Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Vw Polo Sedan

Hakan Saraylı

Önerilen Mesajlar

B sınıfı araçları sedan yapınca kutuplardan basık ekvatordan şişkince saçma sapan bir araç ortaya çıkıyor. Ben sevemiyorum. B Segmenti'nin felsefesine de çok uymuyor bunlar. Şehir arabası desen değil, aile arabası desen değil. 

Bunun en berbat örneklerinden biri de Honda City. Ne zaman görsem kusasım gelir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

B sınıfında sedan tasarım estetiğini yok eden ve fakat buna rağmen ekonomik araba peşinde koşan geleneksel beklentili kullanıcılar yüzünden hala rağbet gören bir seçenek. 

Geleneksel beklentide neler var?

1. Büyük, ayrı, gözden ırak ve kilitlenebilir bagaj. Aracı hala yük taşıma için kullanmak söz konusu. Aile büyükse bagajı da büyüktür. Gibi, gibi...
  2. Araç sedandır, yani prestijli lüks modellerin küçük bir kopyasıdır, Mercedes sürüyormuş hissini yaşamak daha kolaydır.
  3. Büyük aileyi sığdıracak araba lazım ama o kadar büyüğünü alacak ekonomik güç yok, küçük kopyası ile idare edelim. 
  4. Satış temsilcisinin altına verilecek bagajı büyük, fiyatı küçük, kırıldığında üzmeyecek bir araba lazım.

Bu gibi faktörler bir araya gelip pazar talebi yaratınca tasarımcılar da hilkat garibelerine göz yumuyor işte... 

Anlayamadığım o kadar bagaj ihtiyacı varken steyşın arabaya yönelmede niye bu kadar çekimseriz? Gözden ırak bölme arayışı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

b19708cb6c3be210c6ea6e4becb690ac.jpg

Kesinlikle değil [emoji3]

Rapidle senin ki aynı sınıf deeell

Yaaaa....

Toros steyşına ne diyeceğiz bu durumda?

O zamanlar insanlar doğruyu daha kolay buluyormuş, bilgelik varmış. b89sw5vt.jpg

Bundan 10 yıl önce gümrükten Çıkma Sıfır ayarında Ford Sierra 2.0 sw bal köpüğü renginde almıştık ondan aldığım zevki hiç bi arabadan almadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

B sınıfında sedan tasarım estetiğini yok eden ve fakat buna rağmen ekonomik araba peşinde koşan geleneksel beklentili kullanıcılar yüzünden hala rağbet gören bir seçenek. 

Geleneksel beklentide neler var?

1. Büyük, ayrı, gözden ırak ve kilitlenebilir bagaj. Aracı hala yük taşıma için kullanmak söz konusu. Aile büyükse bagajı da büyüktür. Gibi, gibi...
  2. Araç sedandır, yani prestijli lüks modellerin küçük bir kopyasıdır, Mercedes sürüyormuş hissini yaşamak daha kolaydır.
  3. Büyük aileyi sığdıracak araba lazım ama o kadar büyüğünü alacak ekonomik güç yok, küçük kopyası ile idare edelim. 
  4. Satış temsilcisinin altına verilecek bagajı büyük, fiyatı küçük, kırıldığında üzmeyecek bir araba lazım.

Bu gibi faktörler bir araya gelip pazar talebi yaratınca tasarımcılar da hilkat garibelerine göz yumuyor işte... 

Anlayamadığım o kadar bagaj ihtiyacı varken steyşın arabaya yönelmede niye bu kadar çekimseriz? Gözden ırak bölme arayışı mı?

Compact sedan; biraz, göz zevki ve ihtiyacın birleşme mekaniği; şöyle ki bagaja ihtiyacım var ama SW tercih etmiyorum çünkü çirkin olduğunu, estetik olmadığını, yol tutmadığını ve 4+ aileler için uygun olduğunu düşünüyorum; HB güzel görünüyor ama eşya alanından iyice kırpıyor; D sınıfı Family Sedan alayım desem sıfırı maddi olarak mümkün değil, ikinci eli ile uğraşmak istemiyorum; yani biraz da compact sedana kendimi itiyorum. Ayrıca özellikle Focus 3 Sedan ilk çıktığı zamandan beri gözüme anlamsız güzel ve estetik görünüyor; bagaj kapağı küçük, omuz çizgisi sportif; ön-arka uzayan farlar atılganlık katıyor; mesela HB tasarım olarak eksikmiş ama Sedan da bir bütünlük varmış gibi hissettiriyor F3 yani istisnai bir model (bence)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.