Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Lastik tercihi

Misafir

Önerilen Mesajlar

merhaba kliksadan lassa impetus revo 2+ modelini satin aldım. ölçüler 205/55/16. bir haftadır kullanıyorum. yumuşak ve sessiz bir lastik. etiket değerlerinde 66 desibel, yakıt c, yağmurluhava B olarak gözüküyor. kısacası memnun kaldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

4 adet lastik alacağım artık. Gönlüm EGP'den yana. Ulaştığım tüm bilgiler bu lastiği gösteriyor fakat pahalı geldi açıkçası. aracımı yaklaşık 25.000 km sonrayı satmayı planlıyorum. Dolayısıyla da 1 EGP fiyatına 2 Petlas pt515 almayı planlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen her konuda olduğu gibi lastik seçimi konusunda takıntılıyım. Aylarca o yorum senin bu test benim araştırıp durur sonunda ahanda buldum bu lastik en iyisi diye karar verip alırım. Bu şekilde aldığım 5-6 takım (top model) lastiklerin hiç birisi işte budur dedirtmedi bana. Aynı sınıftaki lastiklerin arasında öyle ahım şahım farklar olmuyor ve fiyat avantajı olan tercih sebebi olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Necati Ustundağ said:

lastiklerin hiç birisi işte budur dedirtmedi bana.

Çünkü hiç biri fizik kanunlarını değiştiremiyor.

Farklar limitler çok zorlanmıyor ise gerçekten akademik kalıyor. 

1 saat önce, Necati Ustundağ said:

Aynı sınıftaki lastiklerin arasında öyle ahım şahım farklar olmuyor ve fiyat avantajı olan tercih sebebi olmalı.

Kesinlikle...

Aynı sınıf olduğu sürece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Servet Özkan said:

Bu tip karsilastirmalariniza Nokian Line serisinide katmanizi oneririm.

Nokian lastiği hep kış serisi olarak kullandım ve memnun kaldım.

Yorumlarda yaz lastiği o kadar iyi değil diye okudum hep, bir denemek lazım galiba.

Sen denedin mi Servet?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Nokian lastiği hep kış serisi olarak kullandım ve memnun kaldım.

Yorumlarda yaz lastiği o kadar iyi değil diye okudum hep, bir denemek lazım galiba.

Sen denedin mi Servet?

Mart basinda aliyorum ben. Line serisine yazlik lastik olarak gelen yorumlarin %2-3 u kotu. Digerleri oha-cus modunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Servet Özkan said:

Mart basinda aliyorum ben. Line serisine yazlik lastik olarak gelen yorumlarin %2-3 u kotu. Digerleri oha-cus modunda.

ölçü ne olacak abi? sende şuanda 215/55/16 var değil mi?

bende zLine 225/45/17 düşünüyorum. nokian işi biliyor gerçekten...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Mert Yürüyen said:

bende zLine 225/45/17 düşünüyorum. nokian işi biliyor gerçekten...

İlginç bir şekilde kullanıcı yorumlarında çok iyi, ama karşılaştırmalı testlerde vasat. 

İyi fiyata var ama XL'lerden uzak durun, gereksiz sert olabilir. 

GY F1 asymm 2 ile hemen hemen aynı fiyat bu arada, ama XL. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Cem Boneval said:

İlginç bir şekilde kullanıcı yorumlarında çok iyi, ama karşılaştırmalı testlerde vasat. 

İyi fiyata var ama XL'lerden uzak durun, gereksiz sert olabilir. 

GY F1 asymm 2 ile hemen hemen aynı fiyat bu arada, ama XL. 

XL'ın bu etkisini bir yere yazdım... RF benzeri bir konforsuzluk veriyor sanırım. ne kdar fazla mukavemet o kadar az konfor demek ki.

Asıl crossclimate'ları da düşünmüyor değilim... öyle 5 sene falan kullanılamaz gibi bir önyargım var ama iyi fiyata bulursam yargı margı dinlemem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Asıl crossclimate'ları da düşünmüyor değilim... öyle 5 sene falan kullanılamaz gibi bir önyargım var ama iyi fiyata bulursam yargı margı dinlemem

İstanbulun şahane yolları için en güzel tercih :) Yahu ne gerek var? O kadar oynak hava şartları yokki. 

Süper spor lastik almadıktan sonra yapılacak tek iş sök-tak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Yakup Çağatay said:

İstanbulun şahane yolları için en güzel tercih :) Yahu ne gerek var? O kadar oynak hava şartları yokki. 

Süper spor lastik almadıktan sonra yapılacak tek iş sök-tak.

ya misal şimdi hava 22 derece falandı öğlen... ben o havada kışlıkla gidince (mesela geçen sene) vallahi arabayı sırtıma alıp taşıyasım geliyordu, böyle lastiklerin yarısı asfaltta kalıyor gibi hissediyordum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.