Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 2011 triger değişimi

kerim akbıyık

Soru

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum buraya size yada forum yöneticisne bir sorum olacak arabayı sıfır aldım ve tek elden kullanıyorum araba 90 bine yaklaştı kitapçıkta trger seti kitapçıkta 90 bin yada 5 yıl diyor ama geçenlerde servisten sordum 130 binde değişecvek demişler sonra ford çağrı merkezini aradım orasıda istanbulda başka bir servis numarası verdi orayla konuştum orasıda 130 bin yada 4 yıl dedi anlayamadım kafam karıştı bu konuda beni aydınlatacak bir arkadaş varmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle hoşgeldiniz Kerim bey,

Aracınız benzinli ise evet doğru, triger seti değişimi 130 bin olarak güncellendi.

Fakat 4 yılı doldurmak üzere olduğunuz için km yi beklemeyin. Eskiden 5 yıl deniyordu.

Riske  girmemek için 100 km veya yılı geçirmemeniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi bakım kılavuzunda 135.000 km olarak yer alıyor, bu ABD'de 120.000 mil ve Almanya'da 160.000 km idi. 

Bu kadar uzun yol dayanan bir parça için 4 yıllık bir zaman belirtilmesi bir tuhaf geldi bana.

Önceki yıllarda 90.000 km veya 6 yıl idi. 

Şimdi biri bana söyleyebilir mi ne oldu da mesafe uzadı da zaman aşındı?

Mesela @Kaan Yagizer görüşünü çok merak ederim... 

Daha 70.000 olmadan şimdi triger mi değiştireceğiz, şaka mı bu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Resmi Tavsiye : 4yıl veya 135,000KM ... bize sorulduğunda (görüş istendiğinde) verdiğimiz cevap bu. 

4 yıl'ın mantığının araç az kullanıldığında vuku bulabilecek "kuruma / çatlama" olduğunu düşünüyorum, ama dediğim gibi bu düşünce bana ait. illa ki bir teknik açıklaması + mantığı vardır ama yalan yok kalkıp "neden 4 yıl?" diye sormadım. Saha mühendislerini gördüğümde (unutmazsam) sorarım tabi ki ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Tanışma kategorisinden Focus II > Ford Garajı > Mk2- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem abinin verdiği bilgiler cesıtlı yerlerde eski tarihli olarak mevcut hatta Almanya Amerika da yasayanların birebir anlatımıyla..
Yanılmıyorsam 2010 öncesi abd de benzinli için 10 yıl 200-250 bin avrupa da 8 yıl 150-200 bin aralıgında paylasımlar vardı ..ülkemizde ilk basta 6 yıl 120 bin sonrasında 5 yıl 90 bin hatta ve hatta bazı farklı markalarda 4 yıl 60bin oldugunu dahi duydum..Yıldan ziyade sıkısık trafikte seyreden yada aracı rölantide uzun süre calıstıran kısacası motor calısma saatiyle dogru orantılı triger ömrü buna mukayese edip değiştirmekte fayda var(metropol sabah akşam trafiğinde vakit gecirenler için)..Arkadasım 86bn km 2008  2015 yazında; bende 2010 70-73bin civarındaydı yanılmıyorsam riske girmek istemedim birazda 2015 eylülde değiştirdim devirdam su kacırmaya başlamıştı ki bunu da 6 ayda brz brz eksilen su seviyesinden anlamaya başlamıstım...

Parca ucreti +200 işçilikti V kayısı haric(orjinaline 70 tl dediği için öteledim ) sanayide tanış referanslı ustaya.. Sente ayarı için elinde yan sanayi X (carpı ) işaretine benzer bir metal vardı  motoru kilitleyip sonrasında  onunla ayar yaptı 6 aydır herhangi bir sorun yaşamadım..yaklaşık 4 saat sürdü.3 saatte halledilebilecek bir iş korktuğum gibi değilmiş riske girmemekte yarar var.. max 6 yıl 90 bini motor calısma saatine göre gecirmemek lazım 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle admin bey konu yanlış yerdeyse lütfen konuyu kapatmayıp ilgili yere taşıyınız.

Merhaba Arkadaşlar şöyle bir durumum var 2011 Ford focus 1.6 tdci 90 hb aracım var 2011 Kasım ayında almıştım aldığımda servis trigerinde ses geliyor fabrika çıkışlı kronik bir sorun garanti kapsamında değiştireceğiz diyip yetkili servis 29 bin km de trigeri değiştirdi. Böylece mantıken bir sonraki triger değişimi otomatikmen 90 bin km den 120 bin km ye çıktı geçen yetkili servis Ford triger değişimini 90 bin km den 120 bin km ye aldı artık dedi yani 120+30 =150 bin km de değiştirmem gerekiyor mantıken trigeri fakat yıl olarak son triger değişimi üzerinden 4.5 sene geçti ne yapmam lazım araba 78 bin km de trigeri değiştireyim mi biraz daha bekleyeyim mi en azından 100 bin kadar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kusura bakmayın ama bu karar için kimse mesuliyet almak istemez. :)

Ayrıca konu kapatma ve taşıma için şartlar bellidir;

Konu özgün ise taşınır.

Konu varsa kapanır.

Sizinde özel sorununuz olmadığı için triger başlıklarından birini kullanmanız gerekirdi.

Herkesin böyle tek tek aynı şeyi sorduğunu düşünün. Önce arama yapmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.