Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus Benzinli Yıllık Bakım Ücreti Hk.

Berat Gür

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Bugün 1. bakımı Kartaş Ford'ta yaptırdım. Fiyat araştırmalarım sonucu burayı tercih ettim. Ayrıca Servis Danışmanı İbrahim Bey'in ilgisinden çok memnun kaldım. Kendisinin kartvizitini paylaşıyorum, ihtiyaç duyanlar kendisiyle iletişime geçebilir. 

Yağ kanalları temizliği yapımında kampanya olduğunu söyledi, çok km yapmadığım için bu teklifi kabul etmedim, yaptırmayı düşünenler bu teklifi değerlendirebilir.20160330_214342-1.jpg20160330_214947-1-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bugün Antalya Bilaller 475TL Antalya Otokoç 490 TL fiyat verdi.

NOT:

araç; focus 1.6 benzınlı.

ilk 15 bin bakımı

bakım kapsamı;yağ, yağ filtresi,tapa,hava filtresi demişti bir de sanırım?(Parçalar konusunda yanılıyor olabilirim)

G.Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz bakımları şaşırdım.

Sanırım 75.000 bakımı oldu zamanından önce.

Castrol Magnatec 5W-30 A5 4L yağ, yağ filtresi, orijinal polen filtresi, buji değişimi 245 TL tuttu.

Hava filtresi K&N olduğu için kontrol ettik, yaklaşık 10 ay olmasına rağmen hatırı sayılır bir kirlenme olmadığından geri taktık. 

Hem ustamı hem parçacımı duygusal yaklaşımları nedeniyle seviyorum harbiden... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Özer Aksu said:

Bakım için bu yağ yeterli mi cem bey ben sahsuvaroğlunda değiştirmiştim 4+1 lt aldım . Baskı balata, fren disk ve balata ların durumu nedir bizim 70.000 oldu.

4L tam tam geliyor, zaten kullanıcı kılavuzunda filtre değişiminde miktar 4,1L olarak belirtilmiş. Servisler genelde 4,5L koyup üst seviyenin de üstüne çıkmayı yeğliyorlar. Nedeni konusunda fikrim yok, pek de iyi şeyler düşünmüyorum. 

Genelde 15.000 km'de üst seviyeden ortaya kadar iniyor, yani 0,5L kadar yağı yakıyor. En azından benim motor öyle. 

Baskı balata herhangi bir tükenme belirtisi vermedi, 120K bulurum en az diye umuyorum. 

Fren disklerini yamuldukları için balatalarla beraber 35K civarında değiştirmiştim, ikinci set daha dayanıklı çıktı, daha çok zorlamama rağmen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polen fitresi focuslarda sanırım değişmesi çok zor olduğundan müşteri isterse değişiliyor.. başka markalarda her yıl zorunlu gibi değişirler..

polen filtresi serviste orjinal 70-80 tl civarında, indirimde olsa 50 tl altına inmaz.. hele daha pahalı olan karbonlu tipide var

Polen filtresi kendim değiştim biraz esnetmeniz lazım zor değil.

Bu işin bir standardı yokmu arkadaş 15.000 bakım için farklı illerde son bir haftada 400 - 1000 TL arası fiyat verdiler. Birde arkadaşlar aranıza yeni katıldım foruma özel indirim yapan yetkili servis varmı? Ankara mesela..

Adamlar farklı malzemeler kullanabiliyor orjinal veya yan sanayi farklı yağ markaları kullanabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
13 dakika önce, Uğur Şengül yazdı:

Selam arkadaşlar az önce Şahsuvaroğlu nu aradım 1.6 benzinli 15 bin km bakımı için 600 TL civarı tutar dediler. Sizce fiyat uygun mudur?

Değil, pazarlık yapıp (mümkünse giderek); lifecard indirimi ekletmeyi unutmayın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Anadolu yakasına geçmedim Avrupa'da 2-3 yerle görüştüm otokoç, çetaş, keleşler 650 tl den fiyat çektiler en son 520 ye çekince  keleşlerde yaptırdım. 

1 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Fena ütmüşler yağda piyasada 80 90 TL rahatlıkla alınabilen castrol 5w30 a5

Ütmüşler?

Piyasada yapmadık bakımı.

Erol Süzer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Erol Süzer yazdı:

Buda benden 520 tl cik..

Piyasada Castrol Magnatec A5 olarak 4L'si 80 TL'ye satılan yağı 205 TL'ye satmak ne demek? Kaldı ki varil FMY olmadığı ne malum?

Lifecard ile %5 indirim de ayrıca komik, 23 TL, şaka gibi.

Bu şartlarda ben de kendi yağını kendin götür kampanyası başlatırım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Piyasada Castrol Magnatec A5 olarak 4L'si 80 TL'ye satılan yağı 205 TL'ye satmak ne demek? Kaldı ki varil FMY olmadığı ne malum?

Lifecard ile %5 indirim de ayrıca komik, 23 TL, şaka gibi.

Bu şartlarda ben de kendi yağını kendin götür kampanyası başlatırım. 

Benim serviste gördüğüm varillerin hepsi Castrol'du ama içlerinde ne var bilemeyiz tabi. Servis çalışanı varil'den eski Castrol yağ bidonuna dolduruyor, ordan da arabaya dolduruyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.