Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

yeni nesillerin hepsi tubeless değil mi?

Patladıklarında, eğer yarılmazlarsa, havaları hemen inmez. Runflat'in olayı lastikçiye kadar götürebilmesi değil mi zaten ben mi yanlış biliyorum.

Runflat'ın konfor açısından odunluğu tartışmasız bir gerçek ki zaten kevlar ve ya da kevlarımsı sert bir maddeden oluşan yanakların konfor odaklı olmadığı da aşikar. 

Bu arada erken biten lastik her zaman kötüdür diye bir şey yok. Özellikle ülkemizinki gibi kötü asfaltlı yollarda yumuşak hamurun daha iyi tuttuğu sıkça söyleniyor ki genel olarak da bu böyle. Yarışlarda da böyle, tür tür yumuşaklıkta hamur var diye biliyorum ben de AEA yayını haricinde nereden hatırladığımı bilmediğimden link ekleyemiyorum.

Çok patlıyor derken nasıl patladı lastikler. Hepsine çivi mi girdi, balon mu yaptı. Benim hiç durduk yere patlayan lastiğim olmadı. Ya çivi girdi, ya bir şeyin üstünden geçtim yardım. 

Biraz teoride kabul edilebilir şeyler üzerinden tartışalım bir zahmet ki yeni şeyler öğrenebilelim tartışırken.

çivi girdi hepsine ,kuzen otobanda giderken lastiği yarıldı (michelin) birde çabuk kayıyor ben beğenmedim michelini bizim yollara uygun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Michelin'in çivili lastiklerinden almışsın sen...

:)

farklı modellerdi hepside ,ne zaman michelin aldıysam çivi girdi havasıda hemen indi ,birde performansını hiç beğenmedim 

--3 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Peki..... 16'' kullananlar ekonomi için ebat değiştiriyorsa; Petlas neden büyük orandaki lastiklerini 16'' çıkarıyor da diğer ebatlarda neredeyse yok ya da sınırlı sayıda/türde var?

çoğu ebatlar var petlasta ben sadece benim araçtaki ebatı bulamadım o da sadece pirelli,conti,bridgestone de var Run flat olarak... Michelin ,kumho da da normal lastik olarak var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Bugün mecburi ilcedeki tek lastikcide degistirdim lastikleri..Goodyear Efg..kar lastigi(pierromori) sayesinde gelen ucak sesimsi ugultu kesildi..zaten orta noktasi duz degildi cikan lastiklerin kirilmalar olmus..yeni lastiklere 35 hava basiyordu, 34 yap dedim..ideali nedir bilmiyorum aslinda..205/55r/16 ebat..Umarim sorunsuz bir surec olur..herkes icin hayirlisi olsun.

20170411_152659.jpg

20170411_151132.jpg

20170411_154443.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

Bugün mecburi ilcedeki tek lastikcide degistirdim lastikleri..Goodyear Efg..kar lastigi(pierromori) sayesinde gelen ucak sesimsi ugultu kesildi..zaten orta noktasi duz degildi cikan lastiklerin kirilmalar olmus..yeni lastiklere 35 hava basiyordu, 34 yap dedim..ideali nedir bilmiyorum aslinda..205/55r/16 ebat..Umarim sorunsuz bir surec olur..herkes icin hayirlisi olsun.

20170411_152659.jpg

20170411_151132.jpg

20170411_154443.jpg

Kaçtan aldınız tanesini ?Ben de dün sipariş verdirdim güya bugün gelecek ama daha arayıp soran yok.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

205/55r/16 ebat..Umarim sorunsuz bir surec olur..herkes icin hayirlisi olsun.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Ön lastikle çamurluk arası kabul edilebilir mesafe var ama arka lastik ile çamurluk arası muazzam boşluk kalıyor ve ben de bu yüzden 215 taban almayı planlıyorum. Hatta jant tutsa arka için 225 taban bile olabilir. O kadar mesafe var ki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, adnan canpolat yazdı:

Conti cp5 ler alalı 1 hafta olmadı, ama gaza yüklenirsem hafif rampa yukarı kalkışta patinaja düştü bu gün..

Yaklaşık 200-300 km lastikten tam performans alamazsınız, üretim çıkışında farklı bir tabaka oluyor üzerinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, H. Cenk yazdı:

Kaçtan aldınız tanesini ?Ben de dün sipariş verdirdim güya bugün gelecek ama daha arayıp soran yok.  

Hocam 4 adet 950 tl aldim..tanesi 237,5 oluyor..900e alanlarda var..kargo, oldugunuz il, gozle gorup alma fikri vs arti-eksi degistiriyor bir tutam fiyatlari

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Ali Danacı yazdı:

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Ön lastikle çamurluk arası kabul edilebilir mesafe var ama arka lastik ile çamurluk arası muazzam boşluk kalıyor ve ben de bu yüzden 215 taban almayı planlıyorum. Hatta jant tutsa arka için 225 taban bile olabilir. O kadar mesafe var ki...

Evet arka taraf ufak hissi yaratiyor..bosluklu kaliyor..orijinal ebat diye hic oynamadim..bakalim neler olur sonralari:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Halit AYDIN yazdı:

Hocam 4 adet 950 tl aldim..tanesi 237,5 oluyor..900e alanlarda var..kargo, oldugunuz il, gozle gorup alma fikri vs arti-eksi degistiriyor bir tutam fiyatlari

--1 dakika sonra eklendi--

Evet arka taraf ufak hissi yaratiyor..bosluklu kaliyor..orijinal ebat diye hic oynamadim..bakalim neler olur sonralari:)

Ben bayiiye gittim. Sökme takma balans dahil 250den anlaştım, başka biri 300 dedi. İstanbulda lastikçilerde pahalı biraz galiba. Gerçi internette de 244 ten aşağı bulamadım ki sökme takma ile aynı parayua gelecek. 

Bayii, merkeze sipariş etti. Yarın gelecekmiş lastik. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ben bayiiye gittim. Sökme takma balans dahil 250den anlaştım, başka biri 300 dedi. İstanbulda lastikçilerde pahalı biraz galiba. Gerçi internette de 244 ten aşağı bulamadım ki sökme takma ile aynı parayua gelecek. 

Bayii, merkeze sipariş etti. Yarın gelecekmiş lastik. 

Cenk abi ben sohbetin başını kaçırdım sanırım... araç 2015 model değil mi, neden lastik alıyoruz şuanda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.