Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ten Sonra C Max

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

fransizlarin yeni modellerini cok begeniyor olsamda, 2016 oncesi uretimler icin ayni seyi soyleyemem.

c-max arka koltukta seyahat etmisligim de var. hic bir sekilde bacak ve bas sorunu yasamadim.

surucu koltugunda cok uzun yol yaptim ve arkada 3 yolcu tasidim.

sikayet edeni hic gormedim. tabi cusseleri de hesaba katmak gerek. kisa mesafelerde 190'lik insalarla da arka tarafin rahatsiz etmedigini test ettim defalarca.

bagaj hacmine cok takilmayin, pandizotu kaldirdiginizda (arka koltuklarin hemen arkasina sokmak kaydiyla), gorusunuzu kapatmadan dunyalari doldurabiliyorsunuz.

surus keyfine diyecek yok. tam uzun yol araci bence.

scenic'de olan ozellikler opsiyon ile c-max lere eklenebiliyor.

mesela benim aracimda dokunmatik olmasada 5" ekran, navi + geri donus kamerasi mevcut. ihtiyac buysa c-max'de sizi mutlu eder.

mercek temizse, kameranin gece gorusu mukemmel.

serviste kapi ayarlarim bozuldugu icin cok fazla sikayetciyim ama bu uretim degil teknik servis kaynakli sorunlar.

tavsiye edermiyim dersen, aracim icin ford otosanla mahkemeligim ama yine de yenisini alir tepe tepe binerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C Max

ön koltukların minderleri kısa ve baldır desteği eksik,

aracı kullanırken sağda ve solda dirseklerinizi yerleştirecek yerler alçakta kaldığı için (özellikle sol kapı tarafında) kollarınız rahatsız olabilir,

önde tel. ve cüzdanınızı sadece içecek için ayrılmış yerlere koyabilirsiniz eşya gözleri eksik,

arka koltuklar bana göre o kadarda rahat değil,

baskı ve debriyaj balatası küçük özellikle rampalarda bunu hissediyorsunuz, (malzemeden kaçılmış)

focus dizellerde de olduğu söylenen vites değişim esnasında hissedilen boşluk

tüm bunlar dışındaki artıları yine de scenic almanın önüne geçer. Tabiki benim için...  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cmaxle focusun en büyük farkı oturuş pozisyonu. onun dışında sürüş biraz daha konfor odaklı. iç mekan daha geniş o kadar, zaten tabanları aynı. Bu işlerden anlamayan biri olarak benim şuan aklıma gelen gözlemlerim bunlar. cmaxi 3-5k km filan kullanmışımdır sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Hakan G. yazdı:

Özel değilse mahkeme konusu nedir acaba? Merak ettim de.

Hakan, İbrahim navigasyon ünitesiyle ilgili problemler sebebiyle uzun süre aracından mahrum kaldı...

Aslında hikayede çok uzun İbrahim yinede bir özet geçebilir. Onunki ekstra bir durum kısacası.

Sonuçta senin C-Max almana/tercih etmene engel bir durum yok rahat ol :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Sürücü odaklı düşünürseniz ve sürüş zevkini öncelerseniz C-Max bence rakipsiz. 

Ancak iç mekanı  hem kullanım çeşitliliği hem de ferahlık açısından Scenic'in gerisinde. 

Renault kokpit ergonomisi açısından da çok keyifli sayılmaz. 

Motor ve tüketim açısından bence ikisi de benzer ve sorunsuz. Ford bir nebze daha performanslı olabilir. 

Diğer bir deyişle arka koltukta oturacaklar için Scenic, sürücü koltuğunda oturan için C-Max. 

Fransız düşmanlarına diyecek bir şeyim yok, önyargılı yaklaşımları sonucu belirleyecektir her zaman. 

Fransız marka arabalara ön yargı değil, hepsi kendim inceleyerek ,kullanarak,gözlemleyerek vardığım sonuçlar .Genel olarak değerlendiriyorum aracı...Ha her arabanın bazı iyi yönleri olabilir ama bu o arabanın iyi olduğunu göstermez genel toplam değerlendirmek lazım mesela Reno (Renault)torosunda iyi yönleri var bağda,bahçede,tarlada her yerde gider ,hiçbir arıza vermez arıza verecek parça yok çünkü her yer mekanik .Otomobilinde iyi olup olmadığını genel değerlendirmek lazım .Örneğin Reno 1.6 dizel 130-160ps  motor üretti diye o otomobile iyi diyecek değilim.Ha şöyle diyebilirim adamlar güzel motor üretmişler ama arabada iş yok..Scenicin arkası ferahmış veya diz mesafesi genişmiş vs. diye yok bunun bu yönleri üstün bunun bu yönleri üstün diye iki araçta sanki eşitmiş gibi ,çekimser yorum yapmamak gerektiğini düşünüyorum .C max ,scenicten üstün bunu 100otomobil bilgisine sahip kişiye sorsak,araçları inceletsek 90 nından bu cevabı alırız.İki araba arasında kararsız kalmak volvo v40mı iyi focus hb mi iyi ?Demek gibi her arabanın birbirine karşı üstünlüğü olur onlar ayrı ,volvo v40 focustan üstünse c max ta scenicten üstün.Haticeye değil neticeye bakmak lazım...

Otomobil konusunda fazla bilgiye sahip olmayan bi arkadaşım var bunun Reno (Ranault) sembolü var 2013 model diger bir arkadaşında fiestası var 2013 model...Bunlar hergün 15km 1hafta fiesta ile 1hafta sembol ile okula geliş -gidiş yapıyorlar .Sembolü olan arkadaş diyorki :Benim aracım fiesta gibi yolda güzel ,güven verici gitmiyor diyor..Yani o bile anlamış aradaki farkı hemde otomobilden anlamamasına rağmen.Şimdi sembolun işte bagajı geniş ,fiestanında yol tutuşu iyi vs. bu arabalar aynı ayarda diyelim o zaman .Bu araçlar B sınıfı araç ,arkadaş bile hergün gide gele anladı hangi arabanın üstün olduğunu ! Bmw ile Mercedes kıyaslamıyoruzki yok işte Mercedesin konforu ,kalite hissi ,vs. iyi ; Bmw ninde sürüş dinamikleri,sürüş zevki iyi,hangisi size hitap ediyorsa onu alın diyelim!

Otomobiller konusunda bu kadar donanıma sahip olupta Fransız arabalarını beğenmek ilginç. Fransızların ürettiği arabalar konusunda da bu kadar kişi olumsuz düşünüyorsa boşa değildir neden Japonların ürettiği arabalara veya İngilizlerin ürettiği arabalara demiyorlar?Pejoların ne kadar sorunlu olduğunu dünyada duymayan kalmadı yukarda örneğide vermiş zaten arkadaş vs. vs .vs. ....Daha bunların dayanıklılığı,sağlamlılığına hiç girmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Just now, çağlar çetinkaya said:

Fransız marka arabalara ön yargı değil, hepsi kendim inceleyerek ,kullanarak,gözlemleyerek vardığım sonuçlar .Genel olarak değerlendiriyorum aracı...Ha her arabanın bazı iyi yönleri olabilir ama bu o arabanın iyi olduğunu göstermez genel toplam değerlendirmek lazım mesela Reno (Renault)torosunda iyi yönleri var bağda,bahçede,tarlada her yerde gider ,hiçbir arıza vermez arıza verecek parça yok çünkü her yer mekanik .Otomobilinde iyi olup olmadığını genel değerlendirmek lazım .Örneğin Reno 1.6 dizel 130-160ps  motor üretti diye o otomobile iyi diyecek değilim.Ha şöyle diyebilirim adamlar güzel motor üretmişler ama arabada iş yok..Scenicin arkası ferahmış veya diz mesafesi genişmiş vs. diye yok bunun bu yönleri üstün bunun bu yönleri üstün diye iki araçta sanki eşitmiş gibi ,çekimser yorum yapmamak gerektiğini düşünüyorum .C max ,scenicten üstün bunu 100otomobil bilgisine sahip kişiye sorsak,araçları inceletsek 90 nından bu cevabı alırız.İki araba arasında kararsız kalmak volvo v40mı iyi focus hb mi iyi ?Demek gibi her arabanın birbirine karşı üstünlüğü olur onlar ayrı ,volvo v40 focustan üstünse c max ta scenicten üstün.Haticeye değil neticeye bakmak lazım...

Otomobil konusunda fazla bilgiye sahip olmayan bi arkadaşım var bunun Reno (Ranault) sembolü var 2013 model diger bir arkadaşında fiestası var 2013 model...Bunlar hergün 15km 1hafta fiesta ile 1hafta sembol ile okula geliş -gidiş yapıyorlar .Sembolü olan arkadaş diyorki :Benim aracım fiesta gibi yolda güzel ,güven verici gitmiyor diyor..Yani o bile anlamış aradaki farkı hemde otomobilden anlamamasına rağmen.Şimdi sembolun işte bagajı geniş ,fiestanında yol tutuşu iyi vs. bu arabalar aynı ayarda diyelim o zaman .Bu araçlar B sınıfı araç ,arkadaş bile hergün gide gele anladı hangi arabanın üstün olduğunu ! Bmw ile Mercedes kıyaslamıyoruzki yok işte Mercedesin konforu ,kalite hissi ,vs. iyi ; Bmw ninde sürüş dinamikleri,sürüş zevki iyi,hangisi size hitap ediyorsa onu alın diyelim!

Otomobiller konusunda bu kadar donanıma sahip olupta Fransız arabalarını beğenmek ilginç. Fransızların ürettiği arabalar konusunda da bu kadar kişi olumsuz düşünüyorsa boşa değildir neden Japonların ürettiği arabalara veya İngilizlerin ürettiği arabalara demiyorlar?Pejoların ne kadar sorunlu olduğunu dünyada duymayan kalmadı yukarda örneğide vermiş zaten arkadaş vs. vs .vs. ....Daha bunların dayanıklılığı,sağlamlılığına hiç girmiyorum.

Biraz talihsiz bir aciklama olmus. Yerden yere vurdugunuz markanin F1deki basarisini ve ulastiklari motor teknolojisini arastirin isterseniz. Mercedes-Benz suanda CLA ve A serisi modellerinde ''Renault'' yapimi DCI motor kullaniyor. En az Multijet kadar sorunsuz bir motor.
Ama siz de haklisiniz, ulkemizde bir arabanin kalitesi kapisinin tok kapanip kapanmadigiyla olculuyor.  

Yanlis anlamayin, marka fanatigi falan da degilim. Ancak senelerdir hem Renault hem Peugeot marka araclara sahip oldum. Hic birinde de problem yasamadim, kaldi ki hala ailemde sorunsuz kullananlar var. Benim '' Fransiz arabalari super yauuu'' demem ne kadar abes kacarsa tam tersi sekilde bir genelleme yapmakta o kadar abes kacar dusuncesindeyim. Araba isi goreceli is sonucta ve cogu zamanda sans isi. 
Fransiz arabalari sandiginiz kadar sorunlu arabalar degiller. Bir Japon kadar da sorunsuz degiller tabii ki. Ancak bahsettiginiz kadar kalitesiz veya dayaniksiz degiller.
Konuya donecek olursak ic mekan kalitesi ele alindiginda C-Max ondedir diye dusunuyorum. Sanirim performans konusunda da Ford bir tik onde olacaktir. Gerisi tamamen sizin beklentinize ve zevkinize kaliyor. Benim tercihim %51 Cmax %49 Scenic olurdu. :)

Keyifli gunler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Otomobiller konusunda bu kadar donanıma sahip olupta Fransız arabalarını beğenmek ilginç.

Kendi öznel bakış açısını nesnellik diye sunmak da öyle, hatta ilginç ötesi...

Kaldı ki Fransız arabalarını beğeniyorum diye hiç yazmadım, sadece nesnel bakmaya gayret ediyorum. 

Neyse...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir 10 sene önceki scenicler ucuz olabilir. Ama ben 2013'de c-max alırken, scenic c-max'dan daha pahalıya geliyordu. O zaman biraz detaylı incelemiştim scenic'i. Tekrar edeyim ben kalite anlamında c-max'a göre bir zayıflık hissetmedim. Yarı deri opsiyonu, abartı kafalıkları ve açık renk opsiyonu, renkli renkli ekranları ile iç mekan gayet kaliteli duruyordu. Ama ben göstergelerini sevmemiştim, hatta nefret etmiştim. Gösterge diye içeriyi ekranla doldurmuşlardı. Fransız şapka modeli kıçını sevmedim bir de. Zaten tüketici de tercihini c-max'dan yana koydu, scenic Türkiye piyasasında tutunamadı o fiyat seviyesi ile.

Benim gözümde, scenic, c-max'a göre daha bi MPV. Zaten c-max'ı daha çok sevmemin esas nedeni de bu. C-max tasarımı ile, yürüyeni ile daha spor kalıyor, sürüş keyfi scenic'e 10 basar (bu biraz öznel oldu ama doğruluk payı yüksek :) ). C-max MPV anlamında size gerekeni veriyor. Bunun yanında araba kullanmayı da unuttturmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, MeteA yazdı:

Biraz talihsiz bir aciklama olmus. Yerden yere vurdugunuz markanin F1deki basarisini ve ulastiklari motor teknolojisini arastirin isterseniz. Mercedes-Benz suanda CLA ve A serisi modellerinde ''Renault'' yapimi DCI motor kullaniyor. En az Multijet kadar sorunsuz bir motor.
Ama siz de haklisiniz, ulkemizde bir arabanin kalitesi kapisinin tok kapanip kapanmadigiyla olculuyor.  

Yanlis anlamayin, marka fanatigi falan da degilim. Ancak senelerdir hem Renault hem Peugeot marka araclara sahip oldum. Hic birinde de problem yasamadim, kaldi ki hala ailemde sorunsuz kullananlar var. Benim '' Fransiz arabalari super yauuu'' demem ne kadar abes kacarsa tam tersi sekilde bir genelleme yapmakta o kadar abes kacar dusuncesindeyim. Araba isi goreceli is sonucta ve cogu zamanda sans isi. 
Fransiz arabalari sandiginiz kadar sorunlu arabalar degiller. Bir Japon kadar da sorunsuz degiller tabii ki. Ancak bahsettiginiz kadar kalitesiz veya dayaniksiz degiller.
Konuya donecek olursak ic mekan kalitesi ele alindiginda C-Max ondedir diye dusunuyorum. Sanirim performans konusunda da Ford bir tik onde olacaktir. Gerisi tamamen sizin beklentinize ve zevkinize kaliyor. Benim tercihim %51 Cmax %49 Scenic olurdu. :)

Keyifli gunler dilerim.

Motorları başarılı diye araba genel anlamda başarılı olmuyor.Zaten ben motor konusunda olumlu düşüncelerimi söyledim, araç formula1 de başarılı yok motorları çok güzel diye o arabayı beğenecek değilim mesela fiat multijetlerde çok sorunsuz iyi bir motor ama gidipte fiat linea yok şöyle iyi yok böyle iyi araba demem ama motorlarının iyi olduğunu söylerim hep.Birde bu acayip tasarımlar sadece Fransız malı otomobillerde .Şimdi aynı paraya c max dururken scenic almakta pek mantıklı gelmiyor bana.%100 c max, % 0 scenic diyorum bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C max kesinlikle tavsiye ederim. Cok rahat ve konforlu bizde cocuktan dolayi almistik cok memnunuz . Motor zaten psa grubun yani fransiz . Fark kasada bana gore fransizlar ve fiat motor olarak cok basarili ancak nedense yol tutusu anlaminda o basariyi yakalayamadiklarini dusunuyorum. Sonuc zevkler ve renkler tartisilmaz. Ortada 2 yemek var ikisininde tadina bakin hangisini begenirseniz onu alin [emoji5]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.