Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaslar benim araçdada oluyor ses bozuk yollarda takır takır ediyor yavaş geçince olmuyor ses ama biraz hızlı geçersem 30km hızla falan oluyor  bide direksiyon çevirirken ayağımın altında bişeler oluyo gibi hissediyorum oynama var sanki direksiyon tam çevrildiğinde oluyor  bilgi olan var mı böyle bişeyle karşılasan var mı acaba _?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dizel ve benzinli olarak çok az bir fark var ,onun haricinde tüm focusların kramayer çapları,kurs boyları,kutunun çapı,arkasında bulunan plastik ayar vidası,abidiği gubidiği aynı.yani demek istediğim iç tarafında hiç bir iyileştirme yok ;)

he ben olsaydım napardım.focus 3 de kutuyu biraz daha öne alır,rot kollarındaki açıyı kutuyla paralel hale getirir,kramayerin üstünden yükü alırdım.en kötü wv yeni jetta ve passatta yaptığı gibi darbe emici amortisör üst takozunu iyileştirirdim.çukur ve tmsekten geçerken rot kollarına yükü yumuşak bindirirdim kutu bozuk olsa bile o kramayerdeki boşluğun sesini duymazdım :)

murat akaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar benim araçdada oluyor ses bozuk yollarda takır takır ediyor yavaş geçince olmuyor ses ama biraz hızlı geçersem 30km hızla falan oluyor bide direksiyon çevirirken ayağımın altında bişeler oluyo gibi hissediyorum oynama var sanki direksiyon tam çevrildiğinde oluyor bilgi olan var mı böyle bişeyle karşılasan var mı acaba _?

Direksiyon tam çevrilmez. Sonra elinizde kalır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar 2013 un 12 . ayında sııfır km aldığım  8000 km deyken (kesinlikle incitmeden bozuk yollara dahi girmemeye çalışarak kullandığım) dizel titanyum focusumdan bahse konu sesler geliyordu servis geçen hafta direksiyon kutusunu değiştirdi ancak  ses ler hala devam ediyor. tekrar servise gittim . çok yoğundu bende  ilk bakımda götürmeye karar verdim  .şu an km 9000 de .

anladığım : ses kesinlikle direksiyon kutusunda değil. boşuna değiştirtmeyin. diğer şüpheli parçalara baktırın (rot,zrot,amirtisor v.s)

Murat Tasar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön sağ taraftan lokurtu geliyor. 2000 km de iken göstermiştim normal demişlerdi şuan 30000 km deyim ses hissedilir biçimde şiddetlendi.. Ankara da aynı problemi yaşayan varsa beraber servise gidip sorunun kronik olduğunu anlatabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön sağ taraftan lokurtu geliyor. 2000 km de iken göstermiştim normal demişlerdi şuan 30000 km deyim ses hissedilir biçimde şiddetlendi.. Ankara da aynı problemi yaşayan varsa beraber servise gidip sorunun kronik olduğunu anlatabiliriz.

Bende Karabük servise gittim. Teknisyen garanti başvurusu yapti. Otosan red cevabi verdi. Ne yapmalıyım bilmiyorum su an. Otosana mail atmayi denedim o da maili almadı. Site gondrr diyinde error veriyor nasil bişeyse...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende Karabük servise gittim. Teknisyen garanti başvurusu yapti. Otosan red cevabi verdi. Ne yapmalıyım bilmiyorum su an. Otosana mail atmayi denedim o da maili almadı. Site gondrr diyinde error veriyor nasil bişeyse...

Servisten alacağım cevabı bildiğim için bugün özel servise götürdüm arabayı.. Test sürüşü yaptık lokurtuyu ben duysamda usta uğraştı uğraştı duyamadı bir türlü.

Arabada rot rotil amortisör sesi kesinlikle yok dedi, olsa söylerim para kazanıcam sonuçta gibi yorumlar yaptı. Ama ses var mı var bu bir gerçek. Bence bizi rahatsız etmesinin sebebi sürekli dinliyor olmamız.. Fakat ne olursa olsun bu sesi çözücem ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar.gecen bayram oncesi bende on duzendeki ayni ses sebebi ile bi kac sefer servise gittim.Banada bu sesin direksuyon kutusunadn oldugunu ama her hangi bir ariza olmadigini butun f3 lerde bu sorunun oldugunu bunlarin direksiyonu elektrik destekli falan filan normal dedi.Bakimlarini yaptirdigim ustama goturdum tecrube ettik araci senin amartisorler bozuk al gel dedi.Bende servis olayini anlattim.Yaa sen al gel ses kesilmesse ben verecem hatta parasinida dedi...Daha onceki f2.5 umda benzer sorun vardi.Servis kutu dedi ancak sagolsun brnim usta sol amortisoru degistirince ses falanda kalmadi.Servisteki ustada sanayinden yetisip geliyo.Bazi servisler deki personel gercekten isi bilmiyo ezberci olmuslar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar.gecen bayram oncesi bende on duzendeki ayni ses sebebi ile bi kac sefer servise gittim.Banada bu sesin direksuyon kutusunadn oldugunu ama her hangi bir ariza olmadigini butun f3 lerde bu sorunun oldugunu bunlarin direksiyonu elektrik destekli falan filan normal dedi.Bakimlarini yaptirdigim ustama goturdum tecrube ettik araci senin amartisorler bozuk al gel dedi.Bende servis olayini anlattim.Yaa sen al gel ses kesilmesse ben verecem hatta parasinida dedi...Daha onceki f2.5 umda benzer sorun vardi.Servis kutu dedi ancak sagolsun brnim usta sol amortisoru degistirince ses falanda kalmadi.Servisteki ustada sanayinden yetisip geliyo.Bazi servisler deki personel gercekten isi bilmiyo ezberci olmuslar

Amortisör'ü değiştirdiniz mi? Sonuç ne oldu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buğra ben de Ankara'dayım. Aynı ses benim aracımda da var. Amortisör kule bilyaları dedi servis değiştirdi ama ses hala var. İki aracı birlikte servise götürsek mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat Bey ben bu sese 3 senemi verdim ve sonunda nedeni buldum 3 kere dreksiyon kutum değişti ama çözüme ulasamamistim. Sonunda kendim rastgele buldum. Bozuk sesin çıktığı yollarda klimayı komple kapatin tıkırti sesi kesiliyor. Klimanin fan motorunun gobeginden geliyor ses. Deneyin bakalım sonuç ne olacak

Bu ses problemi yüzünden mahkeme aracılığıyla tespit yaptirmayi bile düşünüyorum.

Garanti bitmeden ilgilenecek birisini bulamazsam trspit yaptırmak lazim bakalim

Umit bey murat beye yazdığım tavsiyesi okuyup aracinizda denermisiniz. Tolga Ata tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Tolga Ata,

Yok ya benim onunla alakası ne yazık ki.

Ben çok denedim.

Kastamonu yazın zaten serin bir memleket. Öyle klima ihtiyacı falan neredeyse hiç olmaz. Bu yüzden de ben klimayı yerine göre hiç açmam. Bendeki sesler klimadan gelmiyor. Tamamen ön takım (direksiyon kutusu) problemi.  

Öneriniz için teşekkür ederim. Yine de aklımda bulunsun. Bir de bu şekilde daha detaylı deneyeyim ama bizim bahsettiğimiz ses daha metalimsi, tıkır tıkır ın bırazdaha kalını... :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Tolga Ata,

Yok ya benim onunla alakası ne yazık ki.

Ben çok denedim.

Kastamonu yazın zaten serin bir memleket. Öyle klima ihtiyacı falan neredeyse hiç olmaz. Bu yüzden de ben klimayı yerine göre hiç açmam. Bendeki sesler klimadan gelmiyor. Tamamen ön takım (direksiyon kutusu) problemi.

Öneriniz için teşekkür ederim. Yine de aklımda bulunsun. Bir de bu şekilde daha detaylı deneyeyim ama bizim bahsettiğimiz ses daha metalimsi, tıkır tıkır ın bırazdaha kalını... :D

Sizdeki ses sağ ön taraftan mı geliyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sag sol dinlemedim ama benim direksiyondan geldigi bariz. Servis bile bunu belirtiyor ama otosaan parca degisimine onay vermedi ne yazik ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.