Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Düğmesi Hakkında

hüseyin ipek

Soru

Nereden başlasam bilemiyorum.Kendim ettim kendim buldum olayı benimkisi.Aracın saat gibi çalışan klima düğmelerini çirkin görüntüsü sebebiyle değiştirmek istedim ve aliexpress diye bir siteden yuvarlaklarını sipariş ettim.Forumda da arkadaşlar paylaşmış nasıl yapıldığını aldım elime pense bez eski düğmeleri çıkardım.İlk iki düğmeyi sorunsuzca taktım hayli de hoşuma gitti ama o son düğmeyi aynı şekilde taktığımda olan oldu.Düğme ne sağa ne sola dönmez oldu.Geçen hafta otokoça götürdüm söylediklerine inanamadım.Önce gelip ön cam kırıldı mı diye sordu usta.Hayırdır dedim,ön cam kırılıp içine cam parçası kaçmış olabilir dedi.Bende artık saklamadım durumu ve böyle böyle oldu dedim.Aldığım cevap sorunu şu an bilemiyoruz aracın ön kokpit dahil komple söküp kalörifer motoruna ıvırına zıvırına bakmamız lazım bunun içinde aracın en az 1 hafta kalması gerekir oldu.Garanti konusunda da garanti verilmedi tabi.Aracı aldım geldim.Bu sorun için şu an işinin ehli Antalya -Kersin-Konya civarından özel servis ve özel usta aramaktayım.Sinirimi bozan şey ise kendi kendime çalışan düğmeyi bozmam oldu. :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir defa şuna açıklık getirelim ,kullanıcı böyle böyle oldu demek zorunda değil.Bu hangi tüketici kanununda var ?servis işinin ehliyse bakar oraya sökülmüş der anlar durumu.Araç sahibinin bunu söyleme zorunluluğu yok.Servis işinin ehli olsa dedim küçük bir düğmeden komple klimayı değiştirmeleri de bu konuda ne derece iyi olduklarını anlatıyor aslında.

Ben dürüst olacaksam karşımdaki de dürüst olmalı.Tut ki arkadaş söyledi ben yaptım dedi.Garantiden çıktığını bilen yetkili ustanın sorunu abartıp faturayı kabartması da mı kazık olacak?Yetkili servislerin imajı bu.Kaçınız güveniyor ?rutin bakımları bile yaptırmaktan kaçıyor millet.Burada arkadaşın söylemesi etik açıdan doğru olur ama söylememesi de sahtekarlık olmaz.Bu ağır bir itham

öncelikle garantiye girmeyen bir parça garantiden değiştiğinde otosanı/fordu kazıklamış olursunuz, servisi değil. komple klima değişimi vs zaten söz konusu değil anlatımdan kaynaklı algı farklarını saptırmayalım. Faturayı abartan örnek gösterin yada otosana şikayet edin gerekeni yapsınlar. Ayrıca servis sahtekar, beni kazıkladı, bende onları kazıklıcam yaşasın intikam tarzı bir yaklaşımda bana göre yanlış. Size göre normal olabilir, yapabilirsiniz bizi bağlamaz. Düğmeleri eski haline çevirip bu bozuldu demek bence açıkça sahtekarlık ve yalancılıktır.

Daha fazla tartışmayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle garantiye girmeyen bir parça garantiden değiştiğinde otosanı/fordu kazıklamış olursunuz, servisi değil. komple klima değişimi vs zaten söz konusu değil anlatımdan kaynaklı algı farklarını saptırmayalım. Faturayı abartan örnek gösterin yada otosana şikayet edin gerekeni yapsınlar. Ayrıca servis sahtekar, beni kazıkladı, bende onları kazıklıcam yaşasın intikam tarzı bir yaklaşımda bana göre yanlış. Size göre normal olabilir, yapabilirsiniz bizi bağlamaz. Düğmeleri eski haline çevirip bu bozuldu demek bence açıkça sahtekarlık ve yalancılıktır.

Daha fazla tartışmayacağım.

Bu forumda insanların ahlaki değerlerini tartışmayalım.O arkadaş sorununu bu şekilde halletmiş ve dile getirmiş.Yapmak yapmamak bizim değerlendireceğimiz bir durum.Düğmeleri ister yerine takar ister cilalar ne yaparsa yapar servis bunun farkına varmakla da yükümlüdür.Belki etik değil ama sahtekarlık da değil.Herneyse konu sapmasın uzatmak da yersiz bu mevzuyu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu forumda insanların ahlaki değerlerini tartışmayalım.

Niye ? Benim bütün ailem abimin çoluğu çocuğu tüm insanlar burayı takip ediyor kimsenin kötü davranışını alkışlayalım veya müsade mi edelim ?

Kelimeler ile ilgili varsa şikayetiniz lütfen MESAJLARI RAPORLAYIN, cevap yazmayın. 

Böylelikle ''konuyu uzatmanın anlamı yok'' deme gerek kalmaz  :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima düğmesi değiştirirken arıza yapacak kadar zayıf imal edilmişse bence de garantiden değiştirilmesinde bir sakınca yoktur. Çünkü basitçe sadece çıkar tak işlemi yapılıyor. Yani far ampulu değiştirdim diye komple far garanti kapsamı dışına mı çıkacak. Yada fren balatasını sanayide değiştirdim diye komple fren veya abs sistemi garanti dışına mı çıkacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima düğmesi değiştirirken arıza yapacak kadar zayıf imal edilmişse bence de garantiden değiştirilmesinde bir sakınca yoktur. Çünkü basitçe sadece çıkar tak işlemi yapılıyor. Yani far ampulu değiştirdim diye komple far garanti kapsamı dışına mı çıkacak. Yada fren balatasını sanayide değiştirdim diye komple fren veya abs sistemi garanti dışına mı çıkacak?

Alakasız ve anlamsız örnekler olmuş.

Bindiğiniz araçta rahat çizilebilen hatta kırılabilen dandik plastik var şimdi siz bunu istemeden zarar verdiniz, ee dandik mal üretmişsiniz değişin deyin bakalım :) 

Biraz daha kapsamlı düşünelim durup dururken düğme sökülmez ve bozulmaz da. Gereksiz mal değişmleri ile işini kaybeden insanlar var servislerde, konuşmak kolay olsada geniş düşünmek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uygun olmayan ürün takılırsa tabiki farda garanti dışı kalır. Mesela 100W ampul taktiniz, reflektor karardı bu garantiye girmez.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Niye ? Benim bütün ailem abimin çoluğu çocuğu tüm insanlar burayı takip ediyor kimsenin kötü davranışını alkışlayalım veya müsade mi edelim ?

Kelimeler ile ilgili varsa şikayetiniz lütfen MESAJLARI RAPORLAYIN, cevap yazmayın. 

Böylelikle ''konuyu uzatmanın anlamı yok'' deme gerek kalmaz  :yeah:

Üslubunu bozanı ben şikayet etmem anladığı dilden konuşurum olur biter.Mesele o değil.Ahlaki yargıları tartışacaksak o zaman araçlarınıza yaptırdığınız birton korsan aksesuar modifiye var derinden girerseniz olaya onlar da orijinal değil sonuçta .Gidin otokoçtan alın neden yan sanayiye gidiyorsunuz?Bu da sahtekarlık o halde.

Yanlış bişeye alkış tutalım da demiyorum ama sana göre yanlış olan ona göre doğrudur.sonuçta adam yasal olmayan birşey yapmamış.

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben polemik olsun diye yazmadım. Aklıma öyle örnekler geldi. Böyle düşünüyorum. Diğer görüşler de yanlış demiyorum. Ben de düğmelerimi birkaç ay önce değiştirdim. Problemsiz çalışıyor. Şimdi aylar sonra klimam bozulursa ve bu düğmeler takılı olduğu için garanti kapsamı dışında derlerse haklı olur mu servisler?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben polemik olsun diye yazmadım. Aklıma öyle örnekler geldi. Böyle düşünüyorum. Diğer görüşler de yanlış demiyorum. Ben de düğmelerimi birkaç ay önce değiştirdim. Problemsiz çalışıyor. Şimdi aylar sonra klimam bozulursa ve bu düğmeler takılı olduğu için garanti kapsamı dışında derlerse haklı olur mu servisler?

servis haklı tabiki.Sonuçta kullanıcı hatası oluyor bu.Ancak problem düğmeden değil diyip komple klimayı değiştirmek ne alaka ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz bu durumdan farklı sonuç çıkartarak garanti sürecini devreye soktunuz bizim yukardaki söyleme sebebimiz, şayet bozulursa taktığınız kumandaları değişip standart ürünleri takmanız dahilinde ''bu bozuldu demeniz, doğru mu olur?''  idi.

servis haklı tabiki.Sonuçta kullanıcı hatası oluyor bu.Ancak problem düğmeden değil diyip komple klimayı değiştirmek ne alaka ?

Komple klima değil yahu onun arkasındaki ünite yada o parça her ne ise. Eğer sök tak değil veya değişemeyen (mevcut servis müdehale edemeyedebilir her parçaya)  şey ise bu da normal.

Üslubunu bozanı ben şikayet etmem anladığı dilden konuşurum olur biter.Mesele o değil.Ahlaki yargıları tartışacaksak o zaman araçlarınıza yaptırdığınız birton korsan aksesuar modifiye var derinden girerseniz olaya onlar da orijinal değil sonuçta .Gidin otokoçtan alın neden yan sanayiye gidiyorsunuz?Bu da sahtekarlık o halde.

Yanlış bişeye alkış tutalım da demiyorum ama sana göre yanlış olan ona göre doğrudur.sonuçta adam yasal olmayan birşey yapmamış.

Şayet öyle bir eylem olursa siz de hatalı duruma düşersiniz arkadaş yerine siz yaptırım alırsınız burada. :) 

Korsan modifiye veya sürüşü tehlikeye atacak HERŞEYE BİZ site olarak belki bazen haddinden fazla olarak karşı çıkıyoruz zaten umarım 1-2 kişiye örnek olup bu davranışlarından vazgeçirmişizdir. Sahtekarlık kelimesini belki farklı biliyoruz sanırım öğretmenim yukardaki örnek ile bunların alakasını anlayamadım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Komple klima değil yahu onun arkasındaki ünite yada o parça her ne ise. Eğer sök tak değil veya değişemeyen (mevcut servis müdehale edemeyedebilir her parçaya)  şey ise bu da normal.

Üstteki vatandaş öyle yazmış onun yalancısıyım.Zaten ortaya bir yorum yazdı karıştı gitti başlık..Neyse sorunun ne olduğunu bir iki hafta sonra paylaşıcam burdan.

Korsan modifiye veya sürüşü tehlikeye atacak HERŞEYE BİZ site olarak belki bazen haddinden fazla olarak karşı çıkıyoruz zaten umarım 1-2 kişiye örnek olup bu davranışlarından vazgeçirmişizdir. Sahtekarlık kelimesini belki farklı biliyoruz sanırım öğretmenim yukardaki örnek ile bunların alakasını anlayamadım  

sahte iş yapan,düzmeci,yalancı anlamındadır sahtekarlık.

orijinal olmayan ürün -->sahte ürün --->yani korsan -->yani bir nevi sahtekarlık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üstteki vatandaş öyle yazmış onun yalancısıyım.Zaten ortaya bir yorum yazdı karıştı gitti başlık..Neyse sorunun ne olduğunu bir iki hafta sonra paylaşıcam burdan.

sahte iş yapan,düzmeci,yalancı anlamındadır sahtekarlık.

orijinal olmayan ürün -->sahte ürün --->yani korsan -->yani bir nevi sahtekarlık.

Bu arkadaşın ne istediği ne kastettiği belli değil. Ayrıca söylediklerinin bir çizgisi de yok. Hem kırdığı parçayı garantiden değiştirmek niyetinde hemde bu sahtekarlık demeye getiriyor. Bide öğretmenmiş... Ben ne diyorum sen ne anlıyorsun. O zaman gider paranı verir yaptırırsın kırdığın düğmeyi. Hala garantiden değiştirmek için uğraşmazsın.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arkadaşın ne istediği ne kastettiği belli değil. Ayrıca söylediklerinin bir çizgisi de yok. Hem kırdığı parçayı garantiden değiştirmek niyetinde hemde bu sahtekarlık demeye getiriyor. Bide öğretmenmiş... Ben ne diyorum sen ne anlıyorsun. O zaman gider paranı verir yaptırırsın kırdığın düğmeyi. Hala garantiden değiştirmek için uğraşmazsın.

Arkadaşım mevzunun ortasında gelip anlamadan yorum yapmışsın.Üstteki vatandaşın durumu tartışıldı sana ne oluyor?sana mı soracam  zaten neyi nereye yaptıracağımı?Baştaki yazımı okursan zaten kendimin kırdığını servise bildirdiğimi de görürdün.Aklın ermiyorsa ileri geri konuşma bir daha.Doğru öğretmeniz ama sana öğretememişiz okuyup anlamasını o da bizim ayıbımız olsun..

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

güncel

Biraz zaman oldu yoğunluktan sonuçları paylaşamadım.

Geçen salı otokoç'a bıraktım aracı.Nedenini de söyledim ,açıp baktılar çarklarda bir sıkışma olmuş giderdik sorun yok dediler,düzeldi.Ancak klima nedeniyle kokpit söküldüğünde aracın klima motor pervanesinin kırık olduğunu tespit etmişler.Parçanın değeri 1700 tl civarı ve ciddi bir sorun olduğunu söylediler.Garanti kapsamında parçanın %20 sini ödedim (295 tl).Çıkarken usta şunu söyledi''İyi ki ek garanti yaptırmışsınız yoksa 4 binden aşağıya çıkamazdı araç buradan''...

Açıkcası ne olup bittiği konusunda pek fikrim yok.

Sonuç :klima düğmesi sorunu basit bir sorun,Allah başka dert vermesin,saygılar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.