sanırım en az 2-3 yıl binerdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.