Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 C-Max Titanium X İçin Lastik Tavsiyesi(215/50/17)

Gültekin Aksakal

Soru

Aracımın yazlık lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. ölçüleri 215/50/17 orjinal lastikleri continental marka.

malum ölçülerden dolayı lastikleri oldukça pahalı. bu konuda alternatif lastik tavsiyesinde bulunabilecek arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

1.pirelli cinturato P7 inceledim oldukça iyi test sonuçları var fiyatı 370-400 TL civari

2.contiental orjinal lastiği - 430-500 TL civarında

3.petlas -250 civarı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kumho,falken ,petlas ,gt radial falan olabilir fiyatlari 200-220arası.ben gt radial kullandim çok memnundum .petlasinda kış lastiğini kullanıyorum çok memnunum..kumho nunda test verileri gayet tatminkar..bende yazlık lastik almayı düşünüyorum yakında aklımda kumho var...sizde düşünebilirsiniz..conti. Michelin yarı fiyatına

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı model aracımda Michelin var..aldığımda üzerinde vardı..Bizim buralarda Çok Aşırı mbir Michelin Tutkusu var kime sorsam Aynı marka..Ben açacaktım böyle bir konu.Briston alma derim önceki aracımdakiler dişler çok iyi olmasına rağmen catladı hemde çok çatladı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Prelli Pzero Nero GT, 340TL 

1000 km kadar kullandım kullanmadım sanırım, frenleme iyi, tutuş iyi, ıslak tutuş iyi, continentalden daha sessiz. Tabi uzun süre kullandıktan sonra ses yaparmı bilmiyorum.

Ayrıca ekleyeyim, Continental ortalamanın üstünde güzel bir lastik fakat pahalı :)

Petlas tutuş konusunda çok kötü. Kullananlar çok iyi diyor fakat ben anlam veremiyorum. Veya değerlendirirken daha kötü lastiklere göre değerlendiriyorlar (isimlerini bile hatırlayamadığım 100-150tl lik lastikler) ve doğal olarak beklentileri düşük oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Petlas kış lastigi kullanıyorum yazliklar için birşey diyemeyecegim.kışliklar gayet güzel karda ıslak zeminde falan performansi gayet güzel bugune kadar olumsuz birşey yaşamadım.gayette performansli araç kullanırım gayet iyi yol tutuyor..ama yazliklar için birsey diyemem yazlık michelin, bridgestone pirelli lassa gt radial falan kullandım hepsinin arasında kayda deger bir fark göremedim 2 katı fiyat farkına değecek..tabiki conti .michelin daha iyidir ama aradaki fiyat farkına bence degmiyor.kumho KU31 düşünülebilir test verileri gayet iyi

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kumho KU31 düşünülebilir test verileri gayet iyi

20.000 km zor dayandın, ıslak performansı kötü idi, kuruda frenleme de öyle, ayrıca taşlaştı resmen, sıcağa dayanmıyor olabilir, bilemem, ama can havliyle değiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

20.000 km zor dayandın, ıslak performansı kötü idi, kuruda frenleme de öyle, ayrıca taşlaştı resmen, sıcağa dayanmıyor olabilir, bilemem, ama can havliyle değiştim.

20bin dayandi ise çok kotuymus bir mantığı yok o zaman bu lastiğin ben kullanmadım ama test verileri fena durmuyor fiyata göre...Ben gt radial kullanmıştım 1.6 eb. da 20bin km kullanmıştım daha yarı duzeydi lastik durumu..Frenlemede de öyle çabuk kaymıyordu araba ,yola yapisiyordu sanki...yol tutuşu olarakta olumsuz birşey yasamamistim...lastik ömrü michelinle ayni ..michelin lastikerle 35-40bin km yi ancak gördüm bundada benzerdi aşınma..yalnız petlaslarin daha çabuk dişlerinin gittiğini duydum ama yeni üretimler daha iyi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Aracın Üzerinde Kışlık Lastik Olarak Petlas var,işini yeterince iyi yapıyor.

Petlasın yazlık lastiklerini pek önermiyorlar.

Michelin ise Türkiye yollarında fazla dayanmıyor benim daha önceki tecrübelerime göre.

Conti ise gerçekten pahalı, GT radial Hiç kullanmadım kullananda görmedim. 

Pirelli Bir Adım Önde Duruyor sanki...

Yokohama-Dunlop--Goodyear bu 3 marka hakkında bilgisi olan var mı?

Gültekin Aksakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim.

Aracın Üzerinde Kışlık Lastik Olarak Petlas var,işini yeterince iyi yapıyor.

Petlasın yazlık lastiklerini pek önermiyorlar.

Michelin ise Türkiye yollarında fazla dayanmıyor benim daha önceki tecrübelerime göre.

Conti ise gerçekten pahalı, GT radial Hiç kullanmadım kullananda görmedim.

Pirelli Bir Adım Önde Duruyor sanki...

Yokohama-Dunlop--Goodyear bu 3 marka hakkında bilgisi olan var mı?

bu 3 markada iyidir yalnız fiyat bunlarda da yüksek...dunlop un bazı serileri uygun fiyata, düşünülebilir çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.