Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bunu Söylemeli Miyim?

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Kendini çok premium sanan kıçıkırık bir japon markasının,  segmentinde tüm dünyada  tutulan ama artık ülkemize ithal edilmeyen subkompakt bir arabasına sahibim  :kıhkıh:

Araba 4.5 yaşında 70 binde. Geçen hafta bakıma götürdük. Çok premium ya kampanya indirimiyle  falan  450 TL tutuyor bakım. Derken beni aradılar ön,arka balata +ön diskler değişecek . Fiyat 1700 servis kampanyası ile 1200 olur dediler. Yaptırmadım. Ynai rutin bakımı servise yaptırdım. Disk ve balataları yaptırmadım ve özel servise götürüp  430 TLye disk+balataları hallettim. Ama araba garantiden çıkmış oldu. Daha önce de yetkili serviste bir kez balata değiştirmiştik zaten. 
Bu durumda 70binde disk,  35binde balata bitiyor demektir orjinaller. 
Yan sanayi parçalar 3te 1 ucuz olduğuna göre disk 23 bin, balata 12 bin gitse bile hemen hemen aynı paraya çıkıyor demektir. 

Arabayı kullanmayı düşünüyorduk ama dün emlakçı aradı. Bir evimize çok iyi fiyat veren biri varmış. O satılırsa bu arabayı da satıp istediğimiz başka bir evi almayı planlıyoruz.

Şimdi ben ilanı verirken tüm bakımların serviste yapıldığını ama disk ve balataların özel serviste değiştiğini yazmalı mıyım ? Yazmayıp pazarlığa gelindiğinde mi söylemeliyim ? Ya da garantiden ve bu konudan hiç bahsetmeyip muhayyer diye satmaya çalışmalı mıyım ?
H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam neyi nerede yaptirdiysam onu soylerdim. Sonucta kalkipta evde balata uretip takmadiniz. Özel serviste ne degismesi gerekiyor ise degistirmissiniz. Aliciya masrafsiz sekilde teslim edeceksiniz. Saklayacak gizleyecek bir sey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Disk ve balatadan kaynaklandığı kanıtlanabilir bir arıza çıkarsa garanti kapsamı dışında kalır.

Hemen garantiden çıkartmayın araçlarınızı..

Zaten gelmiş neredeyse beş yaşına bu saatten sonra .el değmemiş genç kız olduğuna inanmak isteyebilir ki?

Hayırlı olsun...

İlana tüm bakımları yapılmıştır ve masrafsızdır yaz gitsin.

Bu saatte balatalar özel serviste değişti diye almayacak adam zaten çok sorunlu demektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abinin belirttiği gibi disk ve balatadan kaynaklanan kanıtlanabilir bir arıza çıkma ihtimali bence yok gibi bir şey.

Bizim Focus'un serviste bir kere balatası değişti, toplamda 4-5 kere değişmiştir 3 gram dert etmiyorum.

Bu arada disk ve balatalar için OEM, yani orjinal parçalar kullanıldı di mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abim keşke herkes senin kadar ince düşünse. adam araç satarken neler neler saklayıp bir kaç ay sonra haberimiz yoktu. biz verirken böyle değildi vs. söylüyorlar. siz neyi nerede yaptırdığınızı sorarsa söylersiniz. eğer yok balatalar neden serviste değişmedi diye almayacaksa da almasın... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendini çok premium sanan kıçıkırık bir japon markasının,  segmentinde tüm dünyada  tutulan ama artık ülkemize ithal edilmeyen subkompakt bir arabasına sahibim  :kıhkıh:

Araba 4.5 yaşında 70 binde. Geçen hafta bakıma götürdük. Çok premium ya kampanya indirimiyle  falan  450 TL tutuyor bakım. Derken beni aradılar ön,arka balata +ön diskler değişecek . Fiyat 1700 servis kampanyası ile 1200 olur dediler. Yaptırmadım. Ynai rutin bakımı servise yaptırdım. Disk ve balataları yaptırmadım ve özel servise götürüp  430 TLye disk+balataları hallettim. Ama araba garantiden çıkmış oldu. Daha önce de yetkili serviste bir kez balata değiştirmiştik zaten. 
Bu durumda 70binde disk,  35binde balata bitiyor demektir orjinaller. 
Yan sanayi parçalar 3te 1 ucuz olduğuna göre disk 23 bin, balata 12 bin gitse bile hemen hemen aynı paraya çıkıyor demektir. 

Arabayı kullanmayı düşünüyorduk ama dün emlakçı aradı. Bir evimize çok iyi fiyat veren biri varmış. O satılırsa bu arabayı da satıp istediğimiz başka bir evi almayı planlıyoruz.

Şimdi ben ilanı verirken tüm bakımların serviste yapıldığını ama disk ve balataların özel serviste değiştiğini yazmalı mıyım ? Yazmayıp pazarlığa gelindiğinde mi söylemeliyim ? Ya da garantiden ve bu konudan hiç bahsetmeyip muhayyer diye satmaya çalışmalı mıyım ?

hocam öyle gizemli yazmışsın ki aracı merak eder olduk. ancak benim bir tahminim var honda.

5 yaşında ki arabanın ne garantisi olacak ki. hemde arabayı yaptırmışsın cıncık gibi. bir eksiğin depoyu fullemek kalmış.alan adam duacı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence arada beyaz yalan söylenebilir :) 

hocam öyle gizemli yazmışsın ki aracı merak eder olduk. ancak benim bir tahminim var honda.

5 yaşında ki arabanın ne garantisi olacak ki. hemde arabayı yaptırmışsın cıncık gibi. bir eksiğin depoyu fullemek kalmış.alan adam duacı olsun. 

Aynen  :+1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey gerekeni yazmış. Zaten bu uzun garanti meselesi hikaye. Bir problem olsa çoğu parça için bedeli ödersiniz. Uzun garanti daha uzun zaman yolunan müşteri demek. Bu saatten sonra arabada üretim hatası çıkmaz zaten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.