Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Düğmesi Hakkında

hüseyin ipek

Soru

Nereden başlasam bilemiyorum.Kendim ettim kendim buldum olayı benimkisi.Aracın saat gibi çalışan klima düğmelerini çirkin görüntüsü sebebiyle değiştirmek istedim ve aliexpress diye bir siteden yuvarlaklarını sipariş ettim.Forumda da arkadaşlar paylaşmış nasıl yapıldığını aldım elime pense bez eski düğmeleri çıkardım.İlk iki düğmeyi sorunsuzca taktım hayli de hoşuma gitti ama o son düğmeyi aynı şekilde taktığımda olan oldu.Düğme ne sağa ne sola dönmez oldu.Geçen hafta otokoça götürdüm söylediklerine inanamadım.Önce gelip ön cam kırıldı mı diye sordu usta.Hayırdır dedim,ön cam kırılıp içine cam parçası kaçmış olabilir dedi.Bende artık saklamadım durumu ve böyle böyle oldu dedim.Aldığım cevap sorunu şu an bilemiyoruz aracın ön kokpit dahil komple söküp kalörifer motoruna ıvırına zıvırına bakmamız lazım bunun içinde aracın en az 1 hafta kalması gerekir oldu.Garanti konusunda da garanti verilmedi tabi.Aracı aldım geldim.Bu sorun için şu an işinin ehli Antalya -Kersin-Konya civarından özel servis ve özel usta aramaktayım.Sinirimi bozan şey ise kendi kendime çalışan düğmeyi bozmam oldu. :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Servistemi yaptıracaksınız? Gerek parça gerek işçilik olarak epey fark eder. 

bana en yakın il Konya.Spoiler taktırmak için birkaç özel servis aradım yapacakları şey spoileri aracın renginde boyayıp basit bir montaj işi .İnanın adamlara bu işlemi elli defa felan söylemişimdir  bana verdikleri cevap ''hiç yapmadık abi araca bakmamız lazım'' oldu.Daha önlerine 3 kasa focus geldiğinden bile şüpheliyim.Bu adamlara şimdi araba teslim etmek de içimden gelmiyor.Yetkili servise şu durumda mecbur gibi bişeyim.

Onu normalde bozan olmaz zaten :kıhkıh:

Biraz sert çevirdim kırıldı ,ford işte ne olacak diyorum geneli  vw hayranı olan yolcularımın da egosunu tatmiş etmiş oluyorum ayrıcana :kıhkıh:

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bana en yakın il Konya.Spoiler taktırmak için birkaç özel servis aradım yapacakları şey spoileri aracın renginde boyayıp basit bir montaj işi .İnanın adamlara bu işlemi elli defa felan söylemişimdir  bana verdikleri cevap ''hiç yapmadık abi araca bakmamız lazım'' oldu.Daha önlerine 3 kasa focus geldiğinden bile şüpheliyim.Bu adamlara şimdi araba teslim etmek de içimden gelmiyor.Yetkili servise şu durumda mecbur gibi bişeyim.

Biraz sert çevirdim kırıldı ,ford işte ne olacak diyorum geneli  vw hayranı olan yolcularımın da egosunu tatmiş etmiş oluyorum ayrıcana :kıhkıh:

ilk mesajınızda antalyada olabilir yazmışsınız, bence Cem usta ile görüşmeden karar vermeyin. Parçayı çıkmada kullanabilirsiniz, Elvan Ford Ahmet abiye selamımı söylerseniz yardımcı olur. Ayrıca forumda paylaşılan Çakır oto gibi parçacılardan ve EROL otodan fiyat almanızı tavsiye ederim. En azından parçayı dışardan alıp montajını servise yaptırmayı düşünebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem ustayı arıycam.ZAten bu araçtan anlayan özel usta araştırıyorum.Yetkili servisin nazından ve parasından bıkmış durumdayım.Ancak sorun şu Antalyada 1 hafta kalamam eğer aracın gerçekten 1 haftalık işi varsa tabi.Bir iki günde sorun çözülecek olsa beklemem zaten.Ustayla görüşmekte fayda var tabi .Erol otoyu iki hafta kadar önce bir parça için aradım bana otosanın fiyat listesiyle aynı rakamları verdiler.Otosanla aynı parayı ödeyeceksem niye senden tedarik edeyim ki parçayı diyip kapatmıştım

ilk mesajınızda antalyada olabilir yazmışsınız, bence Cem usta ile görüşmeden karar vermeyin. Parçayı çıkmada kullanabilirsiniz, Elvan Ford Ahmet abiye selamımı söylerseniz yardımcı olur. Ayrıca forumda paylaşılan Çakır oto gibi parçacılardan ve EROL otodan fiyat almanızı tavsiye ederim. En azından parçayı dışardan alıp montajını servise yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Elvan ford da Antalya 'da mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem ustayı arıycam.ZAten bu araçtan anlayan özel usta araştırıyorum.Yetkili servisin nazından ve parasından bıkmış durumdayım.Ancak sorun şu Antalyada 1 hafta kalamam eğer aracın gerçekten 1 haftalık işi varsa tabi.Bir iki günde sorun çözülecek olsa beklemem zaten.Ustayla görüşmekte fayda var tabi .Erol otoyu iki hafta kadar önce bir parça için aradım bana otosanın fiyat listesiyle aynı rakamları verdiler.Otosanla aynı parayı ödeyeceksem niye senden tedarik edeyim ki parçayı diyip kapatmıştım

Elvan ford da Antalya 'da mı ?

Ne bir haftası hocam, 1 saatlik işi var.

Ankarada. Çakırlada görüşün ellerinde olan parçalarda otosan fiyatıyla çok farklı çıkabiliyor, depoda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem ustayı arıycam.ZAten bu araçtan anlayan özel usta araştırıyorum.Yetkili servisin nazından ve parasından bıkmış durumdayım.Ancak sorun şu Antalyada 1 hafta kalamam eğer aracın gerçekten 1 haftalık işi varsa tabi.Bir iki günde sorun çözülecek olsa beklemem zaten.Ustayla görüşmekte fayda var tabi .Erol otoyu iki hafta kadar önce bir parça için aradım bana otosanın fiyat listesiyle aynı rakamları verdiler.Otosanla aynı parayı ödeyeceksem niye senden tedarik edeyim ki parçayı diyip kapatmıştım.Yarın  verdiğiniz arkadaşları da arayıp bir durum değerlendirmesi yapıcam.Teşekkürler yardımınız için.

Bu Arada Elvan ford da Antalya 'da mı bulunuyor ?

Ne bir haftası hocam, 1 saatlik işi var.

Ankarada. Çakırlada görüşün ellerinde olan parçalarda otosan fiyatıyla çok farklı çıkabiliyor, depoda görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

pardon düzenlerken yazmışsınız.:)

1 saat değil birkaç gün bile feda edeblirim.Yeterki sorun çözülsün ve daima gidebileceğim bir özel servis bulmuş olayım.Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Çok makbule geçti gerçekten..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • 0
  • 0

hüseyin arkadasım anlattığın olayın aynısı bende oldu.klima düğmelerini güzelce cıkardım.daha sonra aldığım ürünlerin ilk 2 tanesini sorunsuz birsekilde taktım. 3.düğmeyi takarken yerine tam oturduğu halde düğmede sıkıntı yasadım.arabanın orjinal klima düğmelerini takıp servise giderek klimamda sorun olduğunu söyledim.aracı servise bıraktıktan sonra beni aradılar klimamın değiseceğini söyleyip otosandan parcayı isteyip takacaklarını söylediler.sorunsuz bisekilde isimi hallettim.aracı bugün bıraktıysam yarın hazır birsekilde aldım.oda parcanın gelmesi 1 gün bulduğu icin servislerde herseyi doğru söylememek gerekiyor bazen  bu sekilde yaparsan garanti kapsamında klimanın değisimini yaparlar arkadasım yardımcı olabildiysem ne mutlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hüseyin arkadasım anlattığın olayın aynısı bende oldu.klima düğmelerini güzelce cıkardım.daha sonra aldığım ürünlerin ilk 2 tanesini sorunsuz birsekilde taktım. 3.düğmeyi takarken yerine tam oturduğu halde düğmede sıkıntı yasadım.arabanın orjinal klima düğmelerini takıp servise giderek klimamda sorun olduğunu söyledim.aracı servise bıraktıktan sonra beni aradılar klimamın değiseceğini söyleyip otosandan parcayı isteyip takacaklarını söylediler.sorunsuz bisekilde isimi hallettim.aracı bugün bıraktıysam yarın hazır birsekilde aldım.oda parcanın gelmesi 1 gün bulduğu icin servislerde herseyi doğru söylememek gerekiyor bazen  bu sekilde yaparsan garanti kapsamında klimanın değisimini yaparlar arkadasım yardımcı olabildiysem ne mutlu

Bu yalancılık ve sahtekarlık değil mi? Siz kendinize yediriyor olabilirsiniz ancak bari başkalarına tavsiye etmeyin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servislerde herseyi doğru söylememek gerekiyor bazen bu sekilde yaparsan garanti kapsamında klimanın değisimini yaparlar arkadasım yardımcı olabildiysem ne mutlu

Böyle birşey yapsam misliye çıkardı benden. O arabaya eşimi, annemi/babamı bindiremezdim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle birşey yapsam misliye çıkardı benden. O arabaya eşimi, annemi/babamı bindiremezdim..

Tamam da atıyorum 100 liralık tamiri 500-600 liraya fatura eden servisin sahtekarlığı ne olacak?Üstelik 350 liraya garanti uzatma yapılmışken.Bunu da değerlendirmek lazım.

yahu aracın klimasında bir sorun yok ki Rıdvan Bey,klimayı neden değiştiriyorlar?

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam da atıyorum 100 liralık tamiri 500-600 liraya fatura eden servisin sahtekarlığı ne olacak?Üstelik 350 liraya garanti uzatma yapılmışken.Bunu da değerlendirmek lazım.

100 liralık tamiri 500-600 liraya fatura etmek sahtekarlık değil, ancak kazık olur. 350 liraya garanti uzattıysanız garanti bir parça normal kullanımda bozulursa garantiden değişmiş olur. Yani ne alakası var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

100 liralık tamiri 500-600 liraya fatura etmek sahtekarlık değil, ancak kazık olur. 350 liraya garanti uzattıysanız garanti bir parça normal kullanımda bozulursa garantiden değişmiş olur. Yani ne alakası var?

Bir defa şuna açıklık getirelim ,kullanıcı böyle böyle oldu demek zorunda değil.Bu hangi tüketici kanununda var ?servis işinin ehliyse bakar oraya sökülmüş der anlar durumu.Araç sahibinin bunu söyleme zorunluluğu yok.Servis işinin ehli olsa dedim küçük bir düğmeden komple klimayı değiştirmeleri de bu konuda ne derece iyi olduklarını anlatıyor aslında.

Ben dürüst olacaksam karşımdaki de dürüst olmalı.Tut ki arkadaş söyledi ben yaptım dedi.Garantiden çıktığını bilen yetkili ustanın sorunu abartıp faturayı kabartması da mı kazık olacak?Yetkili servislerin imajı bu.Kaçınız güveniyor ?rutin bakımları bile yaptırmaktan kaçıyor millet.Burada arkadaşın söylemesi etik açıdan doğru olur ama söylememesi de sahtekarlık olmaz.Bu ağır bir itham

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.