Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Dediğim seslerse parça değişseniz de soğuk havalarda gene duyulabilir, yaylı yatak gıcırtısı gibi bir ses amortisör bağlantılarında soğuktan sertleşen kauçuğun neden olduğu..

Benim arabadada son günlerde peydah oldu bu ses.

Bir sonraki bakımda amortisörler değişecek bağlantılarıda kontrol ettireyim dikkatlice.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğim seslerse parça değişseniz de soğuk havalarda gene duyulabilir, yaylı yatak gıcırtısı gibi bir ses amortisör bağlantılarında soğuktan sertleşen kauçuğun neden olduğu..

çok güzel tarif ettin kardeşim, sessi hissettim adeta :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cuma aksami Luleburgaz Ford Tuzcular in internet sitesinden online servis formunu doldurdum. Bugun ogleye dogru telefon ettiler, 13.30 a randevu verdiler.

Zamaninda gittim, rutin kayit islemlerinden sonra araci test surusune cikardilar. Donuste herhangi bir olumsuz ses gelmedigini soylediler, ben de bozuk yolda denediniz mi dedim. Evet ancak bir ses duymadik dediler. Sonra beraber lifte gittik. Araci kaldirdilar on takimlara baktilar herhangi bir gevsek oynayan ses yapacak bir sey bulamadilar. Son anda bir eleman bir yag sizintisi tespit etti, sizan yerin fotolarini cekti. Ben de nedir bu, sese bu mu neden oluyor diye sordum. Eleman sag aks kecesinde yag sizintisi var, bu sese neden olmaz dedi.

Ne olacak simdi dedim. Parca sparis edicez gelince degistirecegiz dedi.

Sonuc olarak sese neden olan bir ariza tespit edilmedi. Ancak sag aks kecesinde yag sizintisi tespit edildi. Garanti kapsaminda degisecek.

Bilen arkdaslara sorum, bu parca sese neden olur mu.

Veya aks kecesinde yag sizintisi varsa ne olur ilerde.

aynı sorun bende de var benımde aracın keçesini değiştirdiler ama ses devam ediyor..ön sispanyonlar değişecek sipariş yapıldı servisten cevap bekliyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sese gelince; bende de 1 aylık Focus Mk3 var, aldıktan yaklaşık 1 hafta sonra küçük engebeli yollarda başlayan tıkırtı ve direksiyonun belli açılarında ön düzende hafif bir kanırtma sesine benzer sesler belirdi, yetkili servis incelemesinde amortisör kule bağlantılarının sorunlu olduğu düşünüldü, parça değişim ihtimaline karşı parça sipariş verildi, gelince de servise davet edileceğim.

Güncelleme.

ön amortisörler ve kule takozları garantiden değiştirildi, sesler şimdilik kesildi.

Bu arada ilk aldığımda eksik verilmiş benzin hunisi ve unutulmuş akü kapağı da temin edildi.

Ayrıca bagaj kapağındaki kauçuk stoperin teki de yoktu, o da yerine takıldı (HB sahipleri bu parçayı yapıştırın, çok kolay çıkabiliyor, ve plastik parçası ile birlikte 26 TL'ye satılıyor, kendi 1 TL etmez bile...)

Sağ olasın Otokoç...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey, daha önceleri satın aldığımız Ford larda bize de benzer aksesuar - kitapçıkları vermemişlerdi; müşteri hizmetlerinden arayınca ücretsiz yollamıştı Otosan.

Acaba "almayan olursa bunlardan kar ederiz" diye mi düşünüyorlar nedir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dün bizim aracı servise buna benzer nedenlerle götürdük. araçta lastik gıcırtısı gibi değilde çukura falan düştüğünde önlerden takır tukur ses geliyordu. sanırım bu araçların süspansiyonları sert olduğundan bu tür takırtılar olabilir(özellikle kışın). servis danışmanı ile teste de çıktık; seslerin bu araçlar için normal olduğunu söyledi.

araçtan son derece memnunum. içerden gelen ufak tefek tıkırtıları kafaya takmıyorum fazlaca, ama yürüyen aksamdan bu gibi seslerin gelmesi normal mi?? ses, focusların süspansiyon sertliğinden dolayı mıdır?? esasında lifte kaldırıp kontrol etmelerini isteyecektik, vakit yoktu ona da. bunun için servise bir daha gidip kontrol etmeye gerek var mıdır??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön düzende amortisÖr, amortisÖr takozları, rot başları ve direksiyon kutusundan takırtı, tıkırtı ve/veya gıcırtı tarzı sesler gelebilir. Yol bozuk ve süspansiyon sertse bu sesler daha da belirgindir.

Sizin duyduğunuz seslerin Ön düzenin darbe aldığında çıkardığı normal sesler mi yoksa arızadan kaynaklanan sesler mi olduğunu sÖylemek için duymak lazım. Servis danışmanı normaldir dediğine gÖre ben ilki gibi algılamayı tercih ediyorum.

Yine de tatmin olmadınızsa ikinci bir gÖrüş almanızı Öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.