Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. O zaman bişey diyemicem. @Yunus Pazarlı nın dediği gibi güneşten solmuş olmasın
 4. Akü kaç senelik, 3 seneyi geçtiyse ömrü dolmaya başlamıştır. Aküyü iyice kontrol ettirmen gerekiyor. Marş dinamosundan olsa, akü şarj olsa bile, yine problem çıkarırdı, bence.
 5. Önce abi bu önden kazalı mı dedi. Yoo dedim abi kaput sensör fişi takılı değil de kazalı sandım dedi. 3,5 yaşındaki araçta gaz olmaması normal değil , önden kazalı olup gaz mı kaçtı acaba dediydim dedi. Bunlar da kaput açık uyarısı yok ki , priz var ama sensör yok dedim. 22 bar basınç yükledi sisteme 5 dk bekledi. Milim düşme olmadı bariz bir kaçak yok abi. Nasıl bitmiş gaz anlamadım dedi. Belki bir ihtimal geçen bakımda kontrolde vanayı iyi kapatamadılar. Adamın algoritmik çalışmasını sevdim yavv. Hepsi öyledir belki ama ben sadece bu adamı gördüm - önce klima açık ventlere prob yerleştirip gelen hava sıcaklığına bakıyor .Belli derece sınırı var üstü klima fonksiyonu bozuk demek - Sonra klima gaz basıncını ölçüyor. Gene sınır değer var. - Sonra 22 bar basınç yükleyip 5 dk bekliyor bariz kaçak var mı anlıyor - Sonra önce vakumla sistemi tam boşaltıp sonra klima ve motor çalışıyorken gaz basıyor. - Sonra gene probdan çıkan hava sıcaklığına bakıyor 1 dk geçmeden 4 dercenin altına düşmüştü.
 6. Mrb arkadaşlar. 2012 focus 3 1.6 tdci style aRacim sabah masa bastim dinamo az bi döndü ama çalışmadı. Daha sonra takviye ile çalıştırdım. Sonra yine çalışmaya devam etti herhalde akü şarj oldu. Sizce sorun akü den mi yoksa mars dinamosu falan sorunlu olabilir mi? Birde akü nün kutup başları az oksitlenmis gibiydi. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir
 7. yok hocam ikisi de koyu gri renkti ama birbirinden farklı tonlardaydı.
 8. Maltepe stadının orada bir mutlu akü bayisi var onla konuştum. 63Ah 600A EN 530 TL, 65A 650A EN 560 TL ama ikinci biraz daha geniş yerine olmaz sanırım. İkisini de götürecek hangisi olursa takacak. İnternette daha ucuz ama eve gelip takacağı için makul geldi bana.
 9. Servis 75 Ah mutlu akü için 1050 tl istemişti, piyasada varta 675 tl idi. Bir ay önce.
 10. Uygun fiyatlıdan bir yerli akü uygundur hocam. --0 dakika sonra eklendi-- Bosch akü de bakabilirsiniz.
 11. Malumunuz 2013 golf garantiden 1 ay sonra 2015te akü yüzünden yolda kalınca satmıştık. Şimdi de tam 4,5 yaşındaki 1.2 benzinli düz vites polo aküden yolda kaldı. Bunu normal kabul ediyoruz Üstünde Exide marka 12V 59Ah 320A DIN 640A EN bir akü var. Servis 960 TL diyor. Mutlu ve İnci gibi markalara baktım. 640A EN i karşılayan bir akü pek yok en babası 560 . Mutlu 72 Ah falan var. Arabayı da mayıs başı satmayı planlıyorduk. ne akü alalım buna ? Bugün alıp takmam lazım.
 12. Ahhahaha Bundan önceki aracımda güneşte solmuş o zaman.
 13. İsabet olmuş da yıl sonuna kadar C garabetine devam zor olacak.
 14. Bu başlığı inceleyin. Ayrıca marka yetmez model de belirtmeniz lazım.
 15. 600.000 TL? Her türlü ilgiyi yok edici bir durum...
 16. Yesterday
 17. Güneşte dura dura solmuş olma ihtimali daha fazla gibi
 18. Arkadaşlar merhaba. Bende FORD FOCUS III MCA TREND X 1.6 125 4K POWERSHIFT markalı araç sahibiyim. Yazlık lastik almayı düşünüyorum. Sizin kullandığınız ve önerdiğiniz bir lastik var mıdır. Lassayla Goodyear arasında kaldım. Sizce bu lastikler nasıldır.
 19. Arkadaşlar peki bu sistem üzerinden trend veya trend-x araçlar 115 hp ye yükseltiliyor bu doğrumu veya doğruysa araca bir zararı olurmu mekanik bakımdan
 20. Ingh!! Beğenmedim, eski kasa daha güzeldi. Önüne dokunmasalardı bari, dümdüz kamyonların önü gibi olmuş.
 21. Ford niye hala ilginc islere imza atiyor anlayabilmis degilim. Mk4 Focus cikti ama uyduruk bir kadranla geldi. Kuga cikti full dijital ekranla geldi. Makyajli Edge ise Mondeo ekraniyla devam. Gerci bu ekrani tam dijital ekrandan daha cok begeniyorum ama 3 yeni modelde 3 farkli kadran tercihi de bir hayli ilginc.
 22. Beyaz lamba derken? Bunların biri sarı (sinyal) biri kırmızı (fren/park) Profilde araç bilginiz eksik, hb olduğunu varsayarak.
 23. merhaba değerli forum üyeleri sorum biraz tuaf olabilir ama bilmediğimden kaynaklı araç lambaları yandıgı zaman fren pedalına basınca sağ ve sol stop lambalarının üstündeki beyaz lambalar yanıyor kırımızı bölmedeki lambaların ikiside mi yanması lazım arka cam üstündeki lamba ile birlite
 24. Am fm peş peşe kaydırma ile geçiyor gibi. 3.4 ayırabiliyorsun.
 25. Alttaki aslında versiyon 3.4'ün, klasik temalı haline benziyor. Ön Ayarlar düğmesi yok, onun yerine diğer kanal sayfasına kaydırma ile geçiyorsun. Yalnız 3.4 ile bir fark var. Versiyon 3.4'de "Frekans" iptal idi, bunda "İstasyonlar" iptal edilmiş.
 1. Load more activityFocus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.