Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rüzgar Sallaması

V.can Akbulut

Soru

arkadaşlar 2013 focus 3  style sedanım var. aracım rüzgarda cok etkılenıyor. resmen guven vermıyor. bu bır sorun mudur_? yoksa suspansıyonun yumasak olmasından mı kaynaklanıyor sadece_? bir de garantiyi bozmadın servisde taktırabileceğimiz başka yay vs var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende Focus3 kullanıcısıyım. Şuan aracımda yay mevcut ama aracım orjinal halindeyken bile hiç öyle dediğiniz gibi bir sallantı olmadı, servise gidip bir görevli ile beraber teste çıkmanızda ve bence varsa bayide başka bir focus'a binip test edip kıyaslamanızda fayda var. Focus 3 orjinal haliyle çok yumuşak ama öyle türbülans gibi sallanacak basit bir araba değil, yol tutuş performansıyla sınıfında lider bir arabanın rüzgarda öyle türbülans gibi sallanması normal birşey değil. Yardımcı olmuşumdur umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç ile ilgili algınız çok önemli... biraz da psikolojik olabilir bu durum... focus yol tutuş konusunda çok iyi bir araçtır ben yıllarca 1 ve 2. nesillerini kullandım. Üçüncü neslini de ara sıra kullanıyorum. Son nesilde konfora daha önem verdikleri için süspansiyon yumuşak sayılabilir, özellikle astra'ya göre...

Kullandığınız astra kaç modeldi?

2011 yeni kasaydı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kuvvetli rüzgarda bütün araçlar gibi, focus 3 de bundan olumsuz etkilenir, aracın bu konuda sıra dışı bir yetersizliği yok, belki de sizin o anki yol koşullarında epey sert bir rüzgar olabilir, ki sizin bahsettiğiniz bölge bu konuda sıkıntılı bir yer, bence endişe etmenize gerek yok, (not: focus 3 ü kollama ve gözetme gibi bir sorumluluğum yok :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kuvvetli rüzgarda bütün araçlar gibi, focus 3 de bundan olumsuz etkilenir, aracın bu konuda sıra dışı bir yetersizliği yok, belki de sizin o anki yol koşullarında epey sert bir rüzgar olabilir, ki sizin bahsettiğiniz bölge bu konuda sıkıntılı bir yer,

kemal bey in tespitine katılıyorum.

hocam afyon lumusunuz, veya kaç yıldır orada çalışıyorsunuz.  tatilden dönüşte afyona yaklaşınca araba sallanır yan rüzgardan.

hele öyle ki; yolda gidiyorum araç sol dan rüzgar alıyor. (afyon a doğru gidiyorum) aracı sağa itiyor yol dışına, doğru gidebilmek için direksiyonu hafif sol a kırıyorum. sonra solumda bir tepe beliriyor, rüzgar aniden kesilince araba birden sola gidiyor, hemen direksiyonu düzeltiyorum önce sağa sonra düz.. tepe bitip rüzgarı tekrar alıyorsunuz aynı hikayeye devam.

bu başıma 1133 kg lık hyundai era ile geldi..f3 den daha kısa ama aynı yükseklikte ve hafif..rüzgardan epey etkileniyor. f3 le geçen yaz oradan gece geçtim, rüzgar yoktu..

bir daha ki sefere yoldaki ağaçlara dikkat edin yada inin bir bakın etrafa, 2 kulağınızada gelen rüzgarı tespit ederseniz malum rüzgar karşıdan esiyordur ve bu yön araca yandan mı vuruyor?

yüksek hızda malum aracı hafifletir ve rüzgarda savrulmasını kolaylaştırır. rüzgarın olmadığına emin olduğunuz bir anda da deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

F3 ile ani gelen sert rüzgar dışında sorun yok. Şimdiye kadar o yollarda Focus 3, Fiat Albea, Renault Megane 2, Renault Fluence, Peugeut 301, Connect kullandım. Araç modelleri genelde 2011 ve üstü F3 dışında(kendi kişisel aracım) çoğu boşa yakın araçtı. İçlerinde en Sağlamı F3 diğerlerini yolda tutmak bazen çok güç oluyor ve insan korkudan 130 üstüne çıkamadım. Yol tutuşu bence çok güzel diğer araçlar ile kıyaslanmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ruzgar cok hizliysa focus degil s klas gelse sallanir. Ona yapacak bisey yok. Aracla ilgili bi durum degil.

Ben ruzgardan etkilendigimi hissedersem hemen agaclara bakarim. Genelde çok etkilenmedim ama o rutin sakinligin disinda bişeyler oluyormus gibi hissediyorum. Gerci zaten oluyor ama.

Sonuç olarak f3 bu konuda diger bir cok c segmenti aracla ayni tepkileri verir. Hatta bir cogundan da iyi olacagini düşünüyorum. Cunku bir çok rakibine gore daha alcak şasi uzerine konumlandirilmis bir araba. Isin mekanik boyutuna girmeye gerek yok. Akcaksa guvendesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sn V.can Akbulut bende F3 var yolda turbulans havası veriyor acaba sizde sorunu giderildi mi? Bilgi verirseniz sevinirim. 05432991915

arkadaşlar 2013 focus 3 style sedanım var. aracım rüzgarda cok etkılenıyor. resmen guven vermıyor. bu bır sorun mudur_? yoksa suspansıyonun yumasak olmasından mı kaynaklanıyor sadece_? bir de garantiyi bozmadın servisde taktırabileceğimiz başka yay vs var mı?

Sn Akbulut F3 turbulans sorunu cozdunuzmu? 05432991915

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.