Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Düğmesi Hakkında

hüseyin ipek

Soru

Nereden başlasam bilemiyorum.Kendim ettim kendim buldum olayı benimkisi.Aracın saat gibi çalışan klima düğmelerini çirkin görüntüsü sebebiyle değiştirmek istedim ve aliexpress diye bir siteden yuvarlaklarını sipariş ettim.Forumda da arkadaşlar paylaşmış nasıl yapıldığını aldım elime pense bez eski düğmeleri çıkardım.İlk iki düğmeyi sorunsuzca taktım hayli de hoşuma gitti ama o son düğmeyi aynı şekilde taktığımda olan oldu.Düğme ne sağa ne sola dönmez oldu.Geçen hafta otokoça götürdüm söylediklerine inanamadım.Önce gelip ön cam kırıldı mı diye sordu usta.Hayırdır dedim,ön cam kırılıp içine cam parçası kaçmış olabilir dedi.Bende artık saklamadım durumu ve böyle böyle oldu dedim.Aldığım cevap sorunu şu an bilemiyoruz aracın ön kokpit dahil komple söküp kalörifer motoruna ıvırına zıvırına bakmamız lazım bunun içinde aracın en az 1 hafta kalması gerekir oldu.Garanti konusunda da garanti verilmedi tabi.Aracı aldım geldim.Bu sorun için şu an işinin ehli Antalya -Kersin-Konya civarından özel servis ve özel usta aramaktayım.Sinirimi bozan şey ise kendi kendime çalışan düğmeyi bozmam oldu. :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu sorun neredeyse tüm takanlarda var ama çoğu az veya zor döndüğünden şikayetçi belliki sökülürler zarar gelir yalama vs yapıyor iletim yeri. Oturduğu yer değişse yeter bence.

forumdaki uyarılar nedeniyle  3.düğmeye daha titiz davrandım ,her üç düğmeninde geri tabanı aynı üçüncüde niçin sorun oldu hala anlamadım.Benimki hiç dönmüyor.Zorlasam kırılcak gibi .Servisin dediklerine hiç anlam veremedim zaten.Adam bana ön cam kırıldı mı diyor .Yok devenin pabucu  :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saçmalamışlar, o düğmelerin olduğu grup tek başına bağımsız bir modül çıkmasını bulup değiştirirsiniz bile. Şöyle yapın düğmeyi takmadan düğmenin takılacağı parçayı kuvvetlice ileri doğru itin büyük ihtimal düzelecektir.

forumdaki uyarılar nedeniyle  3.düğmeye daha titiz davrandım ,her üç düğmeninde geri tabanı aynı üçüncüde niçin sorun oldu hala anlamadım.Benimki hiç dönmüyor.Zorlasam kırılcak gibi .Servisin dediklerine hiç anlam veremedim zaten.Adam bana ön cam kırıldı mı diyor .Yok devenin pabucu  :blink:

çevirmek için zorlamayın daha evvel dediğim gibi düğmenin takılacağı parçayı kuvvetlice ileri doğru iteleyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saçmalamışlar, o düğmelerin olduğu grup tek başına bağımsız bir modül çıkmasını bulup değiştirirsiniz bile. Şöyle yapın düğmeyi takmadan düğmenin takılacağı parçayı kuvvetlice ileri doğru itin büyük ihtimal düzelecektir.

çevirmek için zorlamayın daha evvel dediğim gibi düğmenin takılacağı parçayı kuvvetlice ileri doğru iteleyin

Merkezdeki sivri çıkıntıdan mı bahsediyorsunuz Osman Bey?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet

birazdan inip deniyorum.Umarım düzelir..

Denedim maalesef olmadı.o merkezdeki kısım tam ortada dik konumda durmuyor sağa sola yatık vaziyette duruyor.Parça kırılsa bi çıtırdı duyardım öyle bişey de olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Öyle kokpitin falan sökülmesine gerek kalmayacak kanımca. En fazla düğmenin takıldığı yer değişir. O da kırıldıysa. Bence sökülürken yerinden falan oynamıştır.

Bende bugün farkettim. Klimayı soğutmaya alıp en sola çevirince klima soğutmayı kesiyor. Bir tık sağa çevirince soğutmaya başlıyor. Acaba knobs ları değiştirdikten sonra mı bozuldu? Herkesinki öyle mi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nereden başlasam bilemiyorum.Kendim ettim kendim buldum olayı benimkisi.Aracın saat gibi çalışan klima düğmelerini çirkin görüntüsü sebebiyle değiştirmek istedim ve aliexpress diye bir siteden yuvarlaklarını sipariş ettim.Forumda da arkadaşlar paylaşmış nasıl yapıldığını aldım elime pense bez eski düğmeleri çıkardım.İlk iki düğmeyi sorunsuzca taktım hayli de hoşuma gitti ama o son düğmeyi aynı şekilde taktığımda olan oldu.Düğme ne sağa ne sola dönmez oldu.Geçen hafta otokoça götürdüm söylediklerine inanamadım.Önce gelip ön cam kırıldı mı diye sordu usta.Hayırdır dedim,ön cam kırılıp içine cam parçası kaçmış olabilir dedi.Bende artık saklamadım durumu ve böyle böyle oldu dedim.Aldığım cevap sorunu şu an bilemiyoruz aracın ön kokpit dahil komple söküp kalörifer motoruna ıvırına zıvırına bakmamız lazım bunun içinde aracın en az 1 hafta kalması gerekir oldu.Garanti konusunda da garanti verilmedi tabi.Aracı aldım geldim.Bu sorun için şu an işinin ehli Antalya -Kersin-Konya civarından özel servis ve özel usta aramaktayım.Sinirimi bozan şey ise kendi kendime çalışan düğmeyi bozmam oldu. :unsure:

Bir hafta kalmalı denmiş, ben bunu anlayamadım. Düğmelerin olduğu paneli söküp, kontrol ettiler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir hafta kalmalı denmiş, ben bunu anlayamadım. Düğmelerin olduğu paneli söküp, kontrol ettiler mi?

Sorun nerede  ön bilgilendirme amaçlı bir bakın dedim bunu bilemiyoruz kokpiti orta konsolu komple sökmemiz kontrol etmemiz lazım sonra da parça lazımsa parça sipariş vericez o da 3 gün gibi gelir diyorlar.Söktükten sonra tekrar takıp parça gelince yine sökmek olmaz diyorlar.Sökmüşken parçayı getirtip öyle kapatırız bu da bir hafta alır deniliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi adamlar ezbere çalışıyor. Araç Focus 3 klima kumandası zaten elektrikli, sorunun düğme değiştirirken olduğu söylenmiş. Adam bu ikisini birleştirip panelde sorun var diyemiyor, hala sorunun mekanik parçalarda olabileceğine gidiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.