Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Düğmesi Hakkında

hüseyin ipek

Soru

Nereden başlasam bilemiyorum.Kendim ettim kendim buldum olayı benimkisi.Aracın saat gibi çalışan klima düğmelerini çirkin görüntüsü sebebiyle değiştirmek istedim ve aliexpress diye bir siteden yuvarlaklarını sipariş ettim.Forumda da arkadaşlar paylaşmış nasıl yapıldığını aldım elime pense bez eski düğmeleri çıkardım.İlk iki düğmeyi sorunsuzca taktım hayli de hoşuma gitti ama o son düğmeyi aynı şekilde taktığımda olan oldu.Düğme ne sağa ne sola dönmez oldu.Geçen hafta otokoça götürdüm söylediklerine inanamadım.Önce gelip ön cam kırıldı mı diye sordu usta.Hayırdır dedim,ön cam kırılıp içine cam parçası kaçmış olabilir dedi.Bende artık saklamadım durumu ve böyle böyle oldu dedim.Aldığım cevap sorunu şu an bilemiyoruz aracın ön kokpit dahil komple söküp kalörifer motoruna ıvırına zıvırına bakmamız lazım bunun içinde aracın en az 1 hafta kalması gerekir oldu.Garanti konusunda da garanti verilmedi tabi.Aracı aldım geldim.Bu sorun için şu an işinin ehli Antalya -Kersin-Konya civarından özel servis ve özel usta aramaktayım.Sinirimi bozan şey ise kendi kendime çalışan düğmeyi bozmam oldu. :unsure:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

güncel

Biraz zaman oldu yoğunluktan sonuçları paylaşamadım.

Geçen salı otokoç'a bıraktım aracı.Nedenini de söyledim ,açıp baktılar çarklarda bir sıkışma olmuş giderdik sorun yok dediler,düzeldi.Ancak klima nedeniyle kokpit söküldüğünde aracın klima motor pervanesinin kırık olduğunu tespit etmişler.Parçanın değeri 1700 tl civarı ve ciddi bir sorun olduğunu söylediler.Garanti kapsamında parçanın %20 sini ödedim (295 tl).Çıkarken usta şunu söyledi''İyi ki ek garanti yaptırmışsınız yoksa 4 binden aşağıya çıkamazdı araç buradan''...

Açıkcası ne olup bittiği konusunda pek fikrim yok.

Sonuç :klima düğmesi sorunu basit bir sorun,Allah başka dert vermesin,saygılar. 

O düğmeler için kokpit mi sökülmüş. :blink:

Sökülen kırık motor pervanesini gördünüz mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O düğmeler için kokpit mi sökülmüş. :blink:

Sökülen kırık motor pervanesini gördünüz mü?

düğmedeki sıkıntıyı görmek için kokpiti sökmemiz lazım dediler.Söktükten sonra da pervane olayı çıktı.Pervaneyi tam görmedim sadece kırık parçaları gösterdiler.Uzun vaadede ciddi problem olacağını söylediler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.