Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Mca3 Trend X Pişmanlığı

Şükrü Ersin

Soru

Arkadaşlar yeni aldığım mcaf3 trend x arabamdan pişmam olmamım nedeni neden steyl donanım almadığımdan dolayıdır.arabayı alırken bayii bana fiyat konusunda hiç yardımcı olmadı çok rahat steyl alabilirdim .donanımlarını pek fazla anlatmadı .bende zaten steyl nın özelliklerini pek kullanmam diye hiç üzerine düşmedim ama aldıktan sonra neden üst donanımını almadım diye çok pişmanlık duyuyorum .Arabamı alalı 40 gün oldu şimdi arabaya ceza verdim yalnızca 200 km yaptım pek kullanmıyorum yapacak birşeyde yok aldık birkere .bu benim ilk sıfır arabam acaba her araba alanda benim gibi aldıktan sonra keşke üst donanımın alsaydım diyemi düşünüyor.Ben mi kafama çok takıyorum.bu arada trent x arabamın en ufak kötü yanı yok çok güzel alacak ve kullanan arkadaşlara bunuda ifade etmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben aracımı şu aralar değişecek olsam, Focus 1.6 tdci Titanium Sedan ve opsiyonların hemen hepsini ekletir,

fiyatını da hesaplatır; bu araba bu parayı etmez der vazgeçerdim. :))

Arada sitelerine girip Jetta ve Focus'un en dolu otomatik dizel versiyonlarını inceliyor; fiyatlara bakınca da güzel arabam benim deyip bir süre unutuyorum.

Şunu da söylemeliyim ki  bütün özelliklerini kullanmasak da bana her zaman en dolu paket eğlenceli geliyor.

Zincirlerimi kırıp sıfır alacak olsam şu an Titanium ve ek hemen hemen bütün donanımları alırdım.

Sonuçta topu topu C sınıfı bir araç alıyorum ve epeyce de bir para ödemem gerekiyor. Biraz daha öderdim açıkçası.

Size önerime gelince, klasik bir söz duyacaksınız ama bence aracınızı sevmenin yollarını arayın Ersin Bey.

Araçların, ederinden çok ötesine satıldığı ülkemizde bence bu durum biraz da zorunluluk. Zorla da olsa seveceksiniz onu. :)

Şayet. ESP, sedan ve otomatik takıntım olmasa aracıma uzun süre binmeyi planlardım.

Otomatik takıntınız yoksa bu saatten sonra diğerleri göz ardı edilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

F3 trendx  mk2  trend x lere göre gayet dolu ve keyifli bir araç.Styl paketteki oto. park olsada kullanmazdınız bence.İç görünüm olarak sony teybini alıp, klima düğmelerini değiştirip daha farklı yapabilirsiniz.Dış görünümde farları bi-xenon yapabilirsiniz, jantları bence titanium jantından daha güzel.Keyfini çıkarmaya bakın.Kazasız belasız keyifle kullanın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben aracımı şu aralar değişecek olsam, Focus 1.6 tdci Titanium Sedan ve opsiyonların hemen hepsini ekletir,

fiyatını da hesaplatır; bu araba bu parayı etmez der vazgeçerdim. :))

Arada sitelerine girip Jetta ve Focus'un en dolu otomatik dizel versiyonlarını inceliyor; fiyatlara bakınca da güzel arabam benim deyip bir süre unutuyorum.

Şunu da söylemeliyim ki  bütün özelliklerini kullanmasak da bana her zaman en dolu paket eğlenceli geliyor.

Zincirlerimi kırıp sıfır alacak olsam şu an Titanium ve ek hemen hemen bütün donanımları alırdım.

Sonuçta topu topu C sınıfı bir araç alıyorum ve epeyce de bir para ödemem gerekiyor. Biraz daha öderdim açıkçası.

Size önerime gelince, klasik bir söz duyacaksınız ama bence aracınızı sevmenin yollarını arayın Ersin Bey.

Araçların, ederinden çok ötesine satıldığı ülkemizde bence bu durum biraz da zorunluluk. Zorla da olsa seveceksiniz onu. :)

Şayet. ESP, sedan ve otomatik takıntım olmasa aracıma uzun süre binmeyi planlardım.

Otomatik takıntınız yoksa bu saatten sonra diğerleri göz ardı edilebilir.

Kardeş mesele daha donanımlı araba alma meselesi değil arada sadece 3 bin tl fark vardı onu verip alamadım bayii ile pazarlığımızda eski arabamı önce saydıılar daha sonra ben sattım sözümü yiyemedim ayıp olur diye .onlarda fiattta hiç indirim yapmayınca zaten aldığım trent x 1500 tl pahalıya verdiler bana ondan steyl alamadım.Arkadaşlar sağolsunlar benim iyiliğim için moralimi düzeltmek için onuda alsan titanyumda aklın kalırdı diyorlar.yok kesinlikle titanyumda aklım kalmazdı titanyuma para verecek olsam onun yerine dizel trent x alırdım.titanyumunda fulunü gene alırım diyorsunuz .Ben vermezdim o kadar parayı verdikten sonra neden c sınıfı focus alayım .15 senedir focus kullanıyorum da o kadarda uzun boylu değil bana göre şu an piyasadaki özellik ve sağlamlık olarak ve fiatı konusunda en uygur araç bu ondan focus kullanıyorum.

F3 trendx  mk2  trend x lere göre gayet dolu ve keyifli bir araç.Styl paketteki oto. park olsada kullanmazdınız bence.İç görünüm olarak sony teybini alıp, klima düğmelerini değiştirip daha farklı yapabilirsiniz.Dış görünümde farları bi-xenon yapabilirsiniz, jantları bence titanium jantından daha güzel.Keyfini çıkarmaya bakın.Kazasız belasız keyifle kullanın. :)EE

Evet mca f3 eskilerine göre epey dolu .Ben arabanın orjinal parçalarını değiştirmeye karşıyım.Buna krom çita taktım boyumun ölçüsünü aldım geri söktüm lastiklerde kalan izlerde cabası.klima düğmesinde haklısınız yalnız o düğmeler eski f3 lerde bunların düğmeleri güzel .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeş mesele daha donanımlı araba alma meselesi değil arada sadece 3 bin tl fark vardı onu verip alamadım bayii ile pazarlığımızda eski arabamı önce saydıılar daha sonra ben sattım sözümü yiyemedim ayıp olur diye .onlarda fiattta hiç indirim yapmayınca zaten aldığım trent x 1500 tl pahalıya verdiler bana ondan steyl alamadım.Arkadaşlar sağolsunlar benim iyiliğim için moralimi düzeltmek için onuda alsan titanyumda aklın kalırdı diyorlar.yok kesinlikle titanyumda aklım kalmazdı titanyuma para verecek olsam onun yerine dizel trent x alırdım.titanyumunda fulunü gene alırım diyorsunuz .Ben vermezdim o kadar parayı verdikten sonra neden c sınıfı focus alayım .15 senedir focus kullanıyorum da o kadarda uzun boylu değil bana göre şu an piyasadaki özellik ve sağlamlık olarak ve fiatı konusunda en uygur araç bu ondan focus kullanıyorum.

Zaten alınmaz Ersin Bey. Ben bir delilik yapar gözümü karartırsam demek istemiştim zincirlerimi kırarsam derken. Yani imkansıza yakın bir şey.

İnsanın nefsi ile mücadelesi hakikaten zor. Bu durum hepimizin başında.

Moralinizi bozmayın. Güzel bir araca sahipsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ah bu bayiler,  

bende de aynı durum gerçekleşti. Makyajsız kasayı önerdiler hatta ayırmışlardı. Allah tan buraya üye olup arkadaşlara sordum. Özellikle Yakup Bey'in uyarısı ile makyajlı kasaya döndüm. Bayiye kalsaydı makyajlı kasa ile makyajsız kasa arasında sadece ön panjurun değişimi vardı diğer her taraf aynı hiç kafanızı takmayın demişlerdi. Buradan aldığım bilgiler sonucunda başka bir bayide makyajlı kasa ile test sürüşüne çıktım ve o donanım seviyesi ile satın aldım ve çok memnunum. Ama sonuçta en güzel araç herkesin kendi aracıdır mantığıyla bakarsanız ( ki bence böyle bakmak gerekir.) en iyi araba sizin arabanız takmayın kafayı sonuçta güvenlik noktasında bildiğim kadarıyla hiçbir eksik yok en düşük paketten en üst pakete kadar. Aracınız tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ah bu bayiler,  

bende de aynı durum gerçekleşti. Makyajsız kasayı önerdiler hatta ayırmışlardı. Allah tan buraya üye olup arkadaşlara sordum. Özellikle Yakup Bey'in uyarısı ile makyajlı kasaya döndüm. Bayiye kalsaydı makyajlı kasa ile makyajsız kasa arasında sadece ön panjurun değişimi vardı diğer her taraf aynı hiç kafanızı takmayın demişlerdi. Buradan aldığım bilgiler sonucunda başka bir bayide makyajlı kasa ile test sürüşüne çıktım ve o donanım seviyesi ile satın aldım ve çok memnunum. Ama sonuçta en güzel araç herkesin kendi aracıdır mantığıyla bakarsanız ( ki bence böyle bakmak gerekir.) en iyi araba sizin arabanız takmayın kafayı sonuçta güvenlik noktasında bildiğim kadarıyla hiçbir eksik yok en düşük paketten en üst pakete kadar. Aracınız tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Ben gittiğim zaman bayiinin elinde eski kasa yoktu .yeni kasayı bekle dediler allahtan yokmuş.yoksa şimdi hemde aynı paraya eski kasa almış olurdum onun pişmanlığını daha çok yaşardım şimdi onu konuşuyor olurduk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Slm herkese arkadaşlar bende yeni aldım fokus makyajli benimkisi trend x salı günü teslim alacağım inşallah donanım farkların gelince kullanmayacagim özelliklere neden para ödeyen deyip trend x tercih ettim hayırlısı olur inş hepiniz Allah a emanet olun forumu sürekli takip ediyorum Allah hepinize razi olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...kendi adıma konuşayım.

Ben aracın yürürü, aktif - pasif güvenliğine bakarım. Gerisi olmasa da olur. 

...Araba içinde yüzüyüyorum, hatta iki gündür Cadillac Escalade kullanıyorum (gırgırına) ama araba almaya sıra geldiğinde eşime gidip trend aldım (BMax) ... aradığım şeyler onda vardı. ABS - Yokuş Kalkış vs. kliması var mı? Var ... cd çaları var mı? Var .... metalik boya'ya bile gerek yok.  Jant kapaklarını çalmasınlar diye aracı yürütmeden 4 tane CMS alü.alaşım taktım, bir de arka park sensörü ... bitti - gitti.

...ya sen ne yapıyorsun? derseniz ... ben genelde Focus3 trend'e biniyorum, trendX bile değil. Ya da Courier'e... aksesuar işi zevk işi ve bende de o zevk yok (öyle bir arayışım da yok hakçası) araba yol tutuyor mu? fren sistemi, güvenlik sistemi düzgün mü? radyo'su çalışıyor mu? açmak istersem sol kapı camı açılıp kapanıyor mu? gerisi teferruat. 

Tabi zevk meselesi bunlar, isterseniz minimalizm olarak adlandırın, isterseniz -bıkkınlık- deyin ... işin dibinde aracın yürür aksamı/mekaniği dışındaki şeyleri sallamıyorum.

Bindiğim trend 2013 model, 50,000km'yi de aştı. Daha dün değiştirelim dediler ... pas geçtim. Belki yaz sonu dizel+otomatiğe geçerim (büyük ihtimal ile geçmem) ya da takasa falan gelecek bir Kuga1'e çökerim ama inanın aksesuar vs. arayışım sıfır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2014 11. ayında makyajsız kasayı tercih ettim yeni kasanın geleceğini aylar öncesinden bilmeme rağman  hiç pişman değilim f3 önü daha güzel bana göre.

bende 9. ay da aldım... yenisnin geleceiğin bile bile aldım çok da korktum "ya yenisini çok beğenirsem bunu napıcaz" diye... ama allahtan şimdiki arabam bana yeni kasadan daha güzel görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.