Jump to content

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Toplam İleti

  7.195
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Toplam Beğeni

4.498 Mükemmel

1 Takipçi

Ümit Vaysaloğlu Hakkında

 • Yaş 30
 • Derece
  RS

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Kastamonu
 • Arabam:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

5.046 profil görüntüleme
 1. Ümit Vaysaloğlu

  Dış Ortam Isı Göstergesi Sorunu

  Net olarak yanıt alınmayan sorunlardan birisi olan dış ortam ısı göstergesinin hatalı ölçmesi ve/veya göstermesi sorunu benim de başıma geldi. Sanıyorum nasıl çözüm bulunacağı konusunda fikri olan var mı? --2 dakika sonra eklendi-- Bu arada hata şöyle, yaklaşık 10 derece yüksek gösteriyor.
 2. Ümit Vaysaloğlu

  Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

  Focus 3 TDCİ 115 hp için Yağ Filtresi, Mazot Filtresi, Hava Filtresi için fiyat alabilir miyim? Artı olarak gerekebilecek başka malzeme varsa onların da fiyatlarını yazabilirseniz sevinirim.
 3. Ümit Vaysaloğlu

  Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

  Bu modelini arkadaşlarımın ısrarlı tavsiyeleri sonucu geçen yıl aldım ve kullandım. Sessiz bir lastik. Islakta da oldukça güvenli hissettiriyor. Ancak havalar iyice ısındığında yumuşak hamurundan mıdır nedendir bilemiyorum sanki çok kayıyormuş gibi hissediyorum.
 4. Ümit Vaysaloğlu

  Focus Mk4 ürün Sorumlusuna Sorularınız? - Bitti

  Opel Astra Sedan 1.6 atmosferik motora sahip modelinin 89.900 TL'den, Astra HB'nin 1.4 Turbo 150 HP lik modelinin ise 124.400 TL'den, VW Golf 1.0 TSİ 110 ps modelinin 128.300 TL'den Skoda Octavia 1.0 tsi 115 PS Ambition (8 şubat 2019) 124.400 TL'den Toyota Corolla 1.6 life modelinin 85.350 TL'den, Kia Cerato 1.6 atmosferik (tek donanım paketi var) 123.700 TL'den Renault Megane Sedan 1.6 atmosferik 86.900 TL'den satıldığı piyasada, 130.000 TL'den satılan 1.5 ti-vct trend x donanımlı Ford Focus'un tüm model fiyatlarında herhangi bir indirime gidilecek mi? En boş donanımlı ve en pahalı atmosferik motora sahip modeller arasında bir kıyaslama yapılacaksa, Focus'a en çok yaklaşan model olan Opel Astra Sedan 1.6 atmosferik motorlu versiyonu ile focus arasında 40 bin TL, Megane ile 43 bin TL bir fark var.
 5. Ümit Vaysaloğlu

  Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız

  En ucuz focus 4 ne kadar bilmiyorum ama, bir ara honda civic dizelin en ucuzu 119 bin tl civarındaydı.
 6. Ümit Vaysaloğlu

  Yetkili Servis işlem Garantisi

  Şimdi bu sorunuza direk vermek istediğim bir cevabım var. O da şu ki Ford Otosan hangi durumda aracının tam olarak arkasında durdu ki, parça ve işçilikle alakalı bir durumda yaptığı işin arkasında dursun. Gelelim sorunuza verilmesi gereken cevaba. Evet, 2 yıl işçilik ve malzeme garantisi veriyorlar. İşçilikle ya da malzemeyle alakalı bir sorun oluşursa 2 yıl boyunca hiç bir sorun yaşatmadan gereken müdahaleyi yaparlar ama, bu arızasının işçilikten mi, üründen mi kaynaklandığının tespitini ise yine servis yapacak ve haliyle kendi üzerlerine bu sorumluluğu almayacaklardır. Fiyata gelecek olursak, 2 yıla yakın bir zaman önce ben de aracımın trigierini serviste değiştirdim. Trigierle beraber devirdaim pompasını da değiştirdim. 1700 TL para ödedim.
 7. Ümit Vaysaloğlu

  2016 Focus 3 1.5 Tdci Sunroof Su Sızdırma Problemi

  Benim tahminim sunroofun olması gerekenden 2-4 mm kadar ileri monte edilmiş olabileceğini düşünüyorum. Sunroofun geriye doğru açılması için düğmeye çok az bastığımızda sunroof azıcık geri ve aşağı doğru hareket ediyor ya, ama milimetrik bir hareket bu, o sırada ses kesiliyor mesela. Sunroofun fitilinde herhangi bir eskime, yırtılma vs. yok.
 8. Ümit Vaysaloğlu

  2016 Focus 3 1.5 Tdci Sunroof Su Sızdırma Problemi

  Değerli dostlar, belki bilginiz vardır, Kastamonu'da bir dolu felaketi yaşadık 9. ayda. Bu dolu felaketinin olduğu anda benim aracım üzeri kiremitle kapalı bir yerdeydi. Dolunun geldiğini fark edip aracı kapalı alana almıştım. Ancak dolu o kadar büyüktü ki, kiremitleri kırmış ve kiremitler aracımın üzerine düşmüş. Yaklaşık 30-35 kadar ezik oluşmuştu aracımda. Bir sürü firma geldi, bazılarına gittim görüştüm, çok bilindik bir firmayla anlaşmıştım fakat bana sıra gelinceye kadar anlaştığım firmanın ustalarının değiştiğini gördüm. Tamirat yaptıkları yerde başka bir araç vardı ve aracın boyaları tamamen çatlamış, patlamıştı. Bu nedenle başka bir arkadaşımın önerisi ile bir yere gittim. Yaptıkları işleri beğendim, fiyatta da anlaştık ve aracımı tamirat için teslim ettim. Tamiratla alakalı problem olmasa da, tavan döşemesini ve sunroofu söktüler haliyle. Neyse tamirat bitti. Her şeyi yerine taktılar işte. Fakat sunrooftan 80-90 km civarında rüzgar sesi gelmeye başladı. Bunun üzerine gittim, durumu anlattım, tabi ki durumun normal olduğunu, sunroofun yanlış takılma ihtimalinin bulunmadığını, vida yerlerinin sabit olduğunu falan söylediler. Devamında eğer bir yanlışlık olsa, sunroof yerine düzgün takılmamış olsa vs içeri su alır dediler. Ben de bunu denemek için otomatik yıkama makinaları var ya, köpük sıkıyor, büyük rulo fırçaları falan var, onlardan birisine gittim, aracın içindeyken sunrooftan damlamadan daha yüksek miktarda su içeriye doğru aktı ve kanallardan boşaldı. Aracın içine girmiyor tabi ki, ama daha önce bu şekilde bir seste, içeriye herhangi bir şekilde su alma da olmuyordu. Bunun için ne yapmalıyım, açıkçası göçükleri yapanlara da pek güvenim kalmadı diyebilirim. Bir önerisi olan var mı?
 9. Ümit Vaysaloğlu

  Yağ ve Filtre Seti Tavsiye

  Ben sürekli bu yağdan kullanıyorum. Gerçi 120 bin bakımını serviste yaptırdığım için ne koydular bilemiyorum ama, kendim bu yağı kullanıyorum. Focus 3 tdci için esasında esp yağ uygun değil, bu yağ fordun istediği normları karşılıyor. Daha önce de kış mevsimine girmeden serviste yapılan bir bakım sonrası (serviste uygun normlarda yağ kullandıklarını var sayarak konuşuyorum) bir süre sonra aracın egsozundan bir takım kokular geldiğini, hava sıcak olmasına rağmen 20 - 25 km kadar yol alıp durduktan sonra halka halka gibi duman attığını, motorun zorlanmamasına rağmen fan açtığını gördüm. Akabinde herkesçe malum olan yüksek devirde 20 dk kadar aracımı kullandım ve bu sorunlarla karşılaşmadım. O zamandan beridir Mobil ESP kullanıyorum. Ancak terkar sizi uyarmak isterim ki ESP olan yağ partikül filtresi olan araçlar için üretilmiş bir yağ ancak Focus 3 tdci motorların normlarının dışında bir yağ. Bu standarları karşılamıyor ya da bu standartların üzerinde demek yanlış. Ama bu yağı kullanırsanız yağ kullanımı nedeniyle aracınız için hiç bir sorun olmayacaktır. ESP normal Mobil 3000 serisinden 60 TL kadar pahalı hepsiburada.com'da. Bunun dışında çok az oranda fazla yaktırabilir aracınıza. Bu çok azı oran olarak söylemek gerekirse %3-5 i geçeceğini sanmıyorum.
 10. Ümit Vaysaloğlu

  Hatalı Lpg Montajı

  Öncelikle geçmiş olsun. Madem lpg sistemi bozuldu. Keşke bir müddet daha benzinli binmeye devam etseydiniz. Anladığım kadarıyla su alan ve bozuk olduğunu düşündüğünüz kutuyu lpg montajı yapan servise geri vermişsiniz. Bu aşamada yapılabilecek pek bir şey yok açıkçası. Bir şeyler yapmak da sınırları zorlamak olacaktır. Gelelim olması ve yapılması gerekenlere. O kutu arızalı bir şekilde aracın üzerinde dururken (yani servise teslim etmemeniz gerekiyordu.) mahkemeden yeni takılmış olan lpg sisteminin çalışmadığını, bu durumun montaj hatasından ya da üretimden kaynaklı bir problem olduğuna ilişkin makine mühendisi ve LPG ile ilgilenen bir usta ya da mühendis vasıtasıyla tespit yaptırmanız gerekirdi. Bu durumda arızanın kullanıcı hatası olup olmadığına ilişkin yapılacak tespit neticesinde ürünü iade etmek, yenisiyle değiştirmek gibi seçeneklerinizden birisini kullanabilirdiniz. Ancak şu durumda ilgili kutu sizin elinizde olmadığı gibi lpg servisi tarafından da tamir işlemlerine maruz kalmışsa bilirkişinin bu durumda yapabileceği bir şey olmayabilir. Ayrıca keşke bozuk olduğunu düşündüğünüz parçayı geri vermeseydiniz. O parçayı tamir edip bir başka müşterilerine satıp, hem sizden, hem diğer müşteriden olmadık paralar kazanabiliyorlar. Sizin ustanız için bunu söylemek istemem ama bunun örneklerini ben çok gördüm. 120 bin km de kayınpederin arabasının motorunu komple değiştirdik. Motoru değiştiren usta çıkan motoru istedi bizden. Para istedik, parayla almam dedi. Ne demek bu. Motoru en ucuz şekilde tamir edip başka bir müşterisine satacak. Keza küçüklü büyüklü bir çok parçada bu şekilde uygulamalar olduğunu duyuyoruz. Bu aşamada şöyle yapmanızın size yararı olacağını düşünüyorum. Öncelikle tüketici hakem heyetine gidin. (Sistemin toplam maliyeti Tüketici hakem heyeti sınırının üzerindeyse, şikayetinizi değiştirdiğiniz kutu özelinde yapmanız, yani 600 TL lik bir şikayet şikayetinizi Tüketici Hakem Heyeti sınırının içerisinde bırakacaktır. Bu arada tüketici hakem heyeti de kutunun incelenmesini talep edecektir, ancak kutu sizde yok. Bu sorunu nasıl çözebilirsiniz bilemiyorum. Not: Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda, değeri 5.650 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde 5.650 Türk Lirası ile 8.480 Türk Lirasıarasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 8.480 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri, büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 5.650 Türk Lirası ile8.480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevli olacak.
 11. Ümit Vaysaloğlu

  Focus MK3 Farın Dış Camı Nasıl Sökülür?

  Fırın derken? Bildiğimiz fırından mı bahsediyorsun. Gerçekten riskli bir iş. Yapma gayreti içerisindeki herkese başarılar dilerim.
 12. Ümit Vaysaloğlu

  Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

  Resmî çevirme yöntemi değil de, bu iki lastiği outside yazısı dışarıya bakacak şekilde yan yana koyduğumuzda bu eğimli desenler birbirine zıt olmaz mı?
 13. Ümit Vaysaloğlu

  Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

  Lastik desenleri aynı yönde olması gerekmez mi? İç kısımda kalan eğimli yapıdaki desen sol tarafta yukarı, sağ tarafta aşağı bakıyor. Bu da lastiğin birisinin su tahliyesini tam yaparken diğerinin tam yapamamasına sebep olur ki aracın spin atması kaçınılmaz olur diye düşünüyorum.
 14. Ümit Vaysaloğlu

  Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

  Bu kampanya Opet’te var. Bir süre kullandım ancak ben opeti sevmiyorum.
 15. Ümit Vaysaloğlu

  Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

  Aradan geçen onca zaman sonra yeniden merhabalar. Uzunca bir süre Shell motorun kullandıktan sonra, yakıt aldığım Shell bayisinin ekonomik sıkıntılarından dolayı akaryakıt temin edememesi nedeniyle ve bir arkadaşımın da tavsiyesi üzerine yeni açılmış olan Total bayisinden alıyorum bir kaç keredir. Total'ın Shell'e göre hafif sesli çalıştığını düşünüyorum. Bunda hava şartlarının da etkisi olabilir. Çok emin değilim tabi ama, sanki bir miktar az tüketiyormuş gibi düşünüyorum. Aracımda sabah ilk harekette tek bir sefere mahsus olmak üzere 1. vitesten 2. vitese attığımız esnada çekiş başlayacakken bir anlık çekişi bırakıp devam ediyordu. Kısaca tekliyordu. Total aldıktan sonra teklemeyi bıraktı. Yakıtın tamamına yakınını bitiriyorum genelde ben. Yol bilgisayarında 3-5 km kaldığına dair bilgiye kadar kullanmaya çalışıyorum. Adalet Bakanlığı personeline indirim varmış. Denemek için dün akşam ilk defa Petrol Ofisinden satın aldım. Öğle arası aracımı kullandığımda Petrol ofisinin yakıtı nispeten daha sessizmiş gibi geldi. Tabi bu değerlendirmeyi yapmak için çok erken. Vesselam Siz şu an hangi akaryakıt firmasını neden tercih ediyorsunuz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.