Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Aldığım C-Max Hakkında Sorularım Var

Yasin Y.

Soru

selam arkadaşlar

2 gün önce 2005 tdcı cmax ghıa manuel aldım, otomatık c-max düşünüyodum fakat yakup kardeşimizin uyarısıyla vazgecmıştım. yaklaşık 3-4 ay boyunca stılo mw; 307 sw; verso otm; cıvık otm; cruze; lancer bakındıktan sonra hasar kayıtlı bı c-max denk geldi uygun geldi ve aldım.

bı kaç sorum olacak arac hakkında ama cok zor değil :)

-sunroof acma kapama için tusa tek sefer uzun surelı mı basmam gerekıyo? kumandadan kıtleme yaparak camları kapadığımda sunroof yarıya kadar kapanıp tekrar acılıyo,arızamı var acaba?

-arac ıcı ısıkların orda sağlı sollu ıkı gozlu ısık gıbı bısey var, ne işe yarıyo acaba?

-yıne aynı yerde bı hoparlor gıbı bısey var ama mıkrofon gıbı, ses sıstemımın bluetooth bağlantısı varmı?

-ılk defa dızl arac kullanıyorum, calıştırmadan önce yarım kontak yapıp bujı ısıtması yapmam faydalı olurmu? baska nelere dıkkat etmelıyım?

-dusuk devırlerde dusuk vıteste toplayamama,ara gazı ister gıbı yapma normalmıdır?

-turbonun sıkıntılı olduğunu nasıl anlarım?

-mazot fıltresı ne zaman değişmeli,arac 148 bın km'de.dün yağ ve fıltreler değişti ama mazot fıltresını ben unuttum ustada bısey demedi.

-refakatcı aydınlatma varmı?

-yan aynalar altındakı aydınlatma ısığı gunduzde yanmalımı?yanıyo.

-torpıdo soğutması varmı? varsa koldayamada mı torpıdodamı? kol dayama ıkı kademe galıba ama parcası yok,aşşağı kadar tek parca,2 tane 1.5 lıtrelık su sısesı alır sanki:)

aklımdakılerın hepsını bı seferde sordum kusuruma bakmayın.daha 2 gun oldu.

şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle başlığınızı değiştiriyorum içeriği ifade etmeli çünkü.

Ayrıca şu klavuzu indirin isterim eğer sizde yoksa ve bu klavuzda aradığınız soruların cevabını bulamazsanız bize dönün biz yardımcı olmaya çalışalım.

indirmek için tıklayınız

Biz bu şekilde yardım etmiyoruz çünkü, her sorduğunuz için neredeyse ayrı başlıklarımız var yani lütfen önce arama yapınız focus ile c-max yapı olarak aynı şeylere sahip. 

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

selam arkadaşlar

-sunroof acma kapama için tusa tek sefer uzun surelı mı basmam gerekıyo? kumandadan kıtleme yaparak camları kapadığımda sunroof yarıya kadar kapanıp tekrar acılıyo,arızamı var acaba?

-arac ıcı ısıkların orda sağlı sollu ıkı gozlu ısık gıbı bısey var, ne işe yarıyo acaba?

-yıne aynı yerde bı hoparlor gıbı bısey var ama mıkrofon gıbı, ses sıstemımın bluetooth bağlantısı varmı?

-ılk defa dızl arac kullanıyorum, calıştırmadan önce yarım kontak yapıp bujı ısıtması yapmam faydalı olurmu? baska nelere dıkkat etmelıyım?

-mazot fıltresı ne zaman değişmeli,arac 148 bın km'de.dün yağ ve fıltreler değişti ama mazot fıltresını ben unuttum ustada bısey demedi.

-refakatcı aydınlatma varmı?

-yan aynalar altındakı aydınlatma ısığı gunduzde yanmalımı?yanıyo.

-torpıdo soğutması varmı? varsa koldayamada mı torpıdodamı? kol dayama ıkı kademe galıba ama parcası yok,aşşağı kadar tek parca,2 tane 1.5 lıtrelık su sısesı alır sanki:)

-hayır, ilk basışta açılır, ikinci basışta az birşey daha açılır. kodlamak gerekiyor olabilir, bknz kullanım kılavuzu. Sıkışma algılıyor gibi.

-alarm sensörü, araç içindeki hareketi denetliyor.

-mikrofon yok

-kızdırma bujisinin ışığı sönene kadar beklemek gerekir, bknz kullanım kılavuzu

-eğer ki farların yanık kalmasını diyorsanız, kontağı kapattıktan sonra selektör yapar gibi kolu çekin, her çekiş 30 sn olarak ayarlar, ekranda yazar.

-evet

-iki kademe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
-dusuk devırlerde dusuk vıteste toplayamama,ara gazı ister gıbı yapma normalmıdır? 
>> dizel de düşük devir benzinliye göre daha güçsüzdür. daha erken vites düşürmek gerekiyor. tabi baskı balatanın durumu vs gibi başka faktörler de var.

>> 30 bin km'de bir değişir

-torpıdo soğutması varmı? varsa koldayamada mı torpıdodamı? kol dayama ıkı kademe galıba ama parcası yok,aşşağı kadar tek parca,2 tane 1.5 lıtrelık su sısesı alır sanki
>>soğutma torpido da, içerde sol tarafta ayar kapağı olması lazım..
Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.