Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Beyaz Far Ve Park Ampülü

Önerilen Mesajlar

philips extreme vision 5000 k

kullandım bende yaklaşık yedi sekiz ay kadar

sadece kısalara takmıştım

yağmur sis varsa görüş sıfıra düşüyor kış gelince sökmüştüm

şimdi hem uzun hem kısada osram night breaker plus kullanıyorum yetkili servisten 100 tlye aldım orijinal ürün

hem görüntü hemde aydınlatma olarak süper

yalnız aldığınız ampullerin orijinal olmasına dikkat edin

Eski araçta bende kullanmıştım. Night breaker plus,4 ay sonra sol taraftaki patladı. Bu yüzden çok güvenim kalmadı bu ürüne. Sanırım uzun ömürlü bu tarz bir ürün yok, en iyisi bütçe dahilinde bi-xenon yaptırıp kullanmak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 3-4 Sene önce 2007 F2 varken takmiştim. Tam ismi aklımda degil ama kisalara osram blue(ismin devamı aklımda kalmadı) 4.300 yada 5.000 kelvin degere sahipti. Uzunlara ise Yakup'un taktığı osram nigt breaker takmiştim. Dışardan bakınca xenon gibi duruyor ama merceksiz çakma xenonlar gibi göz almiyordu. Yağışlı havalar hariç görüntüsüde aydınlatması da gayet iyiydi. Yağışlı havalar da vasatti, darılırsam uzunları kullanıyordum nadiren ama pek sıkıntı yasamadım 1 yıla yakın kullandım herhangi bir sorun yasamadım patlamadı da o hali ile de sattım sonra. Şimdi de 2006 F2 ghia da deneyip memnun kalırsam astra j yede takmayı düşünüyorum. Yine osram mı alsam yoksa birde philips mi denesem karar veremedim.

Osram blue diye geçenler xenon gibi beyaz ışık veriyor tabi onun kadar canlı degil. Osram nightbreaker serisi ise sarı ışık ama daha parlak ve aydınlatma performansı normal sarı ışıklara gore cok iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram NB geçti madem, bilgi olsun, 4.5 sene önce puntoya Philips Xtreme Vision takmıştım, hatırladığım kadarıyla 30000km filan oldu (saat ve açıp kapatma sayısı ömür için etkili tabii) şimdilik sağlamlar.

Beyaz ışık değil yalnız, sarı performans ampulü. Ondan öncede ilk çıkan night breakerdan 2-3 takım kullanmıştım, 1 seneyi(7-8 bin km) bulmadan gidiyordu. Ama onların ömür sıkıntısı bariz, plusla düzelttiler nispeten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osram NB geçti madem, bilgi olsun, 4.5 sene önce puntoya Philips Xtreme Vision takmıştım, hatırladığım kadarıyla 30000km filan oldu (saat ve açıp kapatma sayısı ömür için etkili tabii) şimdilik sağlamlar.

Beyaz ışık değil yalnız, sarı performans ampulü. Ondan öncede ilk çıkan night breakerdan 2-3 takım kullanmıştım, 1 seneyi(7-8 bin km) bulmadan gidiyordu. Ama onların ömür sıkıntısı bariz, plusla düzelttiler nispeten.

Aydınlatma performansı olarak Osram, uzun ömür olarak ta philips diyor birçok kişi zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınıza uygun Osram ampul seçimi için.

http://am-application.osram.info/publish/index_en.html

Adac testlerinde Osram NB Plus ile aynı puanı almış ve daha fazla beyaz ışık isteyenler için başka bir seçenek olabilir. General Electric Light Ultra Mega +120. Tüm test değerleri aynı sadece karşıdan geleni rahatsız etme değeri bir tık yüksek o da beyazın %30 fazla olmasından kaynaklanıyor. Her iki ampulde + olarak daha fazla yol aydınlatma - olarak daha düşük kullanım ömrü ve daha fazla parlama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınlatma performansı olarak Osram, uzun ömür olarak ta philips diyor birçok kişi zaten.

Güncel modelleri biiyorum ama ben alırken performans olarakta daha iyiydi, bariz bir fark görmemiştim ama, tabii farda önemli performans icin. H4 cok başarılı degil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araç için hangisinden almalıyım sence? Biraz beyazlık istiyorum.

Yukarıda açıklamıştım  beyazlık isteyenler için General Electric Light Ultra Mega +120. Adac testlerinde osram'la ile aynı hatta biraz daha iyi puan almış. Normal H7 lerde göre %30 daha beyaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.