Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Focus Icin Cyclon Mu Yoksa Navigasyonlu Sony Sistem Mi?

Erkan T.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

2015 1,6 mca focus style sahibiyim.

Aracın fonksiyonelliğini artırmak amacıyla multimedya sistem taktırmayı düşünüyorum.

Ford bayileri Cyclon takıyorlar. Kayseri bayisi 2400 tl fiyat verdi. Ankara'dan ise aynı sisteme 1700 tl fiyat aldım.

Diğer yandan makyajsız kasalardaki sony sistemler görüntü olarak çok hoşuma gidiyor ve orjinallikten yanayım ama Cyclon ile gelen artıları edinebilmek için baya bir uğraş gerektiriyor sanırım. Bluetooth, geri görüş kamerası, navigasyon, sesle komut Cyclon ile gelen artılar. Üstelik hepsi de direksiyondan konrol edilebiliyor. Sony sistemi tamamlamak ise ne kadar mümkün olacak bilmiyorum. Forumda uygulanışıyla alakalı konuları okudum ama bluetooth altyapısı olmayan bir araçta özellikle telefon fonksiyonunu direksiyondan kontrol mümkün olacakmı emin olamadim.

Tavsiyelerini rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cyclone araçtaki sync sistemini kullanmıyor.Dolayısıyla Cyclone cihazıyla gelen özellikleri sadece kullanabiliyorsunuz.Örnek verelim; 2012 style plus araçta klimaya sesli komut ile kontrol sağlanabilirken aynı araca cyclone takıldığında bu özellik kayboluyor.Cihazda olan özellikler sadece kullanılabiliyor. Aracınızda bluetooth özelliği yoksa zaten sony takılsa da olmayacaktır.Ayrıca sony sistemi araca takabilecek kişi sayısıda çok düşük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cyclone araçtaki sync sistemini kullanmıyor.Dolayısıyla Cyclone cihazıyla gelen özellikleri sadece kullanabiliyorsunuz.Örnek verelim; 2012 style plus araçta klimaya sesli komut ile kontrol sağlanabilirken aynı araca cyclone takıldığında bu özellik kayboluyor.Cihazda olan özellikler sadece kullanılabiliyor. Aracınızda bluetooth özelliği yoksa zaten sony takılsa da olmayacaktır.Ayrıca sony sistemi araca takabilecek kişi sayısıda çok düşük.

Cevap için teşekkür ederim.

araçya sync sistem yok zaten. Makyazsız kasada durum nedir bilmiyorum ama 2015 makyajlı kasa style pakette yok. O bluetooth+geri görüş kamerası+sesli komutun kurulumu zor olacaktır diye düşünüyorum ama diğer yandan görüntü ve orjinallik bakımından daha iyi sanırım. internette sony teypler 300-500 tl arası satılıyor ama diğer aksamlar konusunda fikir sahibi değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kurulum diye birşey yok. Eski teyp çıkıyor yerine aynı soketlerden yeni teyp takılıyor. Kamera için kablo çekiyorlar. Yani yarım saatlik iş. Tabi işi bilen birisi için. Makyajlıda sync vardı sanırım. Yada ben karıştırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok yahu klimaya sesli kumanda ediliyordu. Eminim. Ama style plusmı titaniummu çıkaramadım.

Yok klima sadece titaniumda ediliyor biz sadece müziği kontrol ediyoruz. Neyse abi konuyu dağıtmayalım. Sonuç olarak sesli kontrol gibi özellikler cyclon'da çalışmıyor. Belki bir kaç ay sonra çıkmacılardan orijinal  3,5 titaniumlarda şu an kullanılan multimedya sistemini bulabilirsiniz. Beklemem derseniz Cyclon taktırın gitsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astramda Cyclone var, araç sıfır alınırken Haziran 2012'de serviste 1750₺ ye takıldı, ençok geri görüş kamerası, Bluetoth ve medyaplayerı kullanıyorum. Navi olarak Igo8 yüklü. Navi cihazlar içerisinde en kaliteli OEM ürün diyebilirim ama Sony deki müzik ses kalitesi yok malesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevap için teşekkür ederim.

araçya sync sistem yok zaten. Makyazsız kasada durum nedir bilmiyorum ama 2015 makyajlı kasa style pakette yok. O bluetooth+geri görüş kamerası+sesli komutun kurulumu zor olacaktır diye düşünüyorum ama diğer yandan görüntü ve orjinallik bakımından daha iyi sanırım. internette sony teypler 300-500 tl arası satılıyor ama diğer aksamlar konusunda fikir sahibi değilim.

300-500 olan hangi parça?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben focus 2 için navix markasını tercih etmiştim.ses kalitesinde kaybınız çok oluyor ve aracınızla çok uzun zaman geçirmiyorsanız bence gereksiz.navigasyon cihazı yada tablet daha kullanışlı özellikle navigasyon kullanımında.aracınızda bluetood yerine telefonunuzu aux kablosuyla teybinize balayin o da iş görür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kurulum diye birşey yok. Eski teyp çıkıyor yerine aynı soketlerden yeni teyp takılıyor. Kamera için kablo çekiyorlar. Yani yarım saatlik iş. Tabi işi bilen birisi için. Makyajlıda sync vardı sanırım. Yada ben karıştırdım

Eğer dediğiniz gibiyse ciddi ciddi düşünülebilir. Makyajlı kasa style pakette sync yok malesef. Trend x ile farkı sadece sensörler, katlanan ayna, kararan dikiz aynası, kolçak. Atladığım birşey yok sanırım. Makyajsız kasanın sony sistemindeki tuşlara bakılınca bluetooth var gibi görünüyor sistemde. Eğerki dediğiniz kadar kolaysa sanırım daha mantıklı ama ekran vs. de değişecek sanırım.

Yok klima sadece titaniumda ediliyor biz sadece müziği kontrol ediyoruz. Neyse abi konuyu dağıtmayalım. Sonuç olarak sesli kontrol gibi özellikler cyclon'da çalışmıyor. Belki bir kaç ay sonra çıkmacılardan orijinal  3,5 titaniumlarda şu an kullanılan multimedya sistemini bulabilirsiniz. Beklemem derseniz Cyclon taktırın gitsin

Cyclon'daki yeni güncelleme ile sesli komutlar gelmiş. Bizzat denedim. Sesli komuttan kastım sesle arama, sesle fonksiyonlar arası geçişler vs. Klima manuel olduğundan kontrol edemiyor normal olarak. Sadece navigasyonda gideceğiniz yeri söyleyince algılıyor mu bilmiyorum.  Onu denemeyi unuttum. Cyclonda hoşuma gitmeyenler ise gögüs makyajsız kasanınkine dönecek ve ekran pixeli düşük. Aslında androidli sistemleri de çok merak ediyorum ama biraz kafa karıştırıcı onlar.

Astramda Cyclone var, araç sıfır alınırken Haziran 2012'de serviste 1750₺ ye takıldı, ençok geri görüş kamerası, Bluetoth ve medyaplayerı kullanıyorum. Navi olarak Igo8 yüklü. Navi cihazlar içerisinde en kaliteli OEM ürün diyebilirim ama Sony deki müzik ses kalitesi yok malesef

Sony deki kalite olmasa da orjinal müzik sisteminin verdiği sesi verse yeter bana. Sony takılırsa hoparlörleride değiştiririm sanırım. Cyclon takılırsa olanla idare ederim.

300-500 olan hangi parça?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-ford-focus-sony-teyp-212054600/detay

Bu parça. Merak ettiğim bu parçayla beraber navigasyon, bluetooth ve sesle komut geliyor mu yoksa ekstra takılacak modüller var mı ?

Ben focus 2 için navix markasını tercih etmiştim.ses kalitesinde kaybınız çok oluyor ve aracınızla çok uzun zaman geçirmiyorsanız bence gereksiz.navigasyon cihazı yada tablet daha kullanışlı özellikle navigasyon kullanımında.aracınızda bluetood yerine telefonunuzu aux kablosuyla teybinize balayin o da iş görür

Navix i bilmiyorum ama Cyclon da ses kaybı orjinal sisteme göre çok fazla değil gibi geldi bana. Telefon trafiği yoğun oluyor, araçta da epey vakit geçiriyorum gibi. araç bir ayını doldurmdan 3000 km yi buldu. Çok olmasa da az da değil. Aracın içi zaten yoğun bir de tablet eklenirse haricen iyice üzerine üzerine gelecek göğüs sanki. o yüzden harici bir sistem düşünmyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.sahibinde...212054600/detayBu parça. Merak ettiğim bu parçayla beraber navigasyon, bluetooth ve sesle komut geliyor mu yoksa ekstra takılacak modüller var mı ?

Bedava gerçekten. Giray beyde forumdaydı sanırım.

Navigasyon bu ekranda zaten yok, 5" olanı alırsanız gelir (detaylar forumda var, anten kart filan lazım yine)

bluetooth ve sesli komutun modulu ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bedava gerçekten. Giray beyde forumdaydı sanırım.

Navigasyon bu ekranda zaten yok, 5" olanı alırsanız gelir (detaylar forumda var, anten kart filan lazım yine)

bluetooth ve sesli komutun modulu ayrı.

Evet çok ucuz ama satılmış zaten :/ Ayrıyeten gereken ekstraları da düşünürsek sadece görüntüsü güzel diye daha küçük ekranlı olan mı yoksa hepsi içerisinde olan Cyclon mu dersek sanki Cyclon daha mantıklı geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.