Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

24 dakika önce, Metin Deniz said:

Hadi ya arka lastikler 2007 den kalma emoji34.png

Önler 2011. Yine masraf çıktı.

Öyle ancak düzgün görünüyor lastikler (kılcal çatlaklar vs yok gibi) bi lastikçiye kontrol ettirip bi süre daha kullanabilirsiniz belki. Tabi çatlak vs dışında sertleşmesi vsde önemli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Metin Deniz said:

Virajlarda çok kayma yapıyor. Ani frenler de de hemen Abs devreye giriyor ve kontrolü kaybediyorum. 2009 Kia ceed ile kiyaslayinca hiç güven vermiyor. Lastik dışında bir sebep olabilir mi bilmiyorum.

Tek sebep lastik bence 9 yıl olmuş lastik üretileli ,9yılda lastik miladını doldurur.Hemen değiştirin bence .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Metin Deniz said:

Arkadaslar selamlar

Lastik degisim esnasında farkettigim bir şeyi sizlere sormak istiyorum. Fotoğrafta görünen boşta bulunan plastik hortum ile ilgili fikri olan var mı?

Klima tahliye hortumu o. KLima ortamın nemini alarak yoğunlaştırdığı suyu oradan dışarıya atıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ben de lastik serüvenine katıldım :) 215 55 16 var üzerinde. Aracı 2. el aldım ve 2 lastik balon yaptığı için (goodyear eg) çıkma michelin primacy 3 koymuş satan arkadaş. Ancak michelinler çok kötü. Şimdi sorularımı sıralıyorum :)

1. 2 tane sıfır 215 55 16 goodyear egp alayım, 4 ü aynı marka olur ama korkuyom balon yapar diye (forum sitelerinde goodyearlar için bu sorunu yaşayanlar var)

2. 4 tane 215 55 16 alayım (farklı marka) ancak bütcem ancak petlasa veya o fiyatlardaki diğer lastiklere yetiyor 

3. 205 55 16 ya geçeyim, ancak lastik küçülüyo görüntü hoş olmaz ve yol tutuşu azalır diye düşünüyorum.

Çok kararsızım. Petlas 215/55 Zr16 97 W Velox Sport Pt741 Rf kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. 205 55 16 iyi bir markanın yol tutuşu 215 55 16 atıyorum petlastan daha mı iyidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Gökay Arık yazdı:

3. 205 55 16 ya geçeyim, ancak lastik küçülüyo görüntü hoş olmaz ve yol tutuşu azalır diye düşünüyorum.

Buna paranız yetiyorsa, alın geçin hocam. Yol tutuş konusunda sorun yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gökay Arık yazdı:

Ben de lastik serüvenine katıldım :) 215 55 16 var üzerinde. Aracı 2. el aldım ve 2 lastik balon yaptığı için (goodyear eg) çıkma michelin primacy 3 koymuş satan arkadaş. Ancak michelinler çok kötü. Şimdi sorularımı sıralıyorum :)

1. 2 tane sıfır 215 55 16 goodyear egp alayım, 4 ü aynı marka olur ama korkuyom balon yapar diye (forum sitelerinde goodyearlar için bu sorunu yaşayanlar var)

2. 4 tane 215 55 16 alayım (farklı marka) ancak bütcem ancak petlasa veya o fiyatlardaki diğer lastiklere yetiyor 

Çok kararsızım. Petlas 215/55 Zr16 97 W Velox Sport Pt741 Rf kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. 205 55 16 iyi bir markanın yol tutuşu 215 55 16 atıyorum petlastan daha mı iyidir. 

205 e geç derim, kaliteli olsun. 

GG da Goodyear egp 158 TL. Son yıllarda hep P7 cinturato kullandım çok iyi lastik ama Goodyear denemek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Gökay Arık yazdı:

Aynı lastiği kullanıyorum ne balon ne başka bir problem yaşadım . Çok konforlu ve sessiz bir lastik . Şiddetle tavsiye ederim .bu ara 4×4 olarak kullanıyorum arabayı lastikler de deformasyon vs olmadı .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.