Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Mca3 Trend X Pişmanlığı

Şükrü Ersin

Soru

Arkadaşlar yeni aldığım mcaf3 trend x arabamdan pişmam olmamım nedeni neden steyl donanım almadığımdan dolayıdır.arabayı alırken bayii bana fiyat konusunda hiç yardımcı olmadı çok rahat steyl alabilirdim .donanımlarını pek fazla anlatmadı .bende zaten steyl nın özelliklerini pek kullanmam diye hiç üzerine düşmedim ama aldıktan sonra neden üst donanımını almadım diye çok pişmanlık duyuyorum .Arabamı alalı 40 gün oldu şimdi arabaya ceza verdim yalnızca 200 km yaptım pek kullanmıyorum yapacak birşeyde yok aldık birkere .bu benim ilk sıfır arabam acaba her araba alanda benim gibi aldıktan sonra keşke üst donanımın alsaydım diyemi düşünüyor.Ben mi kafama çok takıyorum.bu arada trent x arabamın en ufak kötü yanı yok çok güzel alacak ve kullanan arkadaşlara bunuda ifade etmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bende 9. ay da aldım... yenisnin geleceiğin bile bile aldım çok da korktum "ya yenisini çok beğenirsem bunu napıcaz" diye... ama allahtan şimdiki arabam bana yeni kasadan daha güzel görünüyor. 

Ben eski f3 ün önünü hiç beğenmezdim kaputu çok düzdü tamponları çok eyreti duruyordu .bu yeni makyajlı focuslarda bunları düzeltmeye çalışmışlar . Düzelteyim derkende yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar fiestenı ön ızgaraları gibi yapmaya çalışmışlar ama onunla alakası yok çok çirkin duruyor .Eski kasalar sadece  görüntü olarak bundan daha iyi duruyor bende artık bunu iyice fark ediyorum . Yanyana olsalar eski kasayı tercih edecek halim yok ama eski kasası daha havalı duruyor bencede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Esmer bir hatun düşünün ona alıştınız Saçları da siyah, bir gün pat diye boyattı ve çok güzel sapsarı oldu ama size öyle iğrelti gelirki alışamazsınız. Alışkanlık değişmesi için zaman lazım.

Bende makyajlı varken normaline bakmazdım. Focus 2 de de böyleydi yenisi geldiği gibi görmeden aldık. Bazı makyajlar olmasa ne yapacağız :D Kaldıki bu makyaj tiple sınırlı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abicim zevk ;) Fiesta oldu gibi demek zaten övgüdür bana göre çünkü o daha güzel. Dediğim gibi zevk ve kimileri zamanla anlar en çok da eski sahipleri :) Bu böyle.

Siz şimdi varsınız bakın ben Focus 3 çıktığından beri binlerce insanı okudum dinledim satın almayan herkes hatta bazı alanlar bile tipi es geçerek aldı f3 . Bunun yorumunu bizden iyi -yani dışardan bakıp dinleyen - kimse yapamaz.

Katılmamak elinizde, güzeller değiştirilmez bunu böyle somutlaştırabiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben eski f3 ün önünü hiç beğenmezdim kaputu çok düzdü tamponları çok eyreti duruyordu .bu yeni makyajlı focuslarda bunları düzeltmeye çalışmışlar . Düzelteyim derkende yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar fiestenı ön ızgaraları gibi yapmaya çalışmışlar ama onunla alakası yok çok çirkin duruyor .Eski kasalar sadece  görüntü olarak bundan daha iyi duruyor bende artık bunu iyice fark ediyorum . Yanyana olsalar eski kasayı tercih edecek halim yok ama eski kasası daha havalı duruyor bencede.

şükrü abi,

mca'yı aldığından beri takip ediyorum seni ve yorumlarını. ağır bir pişmanlık seziyorum sende. tabi ki senin bileceğin iş, ama satmayı ve marka değiştirmeyi düşünebilirsin belki. mesela ben akşam eve servisle geliyorum işten ve bazı günler 3 dk mesafeye spor salonuna gidiyorum. ama o mesafede arabayı kullanmak bile benim için o gün içindeki en güzel şey belkide. millet kokpit çok dar diyor mesela. ben çok seviyorum. bence dar değil, "sıkı". beni sarıyor o kokpit, sanki arabaya oturmuyorum da arabada bir parça eksik oraya kendimi monte ediyorum... gibi gibi (abartmış olabilirim ama ben gerçekten böyle hissediyorum) ama biliyorum, arabayla ilgili ufak bir tatsızlık olsa canımı sıkar. ufak bir iç aydınlatma sorunu yaşadık (gerçekten çok ufak) o gece resmen uykum kaçtı. sen en başından style ı almadım diye çok pişmansın üzerine arka arkaya ufak canını sıkan işlerde gelince resmen arabadan tiksinmişsin abi :) 

tabiki değiştirme, ama bırak takılmamaya çalış yahu, mis gibi araba :) şimdi seni rahatsız ediyor ama değiştirirsen o zaman kıymetini anlarsın gibi geliyor bana.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu adam arabadan pişman değil donanımdan pişman birazda satan bayi çalışanından.

abi dedim ya "takılma, keyfine bak, sürüşüne bak" boşverse keşke... daha araba çok taze, uygun bir anda (maddi açıdan) verilip istenilen donanım alınabilir. fiyatlar ara sıra düşebiliyor biliyorsun. valla küfür kıyamet binerdim fiat marea'ma, keyif almadan olmuyor...

mesela eşimde diyor "mert sen eski arabada çok agresiftin trafikte çok dalaşırdın" diyor. çok haklı, şuanda arabadan o kadar keyif alıyorum ki, oohooo trafik mi olmuş, adam mı sıkıştırmış... umurumda değil herkese yol veriyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu adam arabadan pişman değil donanımdan pişman birazda satan bayi çalışanından.

Evet arkadaşlar kesinlikle arabadan pişman değilim .Donanımdan alırken çok acele ettim .Daha araba Türkiyeye girer girmez ilk alanlardanım.Arabanın fiatı pazar günü açıklandı ben pazartesi aldım .Daha test aracını görmeden Bu arada test aracı öbürsügün gelmiş ben bayiie birgün sonra gene gittim bana arabanın geldiğini bile söylemediler çıkarken tesadüf gördüm.Fiyattada hiç indirim yapmadılar bende güvendim . Burada uzun uzadıya tekrar anlatmayacağım.Burası insanları bilinçlendirme yeri ben kimseyi arabadan soğutmaya da çalışmıyorum.sadece araba alacak arkadaşlara kendi yaşadıklarımı ve pişmanlık duyduğum konuları anlatmaya çalışıyorum. bu from sitesi çok güzel birşey ben arabamı almadan önce buraya hiç bakmamıştım. buradan focuslara sonrada takılan araba kolçaklarının pek randıman vermediğini öğrendim.bunu daha önce okumuş olsaydım arabamı alırken bunu bile göz önünde bulundurabilirdim. Arabaya kesinlikle birşey demiyorum bu fiatlara Türkiyede alına bilecek en güzel araba .Bence Türkiyedeki 60 tl lik arabaların coğundan daha güzel 50 tl lik focus.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabi zevk meselesi bunlar, isterseniz minimalizm olarak adlandırın, isterseniz -bıkkınlık- deyin ... işin dibinde aracın yürür aksamı/mekaniği dışındaki şeyleri sallamıyorum.

İlk kez bir aracım olduğunda tıka basa dolu olmasını, her özelliğinin bulunmasını istiyordum. Kullanmasam da zevk veriyordu. :) Fakat zaman ilerledikçe, özellikle de forumdaki mantıklı fikirleri, yaşantıları tanıdıkça yavaş yavaş "ihtiyaç" odaklı düşünmeye başladım. Şu an tam olarak sizin gibi düşünmesem de ibre sizi gösteriyor. Sanırım ilerleyen yıllarda aynen sizin yazdıklarınızı yazacağım. :))

Şu anki pozisyonumu görmemişliğe mi, uymak zorunda hissettiğim mantıksız piyasa koşullarına mı yoksa mantıksızlığıma mı borçluyum bilemiyorum. Sebebini sormayın.  :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi dedim ya "takılma, keyfine bak, sürüşüne bak" boşverse keşke... daha araba çok taze, uygun bir anda (maddi açıdan) verilip istenilen donanım alınabilir. fiyatlar ara sıra düşebiliyor biliyorsun. valla küfür kıyamet binerdim fiat marea'ma, keyif almadan olmuyor...

mesela eşimde diyor "mert sen eski arabada çok agresiftin trafikte çok dalaşırdın" diyor. çok haklı, şuanda arabadan o kadar keyif alıyorum ki, oohooo trafik mi olmuş, adam mı sıkıştırmış... umurumda değil herkese yol veriyorum :)

Kardeş benim arabamdan dolayı bir sıkıntım yok çok güzel bir araba .Bazı yapılan yanlışlıklardan dolayı.Birde ufak defek aksiliklerin tamda bunların üstüne gelmesi. Olayın özü budur sanada teşekkür ederim yaptığın yorumlar için kısmen çoğu doğru.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeş benim arabamdan dolayı bir sıkıntım yok çok güzel bir araba .Bazı yapılan yanlışlıklardan dolayı.Birde ufak defek aksiliklerin tamda bunların üstüne gelmesi. Olayın özü budur sanada teşekkür ederim yaptığın yorumlar için kısmen çoğu doğru.

sıkma tatlı canını :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim tek aradığım donanım kol dayama.Şimdi deseler ki aracınızdan otomatik park sistemini ,start-stop'u ,sesli komutu alıp yerine size orijinal kolçak vericez diye hiç düşünmem alın derim.Benim focusu seçmemde 3 kriter vardı:

1)Yol tutuş ve viraj hakimiyeti

2)güçlü motor

3)sağlamlık ve güvenlik

Kriterim donanım olsaydı gider citroen hyundai felan alırdım.Donanım çok takılcak bir mevzu değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu gerçekten de 2013 Haziranında 42.750 TL verip Trend X aldım, arabada kol dayama yok. Uzun yol hariç pek ihtiyacım olmuyor, hatta şehir içi trafikte olmaması daha da iyi, ama kızıyorum Ford'a: " Koca firma bir kolçak koyamadınız mı?" diye.

Tabii satış politikaları vb. düşünülünce kol dayama koymama mantıklarını anlıyorum, dayamanın kime yapıldığını da çözüyorum.

Omsa Line bir kol dayama yapmış bu yıl, delme yok hem de Usb denk gelen yere delik de koymuşlar. 140 TL dedi satıcı, pahalı geldi almadım ama ürün tam uyumlu ve iyi sayılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu gerçekten de 2013 Haziranında 42.750 TL verip Trend X aldım, arabada kol dayama yok. Uzun yol hariç pek ihtiyacım olmuyor, hatta şehir içi trafikte olmaması daha da iyi, ama kızıyorum Ford'a: " Koca firma bir kolçak koyamadınız mı?" diye.

Tabii satış politikaları vb. düşünülünce kol dayama koymama mantıklarını anlıyorum, dayamanın kime yapıldığını da çözüyorum.

Omsa Line bir kol dayama yapmış bu yıl, delme yok hem de Usb denk gelen yere delik de koymuşlar. 140 TL dedi satıcı, pahalı geldi almadım ama ürün tam uyumlu ve iyi sayılır.

eskiden vw den görürdük deri olmayan direksiyon-vites ,kolçaksız araçları ki baz versiyonda bu araçlara millet boşline demeye başlamıştı.Şimdi vw 'nin araçlarında bunların üstüne hill holder lastik basınç vs gibi donanımlar standart gelir oldu.Satış matış anlamam ben kusura bakmasın Ford  hala millete kolçaksız focus satma çabasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eskiden vw den görürdük deri olmayan direksiyon-vites ,kolçaksız araçları ki baz versiyonda bu araçlara millet boşline demeye başlamıştı.Şimdi vw 'nin araçlarında bunların üstüne hill holder lastik basınç vs gibi donanımlar standart gelir oldu.Satış matış anlamam ben kusura bakmasın Ford  hala millete kolçaksız focus satma çabasında.

Önce,

Sonra,

Vw hala boş satıyor buarada... Bakınız 10 yıllık sensörler en üst pakette ama bu da aynı politika, herkes kafasına göre sonuç çıkartıyor; şekilciyiz şekilci bu araçların anavatanında millet camını manuel alıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.