Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araba Nasıl Kullanılır :)

Mustafa Karaca

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Mertcan Çelik said:

1999 Passat 1.8T'nin kullanım kılavuzunda aracın durduğu yerde değil, ilerlerken ısıtılması gerektiği yazıyordu, durduğu yerde ısıtılması aşınma olacağı için önerilmiyordu sanırsam.

Bu konuyu defalarca yazdım, yazmaya da devam edeceğim. Başka bir forumdan tanıdığım bir genç var çok zengin arabası carrera turbo. 

Bir gün doğuşta serviste iken porscheninn alman mühendisini görüyor. Arabanın kitapçığında beklemeye gerek yok çalıştır yürü diyor. BU doğru mu soğuk motor zorlanmıyor mu diye soruyor. Adam diyor ki bende de carrera turbo var. Hükümetler, AB bizi mecbur bıraktığı için öyle yazıyoruz. Çünkü onlar emisyonların düşmesini enerji faturalarının düşmesini istiyor. Biz de mecburen yazıyoruz. Ancak hele ki garajdan çıkma vs gibi yokuş çıkma durumu varsa ben kesinlikle çalıştır -devam et önermem. Yazın 1 dk kışın 2 dk rölantide motoru ısıtmadan yola çıkmam diyor..  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi VAG grubunun emisyon konusundaki yaratıcı düzenbazlıkları düşünüldüğünde buna inanmak bana pek kolay gelmiyor. 

On 15.12.2015 at 16:04, H. Cenk said:

Bir gün doğuşta serviste iken porscheninn alman mühendisini görüyor. Arabanın kitapçığında beklemeye gerek yok çalıştır yürü diyor. BU doğru mu soğuk motor zorlanmıyor mu diye soruyor. Adam diyor ki bende de carrera turbo var. Hükümetler, AB bizi mecbur bıraktığı için öyle yazıyoruz. Çünkü onlar emisyonların düşmesini enerji faturalarının düşmesini istiyor. Biz de mecburen yazıyoruz. Ancak hele ki garajdan çıkma vs gibi yokuş çıkma durumu varsa ben kesinlikle çalıştır -devam et önermem. Yazın 1 dk kışın 2 dk rölantide motoru ısıtmadan yola çıkmam diyor..  

Sonuçta herkes dilediğini yapsın. Vakti bol olan beklesin, ama sanmayın ki donma ısılarında motor yağı 1-2 dakika içinde normal çalışma ısısına kavuşuyor. Hele ki dizelse. 

Soğuk demek motorda daha fazla aşınma demek, "hemen kalkınca mı fazla bekleyince, mi fazla sadece" önemsiz ve etkisi bir teferruat. 

Bir de yazmayı unutmuşum: Trafik toplu faaliyettir. Herkes birbirinin davranışlarından etkilenir.

Bu nedenle yapacağınız hareketlerle ilgili niyet ve tavrınızı diğer katılımcılara belli etmeniz gerekir.

Bu da kafa göstermek, önüne kırmak, el kol hareketi yapmak şeklinde değil, medeni ülkelerde olduğu gibi zamanında SİNYAL VERMEKle yapılır. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi sinyal kolu nerede olduğuna dair görselde olaydı keşkem. Cidden yerini bilmeyenler olabilir

Ha küçük not

Sinyal vermeniz artık geçeceğiniz şerit sizin demek değil yol boşsa şerit değiştirebilirsiniz demektir. Sinyal verince arkadan gelene ben bu yola müsait olunca çıkacam demektir. Daha ayrıntılı yazamadım bilgim kıt üzgünüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Doğan Kurban said:

Abi sinyal kolu nerede olduğuna dair görselde olaydı keşkem. Cidden yerini bilmeyenler olabilir

Ha küçük not

Sinyal vermeniz artık geçeceğiniz şerit sizin demek değil yol boşsa şerit değiştirebilirsiniz demektir. Sinyal verince arkadan gelene ben bu yola müsait olunca çıkacam demektir. Daha ayrıntılı yazamadım bilgim kıt üzgünüm.

Ben yardımcı olayım o arkadaşlar için. Gerçekten yerini bilmeyen çok vede dediğin gibi sinyal verdikten sonra yolu kendinin sanan, sinyal verdi diye geride ki tüm araçların durup kendisinin geçmesini beklemelerini isteyenler çok.

sinyal-kolunu-kullanin-listelist.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Doğan Kurban said:

Ha küçük not

Abla kocaman cipiyle tam sağımda, sinyalini verdi ve hoop sola kırıp üzerime çıkma hamlesi yaptı :)

Fren ve sola direksiyon kırma hareketi yapmasam ezecek beni :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serdar Eryürekli said:

Ben yardımcı olayım o arkadaşlar için. Gerçekten yerini bilmeyen çok vede dediğin gibi sinyal verdikten sonra yolu kendinin sanan, sinyal verdi diye geride ki tüm araçların durup kendisinin geçmesini beklemelerini isteyenler çok.

:)

13164_1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Serdar Eryürekli said:

her arabada var mıymış sinyal kolu acaba? standart donanımlarda da bulunuyor mu? eğer  her araçta yoksa kullanmayanların günahını almayalım ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.