Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Özgür Engin

Soru

Herkese merhaba.

2014 Titanyum smart paket benzinli aracım var. Hava -12 derece ve gösterge panelindeki gizli buzlanma ışığı sarı renkte yanıyor. 2011 focusumda bile 0 dereceden sonra sarı renk kırmızıya dönüyordu. Çok mu mühim, değil tabi. Sorun şu; servisi aradığımda <yaa nolacak , buradaki araçlarda da sarı yanıyor > tarzında cevaplar aldım. Kardeşim kitapçıkta da kırmızıya döner yazıyor diyorum,bu sefer de < tamam döner ama hava güneşli falan> , anlamsız cevaplar verdiler. Yav -12 derece güneşimi kalmış. Böyle şeylere gıcık olurum. Eğer bozuk ise niye bozuk göstergeyi kullanayım ki. Yarında başka bir yer söner bozulur. Zaten aracın göğsü plastik hatasından yeni değişti. Forumlarda da 0 dan sonra kırmızıya döndüğü bilgisi var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Özgür Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu ekran hangi ekrana geliyormuş anlamadım.Siz fordetis ten baktınız mı? Orada varsa bastırın yapılsın diye.Onun dışında olan güncelleme ile ilgili bilgi vermeyebilirler.Tabi öncelikli güvenlik nedeniyle yapılan güncellemeler ve buna benzer güncellemelerde bilgi verebilirler ama ekran için felan vermezler.Bana da biraz başlarından savmışlar gibi geldi.

Aynen ben de öyle düşündüm ama dedim cehalet belki ben bilmiyorum dur.mesela geçen konusu da açıldı ama bende Ford Eco mode var ama yok..büyük bir ihtimalle yazılımsal olarak kapalı. .Ford etiste kampanya bilgisi yok diyor..

Güncelleme her zaman var ama, servis kritik güncelleme yoksa çağırmaz. Ayrıca kritik güncelleme harici, servis güncelleme yapmayı sevmez :) Sizin araç için güncelleme olup olmadığını şasi no ile etis.ford adresinden kontrol edin. Kampanya mesajı bulunamadı yazıyor ise kritik güncelleme yoktur.

Kampanya bilgisi yok diyor..ama aracimin yazılım güncelleme sini guzelkikle yapmayacak aracimin sanırım. .salladiklarina göre. ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burada, Özet tabının altında.. (daha doğru ifade ile, modülün serviste kontrol edildiği tarih diyebiliriz. Kritik güncelleme yoksa servis güncelleme yapmayabiliyor sanırım..). Yine aynı sayfada "Değişiklikler & Yükseltmeler" tabının altında, yanında "Yazılım Güncellemeler" ifadesi var ise, o modül için yeni yazılım olduğu anlamına geliyor..

Dlpad6.jpg

Çok teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar 2011 focus 2 sedan aldım 2.el KAR İŞARETİ SARI YANIYORDU SONRALARI KIRMIZI YANAR OLDU HALADA ÖYLE HAVA SICAKLIĞI 20 DERECE OLDUGUNDADA KIRMIZI YANIYOR...VE AYRICA DERECE GÖSTERMIYOR ARAÇTA...YARDIMCI OLUR MUSUNUZ...

Dış sıcaklık termometresi devre dışı kalmış gibi duruyor. Kontrol etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen ay şeytan dürttü ve gittim yazılım güncellettim. Etisteki çıkan tüm güncellemeleri yapmıyorlar. Yapılan güncellemelerden biriside gösterge tablosuydu. Eskiden 0 derecede kırmızı yanan lamba artık hep sarı yanıyor.Sesli ikazların sesi kısılmış. Ve yol bilgisayarında km nin sıfırlandığı bölümde  eskiden hem sıfırladığım km hemde aracın toplam km si gözüküyordu. Şimdi ise toplam km nin yerine "sıfırlamak için ok" gibi bir  yazı duruyor sürekli.   IPC için güncellemede  son durum bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Geçen ay şeytan dürttü ve gittim yazılım güncellettim. Etisteki çıkan tüm güncellemeleri yapmıyorlar. Yapılan güncellemelerden biriside gösterge tablosuydu. Eskiden 0 derecede kırmızı yanan lamba artık hep sarı yanıyor.Sesli ikazların sesi kısılmış. Ve yol bilgisayarında km nin sıfırlandığı bölümde  eskiden hem sıfırladığım km hemde aracın toplam km si gözüküyordu. Şimdi ise toplam km nin yerine "sıfırlamak için ok" gibi bir  yazı duruyor sürekli.   IPC için güncellemede  son durum bu. 

26.08.2013 tarihinden itibaren yazılımla kırmızı olan uyarı sarıya çevrilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.