Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Otomobili Almalı, Ne Önerirsiniz

osman ünal

Önerilen Mesajlar

Astrada ekran yok ..

Golfte de comfort donanım olarak düşük. Golfü high line almak lazım. Golfün fiyatını DSG uçuruyor. DSGsiz fiyat makul..  

Bu sefer otomatik olsun dedik, hanımda daha rahat eder diye ama dediğin gibi fiyatı uçuruyor.

Astra da ekran önemli değilde yakıtından çekiniyorum.

iki ucu ...lu değnek neresinden tutarsan tut. :mad:

dsg golf almayın , çok yakıyor ... 

astra hb 140 hp alacağınıza , alfa romeo gullietta 1.4 multiair 170 hp var ...

Bende zamanında sizin gibi düşünüyordum , taki focus 1.6 ecoboost'u kullanana kadar ...

bu arada arkadaşlar neden 1.6 ecoboost kimse önermiyor ? kısacası ya 1.6 ecoboost ya da 1.4 multiair alfa romeo ... en temiz hangisini bulursanız onu alın ...

Ford u zorda kalmaz isem düşünmüyorum, Alfa ise bana çok uzak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mantığım golf diyor ama ben astrayı seçerdim :)

Aynen böyle işte, mantık başka söylüyor gönül başka. :)

benim bildiğim golf dsg fena yakıyor , ama yanlış yönlendirmeyim ... Hanımın şirket arabası 1.4 tsi dsg idi , 100 km'de 11 lt'leri görüyorduk ... 

Şirkette Golf değil ama jetta 1.4 dsg sabah akşam 4km lik mesafede kullanılmasına rağmen 7.5 litreyi hiç geçmedi.

Fakat okuduklarım kadarıyla Astra ile anadolu yakasında 11-12 litrelerle gezerim gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4km lik mesafede kullanılmasına rağmen 7.5 litreyi hiç geçmedi.

4km 'lik mesafe kullanılması derken ki mantığı anlmadım , sonuçta trafik ve dur kalk yoksa daha da az yakması gerekir... astra 140 hp 'yi test amaçlı kullanmıştım onun için birşey diyemeyeceğim ...

Aynı yolu manuel turbo ecoboost ile100km'de y.b hesabı 7.5 ile 8 lt 'ler arasında gezinirken , 1.4 tsi dsg ile 10 , 11 lt arası geziyorduk ... 

tabi bunda manuel otomatik ve tork farkı var ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4km 'lik mesafe kullanılması derken ki mantığı anlmadım , sonuçta trafik ve dur kalk yoksa daha da az yakması gerekir... astra 140 hp 'yi test amaçlı kullanmıştım onun için birşey diyemeyeceğim ...

Aynı yolu manuel turbo ecoboost ile100km'de y.b hesabı 7.5 ile 8 lt 'ler arasında gezinirken , 1.4 tsi dsg ile 10 , 11 lt arası geziyorduk ... 

tabi bunda manuel otomatik ve tork farkı var ...

Kısa mesafede kullanıldığını anlatmaya çalışmıştım, 1.4 dsg ile 10-11 litrede çokmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik şart olmasaydı highline bir Golf veya Comfortline + opsiyonlarla güzel bir araç alınabilirdi aslında. 

Astra'yı active select ile kullanma imkanı bulamamıştım,Esk'de yoktu test aracı ama Ozan'ın dediği gibi kombinasyondan şikayetçi olan sayısı azımsanmayacak derecedeydi.

-60bin dolaylarında yeni Mazda 3'te bakılabilir Reflex donanım (En üstün bir altı) gayet ideal aslında. Otomatik ve skyactiv güzel işler başarıyor diye duymuştum. Tasarım olarakta yeni ve gösterişli bir araç. Bakmakta fayda olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hyundai İ30 diyorum ... Son 1 Aydır piyasadaki bütün araçlara bakma şansım oldu .. Bi miktar pahalı olabilir ama sunduğu özellikleri ile isim yapmış bi çok markadan daha dolu ...

Erkan Baldemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 150, 180 hangisi olursa tit X+smart 70e kadar olur mu ? Beyaz HB :)

adam zaten tekno yazmamış tit  x+smart yazmış.. 

Bu arada niye 127 ps ? 

Adam hava filtresi taktıysa, kafadan 2 beygir artırıyodur diye düşünmüş olabilir  :muha:

Serkan Sümer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra o motor şanzıman ikilisi ile yyakıt tüketiminde çok üzebilir. Ne kadar tanıdığım varsa active select 1.4T astra kullanan araçlarından çok memnunlar ama yakıttan ağlıyorlar.

Mazda 3 1.5 active select otm. baktık geçen gün arkadaşa; harika bir araç ve tüketimi de skyactive teknolojisi ile gayet düşük, değerlendirebilirsiniz belki.

mazda3-hatchback-gallery-04.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra o motor şanzıman ikilisi ile yyakıt tüketiminde çok üzebilir. Ne kadar tanıdığım varsa active select 1.4T astra kullanan araçlarından çok memnunlar ama yakıttan ağlıyorlar.

Mazda 3 1.5 active select otm. baktık geçen gün arkadaşa; harika bir araç ve tüketimi de skyactive teknolojisi ile gayet düşük, değerlendirebilirsiniz belki.

mazda3-hatchback-gallery-04.jpg

aydın mazda 3 bulman imkansız . Hele şu kırmızıyı istersen en erken 4-5 ay derler. 

Ben daha önce mazda 3 ü test etmiştim. Plaza çevresi garibim otomatik şanzıman 4. vitese zor çıktı. Küçük turboya alışkın bana performans yetersiz gelmişti. Fakat eski mazda sahibiyim diye mazda bu hafta sonu bizi stanbul parkta mazda 3 tütsülemeye götürdü. Yedik içtik esp kapalı 2 tur attık geldik. Otomobil üst devirlerde kullanıldığında çok keyifli. Şanzıman , süspansiyon, yol tutuş, gerçekten harika imiş..Ama araba yok. Üst donanımı da adaptif far olan paket olmadan 73.5a falan geliyor.

Japon enayilikleri de yok değil. Sürücü dışı camlar tek dokunuş değil, hiç bir cam açma düğmesinde ışıklandırma yok, UK ile global kapama veya açma yok, sunroof opsiyon bile değil.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik şart olmasaydı highline bir Golf veya Comfortline + opsiyonlarla güzel bir araç alınabilirdi aslında. 

Astra'yı active select ile kullanma imkanı bulamamıştım,Esk'de yoktu test aracı ama Ozan'ın dediği gibi kombinasyondan şikayetçi olan sayısı azımsanmayacak derecedeydi.

-60bin dolaylarında yeni Mazda 3'te bakılabilir Reflex donanım (En üstün bir altı) gayet ideal aslında. Otomatik ve skyactiv güzel işler başarıyor diye duymuştum. Tasarım olarakta yeni ve gösterişli bir araç. Bakmakta fayda olabilir.

Bu sefer otomatik olsun istiyorum, eşim çocuklarla beraber düz vitesi kullandığında aklım onlarda kalıyor ayrıca bende daha rahat ederim.

Her ne kadar dsg problemli olarak ün yapmış olsada o riski göze alacağım, fakat 9000tl. bir şanzuman için çok fark dolayısı ile fiyatı şişiriyor.

Skoda da ve Seat ta fark yaklaşık 6000tl. böyle olunca Golf te iteliyorlar gibi geliyor.

Mazda ya gitmedim telefonla 1-2 bayi ile görüştüm, davranışlar pek soğuktu gitmek istemedim. Araç güzel hoş katalog verileri tutarmı bilmem.

Hyundai İ30 diyorum ... Son 1 Aydır piyasadaki bütün araçlara bakma şansım oldu .. Bi miktar pahalı olabilir ama sunduğu özellikleri ile isim yapmış bi çok markadan daha dolu ...

Hyundai ile de konuştum hatta elini ver kolunu kurtaramassın olayı oldu fakat 69000tl verince cazip tarafı kalmıyor, birde üstüne üstlük şehir içinde 8lt nin altına düşmeyen dizel araç, ben focus manuel benzinli ile bile 7.5-8 lt yakıyordum.(2011 Ceed kullandım)

Astra benim içinde şu anda piyasadaki en güzel araçlardan biri fakat yakıt tüketimi insanı korkutuyor.

Ayrıca her nedense kafayı turbo şarjlı araçlara taktığımdan atmosferiklere sıcak bakmıyorum, yoksa  her ne kadar sevmesemde otomatik düşününce, al Honda yı yıllarca dertsiz sorunsuz bin.

Tilki döner dolaşır...

Yakup,

deme öyle 1997 den beri yetti artık değiştireyim bu sefer :)

Görünürde otomatik te yok, gelse bile tork konvertörlü ile gelecek kayıplar max. olacak. :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca her nedense kafayı turbo şarjlı araçlara taktığımdan atmosferiklere sıcak bakmıyorum, yoksa  her ne kadar sevmesemde otomatik düşününce, al Honda yı yıllarca dertsiz sorunsuz bin.

Skyactive in sıkıştırma oranı, yakıt tüketimi ve şanzıman yapısına dikkat etmeni tavsiye ederim,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.