Jump to content

Çağdaş Korkmaz

Member
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Çağdaş Korkmaz

 1. Aracımda çarpışma önleme var ancak 3 numaralı yuvada sadece kapak var. Kablosu hazır çekilmiş vaziyette. Açmışken de diğer sensörleri temizledim. Yağmur ve faz sensörünü sökmeyin önünde jel var. Az daha bozuyordum. Yani bence kamerayı alıp yazılımla açtırırsak olacaktır.
 2. Hocam aracı çalıştırmadan önce 2012 kasalarda sol taraftaki "ok" düğmesine basılı tutup aracı çalıştırın. Biraz bekleyin. Aracın bilgilerinin geldiği bir ekran gelecek. Orada bir ayar var tam hatırlamıyorum "1000" yazıyor. Orası yakıt hesaplama ekranı. Orada bir hata olmuş olabilir. Düzenleme: Resmi ekledim. İlgili konuda burada:
 3. Merhaba, 2012 MK3 Titanium aracımda arkadan tuhaf bir ses gelmeye başladı. Sanki arabanın sacına bir şey çarpıyormuş gibi tak tak diye ses geliyor. yüzükle arabanın kapısına hafifçe vurmak gibi. Sonrasında ön takımlardan luk luk diye ses gelmeye başladı. Z rotu değişti ve arkadan gelen ses ve önden gelen ses kesildi. Arabanın arkasında sökmediğimiz bakmadığımız yer kalmadı sorun bu şekilde çözüldü. soranlar oluyordu. Ben bu şekilde çözdüm.
 4. Aks boşluğu var sanırım. Bizim araçda vardı aynı ses
 5. 3 Kez başıma geldi. Kurtarma durumu yaratacak şekilde değildi. Ayağım debriyajda durmak üzereyken frenleme yaptı.
 6. Focus 3 aracımı servis 90.000 de değiştirdi. Kendileri değişmesi lazım dedi. Bide su pompası çıktı ?
 7. 1.4 Reno symbol aracımda da aynı sorun vardı. Arabanın Triger kayışı koptu. Motor yapıldıktan sonra o sorun kendiliğinden kayboldu. Gaz verdiğimde stop ediyordu. Gaz verince boğuluyordu. Benzinden gaza geçince oluyordu.
 8. Ben de ki aracın ön camında bir sürü göz var. 35Km kadar ani firen de yapıtı bir kaç kere. Farları halojen uzun farları otomatik yaktığını görmedim şimdiye kadar. Açılması için istanbul'da önerebileceğiniz bir yer var mı ?
 9. Hocam turbodan çıkıp intercooler'a giden yeşilimsi bir hortum var. Tel var aralarında onun altında damlacıklar var ve alttaki aksama baya yağ akmış.
 10. Merkez Otodan fiyat aldım. Şimdi biraz motora ayrıntılı bakınca turbonun hortumunda yağ damlaları var. Turbodan kaynaklı bir çekiş problemi de yaşıyor olabilirim.
 11. Peki aldığım parçaları servis değiştirir mi. Aracın yağ dolum kapağının etrafında yağ kaçağı var gibi. Oradan şarj dinamosunun üstüne akmış bir miktar.
 12. Merhaba, Aracım: 115 hb 1.6 Dizel 116.000 Km Şu güne kadar hep serviste bakım yaptırdık ancak şuan servisten aldığım fiyatları duyunca vazgeçtim. Aracımda uzun bir süredir (kronik olduğunu düşündüğüm) debriyajdan gelen metal sürtme sesine benzer bir ses geliyordu. Yaklaşık 3 gündür çekiş de çok büyük bir azalma var. Arabada devir yükseliyor ama ivmelenme olmuyor. Bende baskı balata dan olduğunu düşündüm. Servisten fiyat aldım. Debriyaj 4.000 TL Volat 2000 TL Toplam 6 Bin tl dediler. Bağcılar Güngören sanayi sitesinde fort yedek parçacılarından fiyat aldım 800 TL Debriyaj seti 1.200 TL Volat dediler. Bana orjinal dediler. Gerçekten öyle mi ? Markası: Sachs Aldığım parçaları serviste işçilik vererek değiştirte blirmiyim
 13. Aynı sorunu bende yaşadım. Aracı özellikle kışın çalıştırdığımda 1-2 sefer arıza uyarısı verdi. Kapatıp açınca düzledi. Arada ilk çalıştırmada hemen hareket edince, kendi açmıyormuş gibi geliyor. ilk sertleşiyor sonra yardım sistemi devreye girince yumuşuyor. Baya uzun yol yaptık ama yolda giderken arıza vermedi. İzmir'in virajlı yollarında başımıza gelse yolda uçup gideriz. Baktırmak lazım. (Servise götürdüm arızayı orada vermediği için bir şey yapamadılar.)
 14. Abs fren mesafesini çok az bir farkla uzattığı oluyor. Ama bir kaç kez panik fern ile aracımı yönlendirerek kazadan kaçtım. ABS olayan bir arabada asla panik firen yapmadım. Yapmak çok tehlikeli.
 15. Arabayı park ettikten sonra 5 dk boyunca izliyorum. Bu bana daha önce hiç bir arabada olmadı. Focus ♥
 16. @Nihat Sarpaşan İletişim bilgilerini özel mesaj ile iletirseniz müsait bir zamanda araç ile gelelim.
 17. Merhaba arkadaşlar. Aracımı Bu ay içerisinde muayeneye sokacağım için servise muayene bakımı için bıraktım. Kışlık lastikleri söktürürken Direksiyon kutusundan gres yağına benzer bir yağ kaçağı olduğunu fark ettim. Servise bu sabah bıraktım sorunları söyledim. Akşam üzeri masrafın 18 Bin tl olduğunu söylediler. İstanbul içinde Direksiyon kutusu ile ilgili sorun yaşayıp sanayide bildiği bir ustası olan var mıdır.
 18. Otomatik kilitlenme özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her kısa basış(1 snden kısa) otomatik kilitlenme özelliğini açıp kapatır. Otomatik açılma özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her uzun basış (2 snden uzun) otomatik açılma özelliğini açıp kapatır. Bu ikisi arasında ki fark nedir.
 19. Merhaba arkadaşlar, biraz önce arabamda deneyip onayladığım yol ile sizlerde otomatik kitlemesi açık olmayan araçlarınıza otomatik klit sistemini devreye sokabilrisiniz. 1- İlk olarak kontağı 2. konuma alıyoruz. Her şeye elektrik gidiyor ama aracı çalıştırmıyoruz. Star Stop butonlu araçta 1 kez butona bassın. 2- Daha sonra kapılar kapalı şekilde. Araç kitleme düğmesine 3 kere basıyoruz. En son da ışık yanılı kalmalı. 3- Ardından kontağı kapatıyoruz. Tekrak 3 kere basıyoruz. Işık sönük kalmalı en sonda. 4- Kontağı açıyoruz. Araç çok hafif korna çalıyor. Programlama modu açılıyor. 5- Ardından kilit düğmesine bir kez basıyoruz. Işık yanıyor olmalı. 6- Işık yanıkken bir kez daha basıyoruz ama 5 sn bekliyoruz. 7- Kontağı kapatırken de bir kez korna çalıyor. Bu kadar.
 20. 2012 MK3 Focus'u bizde alırken sokmuştuk 110Hp çıkmıştı.
 21. Aşırı bir trafik yok alsında İşe gidiş 15 KM 15-20 Dk. Dur kalk pek olmuyor. Eve gidişte 30 DK civarı sürüyor.
 22. Dizel bir araca dip gaz yaparsanız zaten bir anda gaz yemez araba. Turbo Lagı yüzünden devir alana kadar gaz yemiyormuş hissi yaratır. 2011 Focus MK3 kullanıyorum Oto yolda giderken bi anda dip gaz yaptığımda devir Min 1500 Rpm geçmediği sürece ivmelenme yapmıyor. 2000Rpm de bide dip gaz verin. Muhtemelen Turbo Lagına takıldınız.
 23. Aracı devirli kullanmıyorum pek. 2500 Rpm gelince atıyorum. Zaten direk ok çıkıyor vitesi değiştir diye. Diğer aracımdan buna geçince bu ne zırt pırt vites mi değiştireceğim demiştim
 24. Tüm filitreler serviste değişti. Aldığım gün serviste 90 bin bakımı yaptırdım.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.