Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ülkeyi Terketmeyi Planlıyorum

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Ben az çok gezdim. Kafa yapısı anlamında bakarsan dünyada her yer birbirine benziyor. Bizim sevdiğimiz, bizi sevmez; sevmediğimiz bizi sever. Her yerde çok bilen insan var. Açıkcası ben başka bir ülkede, bu ülkeden daha fazla mutlu olma ihtimalinin az olduğunu düşünen insanlardanım. Zaten, yurtdışında kime sorsanız, "aynı imkan olsa bir dakika durmam" der. Ama gitmek isteyen de eğer elinde fırsatı var ise bir denemeli bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes para pul üzerinde buluşmuş.. Benim derdim ekonomik düzeyde değil..

Kafa yapısında... Sosyal ilişkilerde.. Hoşgörüde...

@Servet Özkan, ne alakası var kardeşim? gelmedik mi? sıtarbaks'ta içmedik mi kahvemizi? :) Bu arada eşimizi de alıcaz götürücez herhalde giderken yurtdışına :)

Ülkede kimsenin kimseye hoşgörüsün kalmaması, kafa yapısının yontma taş devrine gerilemesi,çarpık sosyal ilişkilerin din, dil, ırk ve partizanlık ayrımı yapılarak bunların çevresinde oluşması ve sınırlarımızın ateş hattında olmasının temel nedeni mevki sahiplerinin ceplerini, onlar dolunca buldukları her türlü kasa, kutu v.s gibi şeyleri doldurmaya çalışması ve bu yüzden asıl halkın, milletin cebinin boş kalması değil midir? Bu yüzden sanıyorum ki ilk sırayı ekonomik rahatlık ve özgürlük alıyor..

İnci'de bir entry vardı; sağlam kafa sağlam cüzdanda bulunur diye.

Hem para hemde nüfus cüzdanı olabilir sanırım bu??

Neyse ülkedeki kamu kurumlarının bütçeleri açıklandı en büyük artış Cumhurbaşkanlığı'nda, ülkede böyle bir durum varken biz üç beş kuruşa çalışan gençlerin kaçışı ekonomik boyutta düşünmesi olağandır sanıyorum abi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ne terketcem canım Vatanımı. Atalarım boşuna dökmedi o kadar kanlarını. İhanet eden çeksin gitsin. Yoksa göndermesini Türk Milleti bilir abicim.

Abi ne dedik baştan? Ben de biliyorum Atalarımızın kanı boşuna dökmediklerini...

Göndermesini bilir diyosun da ben daha o göndermesini bileni göremedim.. hani nerde o bilenler? bi el kaldırsınlar Allah aşkına.. 

Allah' tan trabzonlu değilsin :fikir:

Ben mi?  :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Götür beni gittiğin yere. Bence Avustralyada ilkel bi kabile bulalım yaşayalım onlarla.

Gerçi biz onlarıda bozarız... :) Geçen arkadaşımın anlattığı bir misal geldi aklıma;

Mühendis bi arkadaşımız Japonya'ya bir süreliğine iş icabı gidiyor.

Anlattığına göre metroda her mesafe için ayrı ayrı ücretlendirme yapılıyor ve gideceğiniz yerin otomatına akbil (adı neyse onlarda) basıp oraya gidiyorsun.

Bizim Türk kurnaz... A.......B......C duraklarından A'dan C'ye uzun mesafe gideceği halde hep B'ye gidecek gibi basıyormuş.

Birgün yine böyle bir yere giderken yanında japon mühendis arkadaşı birlikteler. A'dan C'ye gidecekler..

Japon direk C'ye basmış bizimki çaktırmadan B'ye :)

Sonra diyalog aynen bu şekilde geçiyor: (T:Türk    J: Japon)

T: Sen niye C'ye bastın ki ?

J: C'ye gidiyoruz o yüzden.

T: İyide B'ye basınca daha ucuza binmiş oluyoruz.

J: Ama ben B'ye gitmiyorum ki...

Bizde bu kafa olduğu sürece bir cacık olmaz.... (Hikaye gerçektir..)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ne dedik baştan? Ben de biliyorum Atalarımızın kanı boşuna dökmediklerini...

Göndermesini bilir diyosun da ben daha o göndermesini bileni göremedim.. hani nerde o bilenler? bi el kaldırsınlar Allah aşkına.. 

Ben mi?  :muha:

Hayırlısı diyelim abicim sakin olmakta ve sakin kafayla karar vermekte fayda var.Bu dünyaya kazık çakan kimse kalmadı.Herkes emanetci.Bizler gelecek nesillerimiz için güzel bir dünya bırakabilirsek ne mutlu bize.Allah yarına bırakır ama asla yanına bırakmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bile müslüman olmama ramen arada istanbula dolan suriyeliler hakkında kötü düşüncelerim olmuyor değil ...

avusturalyada nekadar büyük bir hoşgörü var , sosyal deney 

http://www.youtube.com/watch?v=u8sU3HnY9aM

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.