Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 C-max Cam Sensörü Sorunu

Levent Okutan

Soru

Merhaba Bu gün Sileceklerimdeki sorun nedeniyle Gaziantep Ford Doğanlar Servisine gittim..Otomatik ve Fasılalı modda saçma bir şekilde ya bazen çok çalışıyordu yada hiç çalışmıyordu..Sorun olarak Ön camın orjinal olmayan bir Camla değiştiğini ve ön cama monteli bir şekilde gelen yağmur Sensörü Jelinin orjinal olmayanlarda sorun verdiğini söylediler..sadece cam sensörü Jeli için  2750 tl ye Ön cam değişmesi gerektini söylediler ..Sizce doğrumudur veya ne yapmalıyım..Cam orjinal değil bende baktım..Fikilerinize ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sensör cama yapışık geliyor olsa bile söküp başka jel(bu durumda ford satmıyor) ile tekrar yapıştırılabilir, dışardaki camcılarla görüşün derim.

Tamda öyle yaptım ustad..allah iyi insanlardan razı olsun ve başımızdan eksik etmesinn.Dışarıdan bir camcı söktü Sensörü taktı.sorun düzeldi..Yazık çok üzüldüm 2750 tl lik arıza 20 tl yapıldı..Bu kadar basit bir arızayı dışarıdan camcı yerine servis yapsaydı keşke....aradaki meblağ çok yüksek..Direk dışarından bakıp bu cam orjinal dğil deyip değişime gitmek insana helal para kazandırırmı bilemem..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağmur sensörü ile bugünlere benim de başım dertte. Ben Eylül ayında ön cam değişimi yaptım (yetkili serviste, orjinal cam). Yalnız anlayamadığım garip bir durum var. Eskiden, yağmur sensörü açık olsa bile, arabayı çalıştırdığınızda, cam kuru ise silecekler çalışmazdı. Şimdi kupkuru camda bile, eğer önceki çalıştırmada yağmur sensörü devrede unutursanız, silecekler çalışıyor. Bugün iki defa başıma geldi, açıkcası sinir oldum. Sensör zaten sanki eskisi gibi iyi çalışmıyor. Bir tuhaflık var ama anlamadım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yağmur sensörü ile bugünlere benim de başım dertte. Ben Eylül ayında ön cam değişimi yaptım (yetkili serviste, orjinal cam). Yalnız anlayamadığım garip bir durum var. Eskiden, yağmur sensörü açık olsa bile, arabayı çalıştırdığınızda, cam kuru ise silecekler çalışmazdı. Şimdi kupkuru camda bile, eğer önceki çalıştırmada yağmur sensörü devrede unutursanız, silecekler çalışıyor. Bugün iki defa başıma geldi, açıkcası sinir oldum. Sensör zaten sanki eskisi gibi iyi çalışmıyor. Bir tuhaflık var ama anlamadım..

Murat, senin elin yatkın bu işlere , sensörlerin bulunduğu kısım kolay sökülüyor, ben de cam değişiminde izlemiştim, belki yerine tam oturmadı yada orda kablo çok temas eden sensörü aktif hale getiren bir temas, seyyar bir cisim olabilir, sanki....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat, senin elin yatkın bu işlere , sensörlerin bulunduğu kısım kolay sökülüyor, ben de cam değişiminde izlemiştim, belki yerine tam oturmadı yada orda kablo çok temas eden sensörü aktif hale getiren bir temas, seyyar bir cisim olabilir, sanki....

Focus 2'de o kapağı sökmüştüm (Cam değişimi sonrası, kapak gevşekti. Sökünce, tırnaklardan bir tanesinin kırıldığını görmüştüm). Bunda kapak biraz daha kapalı, tırnakların nerede olduğunu keşfedemedim, ama birazdan sökmeyi deneyeceğim...

kapak.jpg

Söktüm, her şey gayet düzgün görünüyor. Daha fazla sökmedim, önce bir servisle şansımı deneyeceğim..

sensör 2.jpg

sensörler.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, Teoman Saraç said:

Biri modül mü dedi :D Şimdi ben karartmalı dikiz aynası alsam tak çalıştır olur mu ? :D:D:D Cama bu sensörü alsam silecekler çalışırmı ? :D:D:D

Not. Adımız tak-çalıştıra çıkacak :D:D:D

Kaçın kaçın bittik şimdi işte. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Teoman Saraç said:

Biri modül mü dedi :D Şimdi ben karartmalı dikiz aynası alsam tak çalıştır olur mu ? :D:D:D Cama bu sensörü alsam silecekler çalışırmı ? :D:D:D

Not. Adımız tak-çalıştıra çıkacak :D:D:D

:) Dikiz aynasında sorun yok, o çalışır. Hatta orjinal olmasına da gerek yok. Yağmur sensörünün şemasına baktım. Yağmur sensörü modülü denen bir parça var, sensör de onun üzerinde olması lazım. 250 lira hediyesi. Onu alıp, tesisat çekti mi tamam görünüyor. Çünkü modül doğrudan GEM'e bağlanıyor. Cam falan değişirse, sensörlü cam taktırılabilir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 24.10.2015 at 23:28, Murat Kavuk said:

Murat , ilk nesil cmax ve focus2 deki yağmur sensörü öyleydi. Kitapçığında da bu özellik yazardı. Her kontakta bir kez boşa çalışırdı kuru kuruya, gıcırdaya gıcırdaya..O yüzden sensörde tutmak mantıklı değildi. Bu sefer de su birinkilerinde falan sensörsüz kullanmış olurdun. Sıkıntını çok iyi anlıyorum. Bu nesilde bu aptallığı düzeltmiş olduklarını görünce çok sevinmiştim ama hala başımıza gelebilirmiş demek ki ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağmur sensörünün jelini dün değiştik serviste. Sensör düzeldi (artık açık unuttuğumzda kuru kuru çalışmıyor). Yağmur performansını da ilk yağmurda test edeceğiz artık.

Paketin resmini çektim, fiyatı ne acaba diye (meraklıyız ya :) ) Hediyesi 180 lira imiş. Artık jel'i neden yapıyorlarsa, değerli bir şey olmalı, ama ürün japon malı..

dolgu.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.12.2015 - 16:44 tarihinde, Murat Kavuk yazdı:

:) Dikiz aynasında sorun yok, o çalışır. Hatta orjinal olmasına da gerek yok. Yağmur sensörünün şemasına baktım. Yağmur sensörü modülü denen bir parça var, sensör de onun üzerinde olması lazım. 250 lira hediyesi. Onu alıp, tesisat çekti mi tamam görünüyor. Çünkü modül doğrudan GEM'e bağlanıyor. Cam falan değişirse, sensörlü cam taktırılabilir..

Hortttt :)

C-max Trend için, Kararan aynayı bu hafta montaj yapacağız, Yağmur sensörü ve jelide elimde var Tesisat varmı yokmu bilmiyoruz, açınca belli olacak, eğer yoksa tesisat için nerelerden tesisat gerekli acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Tuncay A. yazdı:

Hortttt :)

C-max Trend için, Kararan aynayı bu hafta montaj yapacağız, Yağmur sensörü ve jelide elimde var Tesisat varmı yokmu bilmiyoruz, açınca belli olacak, eğer yoksa tesisat için nerelerden tesisat gerekli acaba?

Kararan ayna için tesisat gerekli değil mi? Elektriği nerden alacağız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.