Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

biizim burda 2 metre kar var değil kar lastiği kralı gelse gidemez.zincirli traktörler bile zor gidiyor :) ebay norway den tanesi 380 euro ya çivili lastik aldım.acayip ince ve yol tutuşu mükemmel...doğu da kimse nin gidemediği yerlere rahatlıkla gidebiliyorum. test sürüşü yaptım düz karlı yolda 125 km hız yaptım..resim de ki nin aynısı...

080204sottozero.jpg

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lastikler çok ince ve bu nedenle aracınızın fren sisyemine ve disklerine zarar verebilir düşüncesindeyim....Ayrıca bu lastikleri takacağınız yollara arabanızı sürmeseniz keşke,sonuçta bunlar çokda ağır yol koşullarına göre yapılmamış compact sınıf aile otomobilleri...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lastikler çok ince ve bu nedenle aracınızın fren sisyemine ve disklerine zarar verebilir düşüncesindeyim....Ayrıca bu lastikleri takacağınız yollara arabanızı sürmeseniz keşke,sonuçta bunlar çokda ağır yol koşullarına göre yapılmamış compact sınıf aile otomobilleri...

abi desem kızmazsınız sanırım.yılda 1300 tl kasko ya para veriyoruz..bekarım:) bulunduğum yerde haziran a kadar kar kalkmıyor.mecburen kullanıyorum..lastikçi fren sistemine herhangi bir sorunu olmaz dedi,ayrıca servise gösterdim servisteki usta kasislere fazla hızlı girmezsen hiçbirşey olmaz dedi...rot ve balanslara da herhangi bir etkisi söz konusu değilmiş.. oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi desem kızmazsınız sanırım.yılda 1300 tl kasko ya para veriyoruz..bekarım:) bulunduğum yerde haziran a kadar kar kalkmıyor.mecburen kullanıyorum..lastikçi fren sistemine herhangi bir sorunu olmaz dedi,ayrıca servise gösterdim servisteki usta kasislere fazla hızlı girmezsen hiçbirşey olmaz dedi...rot ve balanslara da herhangi bir etkisi söz konusu değilmiş..

Birde servise sorsan keşke...Ben 215 lik lastiklerin yerine 205 lik kışlık taktırdımda servis benden yazılı beyan aldı kendi isteğimle taktırttığıma dair...Yarın bigün bişey olur,garantiyi devreden çıkartmak için bahane arayan otosan (gerçi bugüne kadar hiç ikiletmeden herşeyimi yaptırttım sağolsunlar,servisle arayı iyi tutmanın avantajı) Sen bu lastiği kullanmışssın diye yürüyen aksamı doğrudan devre dışı bırakabilir...Abi diyebilirsin... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde servise sorsan keşke...Ben 215 lik lastiklerin yerine 205 lik kışlık taktırdımda servis benden yazılı beyan aldı kendi isteğimle taktırttığıma dair...Yarın bigün bişey olur,garantiyi devreden çıkartmak için bahane arayan otosan (gerçi bugüne kadar hiç ikiletmeden herşeyimi yaptırttım sağolsunlar,servisle arayı iyi tutmanın avantajı) Sen bu lastiği kullanmışssın diye yürüyen aksamı doğrudan devre dışı bırakabilir...Abi diyebilirsin... :)

abi dediğin gibi servisle arayı iyi tutmak gerekir ki servis ve bayi yan yana bayi sahibi ile aramız iyi sayılır..umarım bi sıkıntı olmaz..olursa da can saolsun..arabayı kullanma ruhsatlı aldık,bulundurma değil.işimizi görmezse neye yarar Allah Can sağlığı versin :)yine de tavsiyelerin için teşekkürler..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün 4 adet UG 8 205x55x16 lastiklerim gelmiş taktırdım, Lastikte jant koruma sistemi varmış takan elemanlar söyledi, lastik yanakları biraz dışa bombeli, bu da kaldırıma yanaşma gibi durumlarda jantın sürtünmesini engelliyormuş.

Hoşlaştım :)

Bende niye benim lastiklerin yhanaklarında hep sürtünme izi var diyordum,şimdi anlaşıldı nedeni..Ultragriplerin hayırlı olsun Rafet....Bende aynısını yaptım,iyikide yapmışım çok süper lastikler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi dediğin gibi servisle arayı iyi tutmak gerekir ki servis ve bayi yan yana bayi sahibi ile aramız iyi sayılır..umarım bi sıkıntı olmaz..olursa da can saolsun..arabayı kullanma ruhsatlı aldık,bulundurma değil.işimizi görmezse neye yarar Allah Can sağlığı versin :)yine de tavsiyelerin için teşekkürler..

çivili lastik bunlar sonuçta,amortisörlerine ve diğer aksama zararı çok olur..Tekerleklerin hemen içindeki disklerin yanında sensörler var,amortisörleri ve disklerin hareketini sürekli beyine gönderiyor,...çok sarsıntılı durumlarda o sensörleri arızalandırıp fren sistemine falanda zarar verebilirsin....Bu lastikleri bence sakın ha sakın düz yolda asfaltta falan kullanma,çok kar üstünde belki....Benim söyleyebileceğim bu kadar zaten..Gerisi hayırlı kazasız belasız sürüşler demektir... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürekli kar kışta kullanıldığında bir sorun olmaz da asfalta çıkarsanız ne olur bilemiyorum. Zamanında Honda Civic vardı bizde çivili lastikli. 3 ay boyunca asfaltta lastik sesi dinleyerek gidiyorduk çok sinir bozucuydu. Ama kimsenin çıkamadığı yokuşları de utanmasa iner gibi çıkacaktı :).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 4 sene clio symbolümde çivili lastik kullandım,kedi gibiydi,banamısın demedi hiç karda buzda...Onun sayesinde ne kazalardan sıyırdım...Ama sonunda arabayı satarken lastiklerde gitti..Orjinal Pirelli wİnter bilmemneydi markası....Ama satmaya yakın amortisörler artık takırdamaya başlamıştı....Onda bile sıkıntı yarattı o çivililerki focus 3 de riski daha büyüktür..elektronik donanımı çok fazla bu arabanın....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ebay norway den tanesi 380 euro ya çivili lastik aldım.acayip ince ve yol tutuşu mükemmel...doğu da kimse nin gidemediği yerlere rahatlıkla gidebiliyorum. test sürüşü yaptım düz karlı yolda 125 km hız yaptım..

:)

Yine de karlı yolda çok hız yapmamanı öneririm...

Bu arada bu ince lastik korkusu neden anlamadım.

İnce stepne ile gelmiyor mu yeni Focus'lar, e ince stepneyi taktığın zaman bir şey olmuyor, garanti de bozulmuyor, bu lastiği takınca mı iş değişiyor?

Ayrıca Bora 205/55-16 lastik için servisin senden belge alması da saçmalığın daniskası, beceremedin mi kullanım kılavuzunu gözlerine sokmayı?

çivili lastik süspansiyona kayda değer yük getirmez, en azından 40 yanak lastikten kötü değildir.

Sadece karsız buzsuz zeminde, yani düz asfaltta, ama kuru ama ıslak, yol tutuşu çok zayıftır, hele bir de ince ise, aman dikkat! Bir de çok gürültü yapar.

Ayrıca çivi buz içindir, kar için dişler önemli...

Kuzey İskandinavya sürekli bu tür lastikler kullanıyor, mecburiyetten...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun yeni lastiklerin. Kazasız belasız kullanırsın inş.

Teşekkür ederim..

Arkadaşlar aynı fiyata 215x55x16 sava vardı oda goodyear'ın markası biliyorsunuz ama ben 205 taban ug8 tercih ettim, dün taktırdıktan sonra akşam hanımla ufak bir gezintiye çıktık deli gibi kar yağmaya başladı mı :) aynı gün test edilmiş oldu, kış lastiği deyince saatlerce forum kurcalayıp araştırma yapmayın bence ug8 ziyadesiyle rüştünü ispat etmiş bir lastik. çok hoş duruyor ug8 ler benim 2006 focusta da ug serisi vardı ama 8 değildi traktör lastiği gibiydi dişleri yani arabaya 10 metre uzaktan bak görünüyordu, 8'ler çok kibar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende aynı ebatı kullanıyorum, ug7 olması lazım.geyet iyiler,resimdeki yer -5 derece taze kar değil yol tarafı buz.buz olmasına rağmen zincir hiç gerek bırakmıyor.tavsiye edilir.gerç, lastikler bence hepsi marka iyi ve belli bır standartta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.