Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyon Kutusu Arızalandı Yardım Lütfen..

Hasan Meral

Soru

bugün focus 2011 ecoboost 1.6 182ps 48500 km de aracımın direksiyon kutusu sevfis tarafından arızalı olarak tespit edildi.sabah ses ile kendini gösteren arıza öğlen evimin önünde araacımı parkettiten sonra kırmızı ışık uyarısı ile direksiyon arızası belirdi ,antalya otokoç servisine götürdüğüm aracımda direksiyon kutusu arızası dendi ve fiyat 3900 tl ne yapmalıyım sizce.fiyat çok kabarık,bu km de aracın direksiyon kutusu arızası normal mi,bana komik geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

araçta modifiye vs. yok ise ve bakım tarihçesi varsa iyi niyet garantisinden parça değişimi ve/veya onarım bedelinin bir kısmına (mesela %50) katılım talep edebilirsiniz. öncelikle bu arıza neden olmuş? ona bakmak lazım? kaza mı yapıldı? ... direksiyon kutusu öyle kolay bozulan bir parça değil ki.

...hiç bir şey olmadı indirim istenir, yaşının dört katı kampanyasına sokulur vs.vs.

her durumda bahsettiğiniz maliyet'i "ha! tamam!" deyip karşılamanız gerekmiyor... araç geçmişini, arıza geçmişini vs. bizimle tam ve net olarak paylaşırsanız daha net fikir verebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektronik bir kutu çok komik olmasa da olabilmesi muhtemel.

Servise müşteri memnuniyeti ile belirli oranda indirim talep edilebilir veyahut orjinal olarak ürünü farklı yerlerden temin edebilirsiniz.

Geçmiş olsun

3 defa başlık açmışsınız, neden ? Konuları silmemiz lazım fakat bu seferlik birleştiriyorum. Lütfen tekrar etmeyin.

Biraz emeğe saygı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet yanlış bölüme konu açtığımı farkettim ama silmeyi denedim fakat silemedim.aracta kaza olmadı.arıza bugun belirdi.once direksiyonu cevirince ses ile basladi ve serlesme ile belir,servis ışığı saridan kirmiziya döndü ve direksiyon cok sertleşti.son 40 bin bakımı servis dışında yapıldı.mofifiye yok.özel servislerde yaptirmami tavsiye edermisiniz? Yoksa yetkili servis mi olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle keşke bakım için yetkili servise gitseydiniz. Düzgün servis geçmişi hayatı çok kolaylaştırıyor.

Neyse, o konuda yapacak bir şey yok (bkn.keşkeler ile yaşanmıyor) bence yetkili servise bir uğrayın ve yardım talep edin, size tam bir maliyet çıkarırlar ... Ford/Otosan'dan onarım için katılım talep ederler vs.

Sizin tarif ettiğiniz sıkıntı "tamir kiti" ile giderilecek, en kötü ötelenecek bir şey gibi geliyor. Gerçi biz şu an uzaktan ahkam kesiyoruz, sorun tam olarak nerede? Bunun cevabını size aracı inceleyen eğitimli mekaniken verebilir.

Yetkili Servis'e uğrayıp tam olarak teşhis koydurun (arıza dir.kutusunun neresinde?) , Ford/Otosan'dan onarım için katılım alınabiliyor mu? ...bunu talep edebilirsiniz. Yaşının dört katı kampanyası sürüyor, o kampanya kapsamında ne yapılabilir? 

...böylece resim de tam olarak ortaya çıksın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

700TL lik ek garanti uzatmayı yaptırmayınca 4000TL lik masraf karşısında ne yapmalıyım sorusu pek bi afaki kalıyor. Gerçi size 45bin km de arıza vermesi komik gelmiş. Ne arıza verecek ki gereksiz niye uzatayım diye düşündünüz herhalde.

Direksiyon kutusunun fiyatını duyunca halen komik geldi mi durum onu merak ettim ben.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen aracımı az kullanan birisiyim o nedenle ek garantiyi gerek görmedim.taksici 500 bin yapmış doblo ile benim arizayi gduyunca güldü.bilgisayar ariza testipinde direksiyon kutusindaki dislilerde aşınma şeklinde idi.tamir kiti dediğiniz nedir?

Katilim talep ettiler yarin fiyat düşebilir 3500 olur en iyi ihtimalle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

.tamir kiti dediğiniz nedir?

tamir kiti bir grup keçe aslında ... sızıntı, aktarma güç kaybı var ise onun çözümü için kullanılıyor.  "dişli aşınması" türünden sorun var ise işinize yaramaz... önce katılım talebine bir yanıt gelsin. sonra sizin payınıza düşecek kısma indirim yaparlar, kampanyalar var ... onlardan yararlandırırlar. bir de o zaman bakın hesaba.

... her durumda geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bencede 46000 km deki bir (hor kullanılmamış ise)araç için direksiyon kutusu sorunu olmamalı ya da dikkatli az kmde aynı zamanda fazla km yapılmayan bir araç için garanti uzatmamak banada mantıklı geliyor sonuçta fabrikasyon bir hata olsa daha önce sorunu hissettirmeli ya da ömrü bu kadar az olmamalı diye düşünür insan ve garantiyi uzatmayabilir(genel bir direksiyon kutusu sesi var araçlarımızda ama sizin bahsettiğiniz sorunla ilk defa karşılaştığımız için kullanımla alakalı mı diye de düşündürüyor sonuçta bütün suçuda focus'a atmayalım).Umalım servis size iyi bir teklifle gelsin ki en iyi ihtimal yüzde 50 (eniştemin mondeo ecoboost unun turbosu arızalandı yüzde elli yaptılar) ya da biraz önce ufak bir araştırma yaptım nette dizelinkini benzinli ile aynı mı bilmiyorum 1450 tl ye veriyorlar.Sonuç olarak çok geçmiş olsun umarım en az külfetle bu işten kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun.. eski focus ların otomatik şanzumanı gibi ford un bu parçaya da sahip çıkıp en düşük maliyeti çıkarmalı hatta kendi karşılamalı. ama bizim düşüncemiz sadece lafta kalır..  aynı parça hyundai era larda vardı. direksiyon sertleşip, kitleniyordu.. sene 2006-2008.. hyundai de garanti 5 yıl olunca bu parça 1500 tl civarı di ve sürekli garantiden değişti.. en sonunda baktılar olmuyor, elektirk desteğini kaldırıp normal hidrolik direksiyonla ürettiler 2008 den itibaren.

inşallah olumlu şekilde sonuçlanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu otomatik ile veya huyundai örneği ile aynı şey mi? Görünen o ki değil. Milyonlarca Focus satıldı bilmem farkında mısınız %'ı benzer hata vermiş ?
Cvt ile dizel'e hiç benzemediği ortada.

Buarada i30'da felan elek. direks. mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu kadar az hata verdiyse, ve kullanıcı kaynaklı olmadığı anlaşılabilir mi bilmiyorum o zaman ford ücretsiz değiştirmeli.. garanti bitse bile..böyle bir parçanın km ömrü var mı? olmaması lazım..

Buarada i30'da felan elek. direks. mevcut

i serilerinde ki kalite malesef diğerlerinde yok, elantra da bile

şu anda olmayan kalmadı ama o dönemde tedarikçisi kimse, sıkıntılı idi.. 2006 da elektirk destekli direksiyona sahip B sınıfı araç yoktu doğru dürüst.. benzerleri içinde iyi bir arabaydı. benim eski araba şu anda 7.5 yaşında, direksiyon sorunu olmadı şükür ki sattığımız arkadaşta madur olmasın

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu kadar az hata verdiyse, ve kullanıcı kaynaklı olmadığı anlaşılabilir mi bilmiyorum o zaman ford ücretsiz değiştirmeli.. garanti bitse bile..böyle bir parçanın km ömrü var mı? olmaması lazım..

Benim arabanın direksiyon pompası bozuldu bilmem kaç bin lira ödedik, sebebi tam çeviriyormuşuz (halbuki pek değil); talep ettik birazını onlar verdi sonuçta garantisi bitmiş araba sonuçta.

Eğer tüm araçlarda olmuyor ve km bağımsız ise bunu neden firma bedava versinki, siz verir misiniz? Aramızlar 100 bin'i aşan insanlar da var ve buraya genelde problemi olan insanların yanaştığını unutmayalım. Buna rağmen sadece ses sebebile ile kutusunu değiştiren arkadaşlarımız var.

CVT gibi bişey olsaydı hergün okurduk. 

i serilerinde ki kalite malesef diğerlerinde yok, elantra da bile

Sonuçta yapılabilen birşey bunu demek istedim.

Bazı insanlar lüks araçları almadan önce biraz düşünür, alamadığından değil sonrası sebebiyle... Bazı şeyleri kimi zaman kaskoya kimi zaman cebe yüklemekten bu kadar çekinmemeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabanın direksiyon pompası bozuldu bilmem kaç bin lira ödedik, sebebi tam çeviriyormuşuz (halbuki pek değil); talep ettik birazını onlar verdi sonuçta garantisi bitmiş araba sonuçta.

bu tam çevirme olayı her araçta sıkıntı. tam çevirdikten sonra çeyrek tur aksi istikamette çevirip, sürmek gerekiyor..veya park ederken, çıkarken. gerekirse tam tur çevirmeyip 1-2 kez ileri geri yapmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu tam çevirme olayı her araçta sıkıntı. tam çevirdikten sonra çeyrek tur aksi istikamette çevirip, sürmek gerekiyor..veya park ederken, çıkarken. gerekirse tam tur çevirmeyip 1-2 kez ileri geri yapmakta fayda var..

Tabiki öyle lakin bunu bilmemize rağmen o sebeple bozuldu dendi, diyecek söz kalmıyor öyle deyince; tıpış tıpış ödedik. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.