Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

@Burak Çınar,

Bende de UG 8 var, bende çok memnunum arabanın altı kara değmediği müddetçe. Ama altı kara değince palet te olsa sıkıntı...

Benim bahsettiğim o değildi aslında.

Lastik üreticisinin eski modeli ile, eski modeliniin baz alındığı ya da sıfırdan geliştirdiği lastik modelinin eskisine oranla ne ölçüde geliştiği, neler kazandığı ya da kaybettiğinin ölçülmesini isterdim.

Yani UG 9 un UG 8 olan üstünlükleri nelerdir onların objektif olarak karşılaştırılmasını isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

W veya L gibi düğme/kademe varsa bunlar kar için.

P R N D   -S+  başka bişey yok ondan merak ettim.  

Ekranda Kar işareti çıkıyor sıcaklığa bağlı olarak sarı renkli kar işareti 0 ve altındaki derecelerde kırmızı oluyor. Ama bilmiyorum sıcaklık uyarısı haricinde herhangi bir işlevi varmı o işaretin. Bilirsiniz özellikle otomatik araçlarda kar ve buz sıkıntılı bir durumdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

P R N D -S+ başka bişey yok ondan merak ettim.

Ekranda Kar işareti çıkıyor sıcaklığa bağlı olarak sarı renkli kar işareti 0 ve altındaki derecelerde kırmızı oluyor. Ama bilmiyorum sıcaklık uyarısı haricinde herhangi bir işlevi varmı o işaretin. Bilirsiniz özellikle otomatik araçlarda kar ve buz sıkıntılı bir durumdur.

Onlar dikkat edin diye birde arka rezistant otomatik açılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abinin de belirttiği gibi karşılaştırmalarda kullanabileceğiniz somut bir kaynak var: ADAC

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/

Detayına bakmadım da buna göre Michelin Alpin A5 A4'ten daha kötü örnek olarak, bu ihtimal her araçta da mümkün.

Ama babam kendi arabasına A5 aldı, daha yeni mini bir test yaptım, akıllı uslu durulursa gayet yeterli. Güç/şanzıman/ağırlık farkı çok fazla olduğundan UG8 ile karşılaştırabileceğimi zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pirelli Sottozero 3 kuru zeminde yol tutuş, fren olarak güzel ama çok fazla gürültülü buldum, adeta dyno test cihazına girmiş gibi ses çıkarıyorlar, bugün karlı zeminde sürüş imkanı buldum, tutunması  adeta kuru zeminde gider gibiydi, gaz tepkileri ve duruşu mükemmeldi. Sadece gürültüsü beni rahatsız ediyor bu yüzden Nokian WR D3 nasıldı acaba diye aklımda soru işareti kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Malum kış yaklaşıyor ve 7 derece olayını biliyoruz (sanırım)

Ankara'ya bakınca Kasım-Mart arasını kesinlikle kışlık ile geçirmekte fayda var. Ekim ortasına geldik son 3 haftanız :) 
http://www.mgm.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx

Bazı iller için aralıklar:

Adana: yok
Ankara: Kasım-Mart
Antalya: yok
Artvin: Aralık-Şubat
Ardahan: Ekim-Nisan
Balıkesir: Aralık-Şubat
Bursa: Ocak-Şubat
Bolu: Kasım-Mart
Çorum: Kasım-Mart
Denizli: Aralık-Şubat
Erzurum: Ekim-Nisan
Eskişehir: Kasım-Mart
Gaziantep: Aralık-Mart
İstanbul: Ocak-Mart
İzmir: yok
Kayseri: Kasım-Mart
Konya: Kasım-Mart
Manisa: Ocak
Mardin: Aralık-Şubat
Mersin: yok
Ordu: Ocak-Şubat
Samsun: Ocak-Şubat
Trabzon: Ocak-Şubat
Van: Kasım-Nisan

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kış lastiği başlığını görünce geçen kış, kışlık lastiğin tekine vida girmişti, fitil koyup tamir etmişti lastikçi. ama bana güvenli gelmedi bu tamir şekli. daha sağlıklı bir tamir şekli var mı? kışlıkları taktırmadan güzelce tamir ettirip taktırayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.